Jawa 175/356 (1958)

Vlastník Podas
Vloženo 31.7.2011
Aktualizováno 9.11.2023

Tak bych Vás velice rád seznámil s tímto ,,skvostem''.Přitáhl jsem to jako další krám do chalupy.

Motorka koupena od nebožtíka - nemohl sem ho sehnat.

BMW R 1200 GS: Božka je jen jedna.

První dojmy - padla mi hned z ruky, na nohu.

Motorku bych doporučil pro - pro blázny

Motocykl je to určitě známý, ale tento stroj má hodně VYCHYTAVEK.
Prodejce mi říká-generálka motoru proběhla asi před 10 roky a po ní má najeto 2000km a pak už nejezdila.Stačí když naliješ benzín a dáš baterku a můžeš jezdit.
Akorát zapoměl, že svíčku tenkrát vyměnil za PIVO.No benzín v té shnilé nádrži ještě byl.Asi to bude tím, jak má NADRŽ vymakané zamykání.To se bude moc hodit.
Spotřeba bude stejně vysoká, když ta hadička z nádrže nikam nevede.
Co se mi hodně líbí je SPZ-když bude foukat větr zezadu, tak pofrčím, akorát nesmí proti mě.To zadní světlo je taky Super, no nevím co na STK
Trochu mě zaráží, že ve zpěťáku není nic vidět.Chromy jsem chtěl rozleštit, ale po 2 hodinách jsem si to rozmyslel.Dobře vypadají i ty matice výfuků, myslím že to olámali kvůli zbytečné váze.
Motorka musela děsně švihat, když i zástěrka ohořela.
Původní majitel musel být hotovej DRAK, stupačky zhoblované, řadička přivařená natvrdo.
Olej neteče, jen lehce pokáplý stojan.Spojka jde lehoučce, ale nevím jestli tam je.Přední guma určitě tak 6000km ještě vydrží,Trošku prasklo sedadlo, ale to mi nevadí-můžu tam natáhnout igelitku.
Abych nezapoměl na klakson-když chcete povolit ten šroubeček, tak ustřihněte chromovou mřížku.
Na tachu má 26 000km poslední technicá proběhla v 2003 a měla zapsané36 000km možná se to točí nazpět.To by mě teda zajímalo, kolik holka opravdu najela.
Dostal jsem k ní fakt hodně náhradních dílů, které jsou úplně stejně NAHOVNO jak ty díly na ní.
Čím víc se na ni dívám, tím víc se mi líbí a asi--kurňa teď jsem si všiml těch dírek na předním blaťasu.Tak to musím uříznout kus lina a přidělat zástěru.
Jsem rád, že jsem se stal Hrdým MAJITELEM této Krásky, která bude dělat čest naší dědině.
Konečně mám ty papíry na sebe.Přepsat Jawici po zemřelém majiteli je docela umění, zvláště když ten stroj má nesmírnou sběratelskou hodnotu.
První vylepšení nastalo asi někdy kolem 18.9.11.když jsem úplně po haluzi, čirou náhodou sehnal ty matice výfuků.Ležely u mě v garáži v tom prvním šuplíku.
V neděli bylo tuze pěkně, na GUZZINĚ jsem byl včera já dostal nápad, že bych zkusil Jawu?
Asi po2 vteřinách jsem zjistil, že tato neděle bude PRACOVNI'.
Přece jí nebudu pořád říkat Jawa??-tak jsem jí dal pracovní název BOŽENKA.-Asi jí to zůstane, bo žádnou Božku neznám, vlastně jooo--to ale byla Božena Němcová a tu vlastně znala moje BABIČKA, nebo jak to vlasně bylo??
No dobrý zjistil jsem, že Božka asi na REZ nepojede-škoda, té máme dost.Začal jsem od nádrže, mám tuto práci Rááád.
Člověk nemusí vůbec přemýšlet a furt tam rve šrouby a třepe a třepe a nalívá a vylívá.(trochu mi to připomíná zlatokopa, akorát ten čeká až tam něco bude a já až tam nebude nic)
Abych jen netřepal, začínám čistit i karbec a sundávám hlavu a válec.
Kuk na kluka--píst mě potěšil krasavec vypadá jak nový a válec jakbysmet.A sakra teď vidím tu prasklinu nad čepem.
DNES UŽ NA TO SERU!!!
Raděj půjdu s děckama na prolézačky, kousek vedle prodávají PIVO.
2.10.2011.
A jedem dál.Ten píst prasklý není.To je dobře.Vystřihl jsem těsnění pod válec a naperu to zpět.Prostě tak po chvilkách se v tom povrtám.
Po dlouuuhééé době.
15.4.2012.
Včera jsem byl jakýsi marod a dnes totálně chčije.Božce jsem pujčil baterku od její silnější segry 250 satky a doufám, že ji dnes nakopnu.Já na ni nezapoměl, ale moc času není.I tak jsem ji na Auru vyhrál zadní světlo a koupil nové kladívko.
Trochu od oka sešteloval, nalil benál-na tak drahý nikdy nejela.
PROSTĚ chytla.Udělala mi hroznou radost, kdyby byla komplet a venku tak nechcalo, tak jedu.Takže mi nezbývá, než dát štamprlu na oslavu.Jaksi se to zamotává, nemám na ni vůbec čas.
ona Božka fakt jezdííí. sice pěšky ju předejdeš, ale co už...
2018..vůbec nevím, co se stalo.Vlezl jsem do sklepa a najednou byl motor venku.

Dobře Ty--říkám si.A co jako dál???
Udělám motor, nic víc nic míň.OK.Jdeme na to. Ha už vidím tu první past

.To nic odbrousím a co nevidím --startovačka na klínek-no to nééé. A jedna krásná zajišťovací podložka

Bože Božka, kdo ti tohle všecko udělal.Chudino cos všecko musela trpět a co mě ještě čekááá???
8.12.2018. Světe div se...chvila času, venku hnus-do sklepa to zkus. Cosi se ve mě přihodilo a já udělal táborák . No nebyl to klasický špekáčkový, ale benzínokarbonovonaftový.Přiložil jsem výfuky a kolena.Hořelo to náramně a ještě lépe kouřilo!. lVše proběhlo v utajení noci, hasiče znám skoro všechny, jsou to dobří ogaři, ale nepotřebuje na dvoře najednou.
Ták a dnes je sice neděla, od slova že se nic nedělá, ale já mám vždycky všecko jinak.
Srdce Božky na stole a už sa šrůbuje.

[=https:///upload/images/forum/2018/49/465829_img20181128195234.jpg][/img]

Tak , sám su tak nějak zvědavý, jestli ju holku nebohou dám do Vánoc dokupy.
Moc tomu nevěřím.Ale zázraky se dějí.
Nedal. To neva.
Bych nerad , aby si ze mě někdo bral příklad---
píše se 9.11. 2023.
furt jezdím kamsik dopryč na těch velkých obludách a Boženka chudinka -, no co??? aspoň není ojetá. Sem ju kousek posunul asi 5,5 m .TVL to je nájezd za 5 let...Ale chtěl bych ju nakopnout, teda pardón.. Madam v létech se nenakopává, ale opatrně startuje. teď už jen stanovit datum startu.

Targus
Targus napsal 29.04.22 v 09:25 10b.

Jak to bylo dál, chlape? Zas nějaká osmiletá přestávka, nebo tak něco?

Nebo v motoru bydlí myši?

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 17.09.19 v 10:20 10b.

Pěkná práce a pěkně napsaný.Držím palce.

cmiral
cmiral napsal 10.12.18 v 08:26 8b.

Marty68
Marty68 napsal 19.07.18 v 13:21 10b.

skvělý popis.

50571
50571 napsal 01.02.17 v 07:26 10b.

Libor má spisovatelský střevo.Na to nemám,kdybych se po.ral.Nasmál jsem se až běda!