Jawa 175/356 (1956)

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 29.5.2013
Aktualizováno 6.1.2014

Ještě i dnes se dá při troše štěsí nakoupit ve šrotě.

První dojmy - Žádné. Kompletuju. Nicméně malé kývačky znám. Jsou to lehké a celkem obratné stroje. Slabší brzdy a motor s vyšší spotřebou, obalený zespoda směsí oleje a prachu k tomu prostě tak nějak patří.

Motorku bych doporučil pro - Pro absolutní blázny, protože po dílech vyjde asi dráž, jak celá motorka :D

Již dříve jsem narazil ve šrotě na rám. U sousedky na půdě jsem našel nádrž a kryt řetězu. Řekl jsem si, že chleba to nežere, tak proč ne. Peníze jsem do toho investovat nechtěl, protože toho chybělo moc. Takže jsem si řekl, že když narazím na nějaký díl, tak ho přidám. Asi rok a půl mi tahle trocha železa visela pod střechou kůlničky.

Asi před dvěma měsíci jsem se přichomýtl na šroťák, kde se v hromadě železa válelo torzo malé kývačky. Tak jsem ji vzal. Domů jsem tak dovezl toto.

Sice v tom byl motor 125/355, ale to mi nevadí. Díly jsem přeskládal na svůj rám a rozhýbal jsem zatuhlý motor, protože tahle hromádka neštěstí strávila určitě nějaký ten pátek venku na dešti. Sekundární řetěz jsem musel uflexovat :)

A to byl okamžik zlomu. Má to motor, vidlici, blatník, tak to tedy doskládám. V současné době mi chybí už jen sedlo, bateriový kastlík, přední světlo, zadní kolo a pár blbostí. Zatím kejvačku uložím do svého depozitu, protože jsem ve stádiu "shánění starého železa". Renovace se může udělat kdykoliv. No ne?

12.8.2013
Ve čtvrtek jsem ve stejném šrotě, kde jsem kejvačku koupil, sehnal zadní kolo. Pomalu a jistě dokompletovávám.

K dnešnímu dni (6.1.2014) je kompletní.

Pio315
Pio315 napsal 13.05.14 v 19:31

At šlape...

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 19.09.13 v 21:33

Opravdu jsem byl v kovošrotě, nějaký ten díl se tam většinou najde, jako třeba minule kompletní motor na 150c ..ale neprodají, takovéto věci si dávají stranou a skončí u nějakého překupníka,kterej to bude prodávat za nehorázný prachy..akorát jsem se rozčílil

EEE
EEE napsal 05.06.13 v 17:37

Týýjo, hlavní věc že bude šlapat.

jawarmaniak
jawarmaniak napsal 01.06.13 v 11:45

Asi Vás naštvu, včera jsem "nakoupil" na tom samém místě motor 125T r.v. 49

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 31.05.13 v 19:26 10b.

Takhle z kovošrotu, tak to je za pár korun, skoro zadarmo, motivuje mě to taky se stavit v nějkym kovošrotě Přeju ať se dílo podaří