Jawa 175/356 (1958)

Vlastník Vycho
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 2.11.2014

Jako malý sem začínal jezdit na jawě 50 typ 05,21. Poté to přešlo na simáka,kterého sem také prodal,abych si mohl udělat řidičák. Necelé 2 roky sem jezdil na moto Daelim vs 125 f,ale já si přál veterána s jednoduchou úpravou,abych zkušenosti zvětšil.

První dojmy - První dojmy ? to je otázka,neuvěřitelné. Ve velice zachovalém stavu,šlapala jak hodinky, no prostě radost sama o sobě. Z jawy ani nemůže být jinčí dojem,než naprosto nádherný,ať je jakákoliv,je to historie Čr.

Doteď vidím tu krásnou chvíli,ještě hezčí než z pohádky. Prodávající otevřel svoje vrata od garáže a já to vnímal zpomaleně jak kdyby to byla velká scéna v nějakém velkém filmu. Hned jenom prvním pohledem mě dostala na kolena,tak sem jí tedy vzal. Dovezl sem si jí opatrně domů a zagarážoval. Moje plány sou takové,nechat jí v originálním původním stavu,jako kdyby vyjela z Mototechny, nový červený lak stejného odstínu,nádrž a celkově chromy znovu pochromovat. Zatím sem stihl vyčistil výfuky,které byly zalepené totálně karbonem,ono není divu,stála 10 let. Karburátor taky komplet vyčištěný, říditka srovnané a opravený tachometr. Ještě bych k ní chtěl sehnat páva,výfuky rybiny,možná i revma plechy,ale to spíše ne. Ale hlavně originální sedlo ve tvaru kytary. Moto je ve velice zachovalém stavu s Tp, téhle motorky se nikdy nezbavím .. to je hotový poklad .. Jízda parádní,zvuk nádherný,no prostě kývačka jak má být. Ještě jen jí musím sehnat brášku Choppříka.

30.9 2012 - Dodáno originální zrcátko. Dodána nová rozeta,jelikož stará byla trochu pokřivená. Spravené veškeré lanka,jelikož jak je na prvních fotkách,sou dlouhé a dřou o blatník. Udělané nové těsněni ke spojce, zkontrolované korky , nový olej,seřízená. Ještě sem pro jistotu dodal novou svíčku a novou baterii, bo byli opravdu v koncích. Svíčka totálně spálená a o baterie ani nemlvně, byla udělaná s článků po staru a dva články nefungovaly. Koupil sem novou,což sem se dočetl na recenzích že 6 v s 10 Ah je nejlepší,aby nádherně startovala :)

24.2 2013 Na jawce nové spojkové lamely,nové sedlo kytara(ještě musím udělat nový potah),nový lak výfuků a vysněné laufy rybiny !

Saxn
Saxn napsal 29.09.14 v 08:26 10b.

Moc pěkná jezdit na ní je jako jezdit minulostí samou radost a pohodu na cestě

Alorovec
Alorovec napsal 24.06.14 v 12:53 10b.

Nadherna! Tyhle nevyumelkovany kousky v krasnym stavu, ale s patinou mam strasne rad! At slouzi...

pansaloun
pansaloun napsal 17.05.14 v 17:33

Nádherná a nádherně zachovalá motorka. 10 b.
(mimochodem, před chvílí jsem četl na FB přiznání motorkářů, a narazil jsem na tebe jakož autora příspěvku.. :D )
Ať slouží, ;)

cof
cof napsal 31.03.14 v 07:06 10b.

dost dobré

Drtikol82
Drtikol82 napsal 15.03.14 v 19:10 10b.

Tak tu jsem měl taky,,je to dobrej stroj,,tak at slouží 10b