Jawa 175/356 (1960)

Vlastník Jirk_K
Vloženo 24.2.2024
Aktualizováno 24.2.2024

Motorka, na které jezdil můj praděda, děda, táta, a po opravení na ní budu jezdit i já!

První dojmy - Ještě jsem na ní nejel.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je na jízdu v jednom, ve dvou se jí moc nechce. Pro někoho kdo nikam nespěchá a užívá si jízdu :-)

Před několika lety se táta rozhodl zrenovovat motorku po pradědečkovi. Začal tím, že několik dílů obrousil, ale po nějaké době z renovace nějak sešlo a motorka ležela na půdě.

V roce 2023 jsem díly sundal z půdy, zjistil jaké díly jsou obroušeny a jaké ne.

Nádrž byla obroušena jen z vrchní části

Díly které byly obroušeny úplně byly: vrchní část masky, kryty předních tlumiču, přední blatník.

Motorku nechci zrenovovat, ale nechat ji v nějakém takovém originálu.
Dotáhl jsem si ji do garáže a začal na ní tak nějak pracovat.

Začal jsem vyleštěním dílů, k leštění používám Tempo Auto krém. Za mě je to nejlepší, co jsem používal. Udělá takový povlak, který se sundá hadrem, a čeká na vás hezký lesk.

před:

po:

Obroušené díly jsem se rozhodl nalakovat, teda krom předního blatníku ten bych rád našel s orig. lakem, ale ještě uvidím, jestli ho také do nedám do laku.
Koupil jsem tedy barvu, která byla namíchana podle originálu.

S touto barvou jsem pracoval poprvé, když jsem to lakoval, tak to vypadalo dost blbě, a i po vyschnutí to nebylo nic extra.
Vypadalo to tak na obroušení a znova nalakovat.

Rozhodl jsem se to zkusit zachránit. Lehce jsem to obrousil pod vodou a poté vyleštil.
Nejvíc se mi za mě povedla nádrž, s tou jsem si dal také nejvíc práce. Zbytek ještě chce trochu vylepšit.

Momentálně čeká na výměnu čepu v kyvce a složení motoru.

cechradovan
cechradovan napsal 26.02.24 v 20:43

Targus
Targus napsal 25.02.24 v 10:27 10b.

No sláááva!

Další dvounožec, který přišel na to, že rukama se nechá dokonce i něco dělat!
Chlape - gratuluju ti ke tvému rozhodnutí zkusit práci rukama.
Pocit z dobře odvedené ruční práce je nenahraditelný. To ale poznáš, až ti bude 40+.

A není nic lepšího, než když si v dílně rozumějí táta se synem!

Do toho, co děláš, ti kecat nebudu a není nic ošidnější, než fotka poslaná na druhý komp.
Ať se dílo daří a ať vám motorka přináší jen radost!