Ducati Monster 1000 (2004)

Vlastník ducatimecanica
Vloženo 11.7.2010
Aktualizováno 12.7.2013

Miláček, kterého mi dle ,,mých???!!!,, skromných požadavků postavil táta a já mu za to moc moc děkuji i když vím, že ve skutečnosti si ho postavil podle svých představ, ale pssst nikomu to neříkejte!

Motorka koupena od táta - Kovářovic kobyla chodí bosa :-)

První dojmy - První dojmy byly super. Byla jsem přítomna u celé výstavby a zrodu, takže je to moje mimino!

Motorku bych doporučil pro - Monster je dle mého názoru motorka pro všechny. Snadno ovladatelná, hbitá. Není náhoda, že na tom jezdí tolik bab!

Doplňky na motorce - výfuky RP, sedlo, zrcátka, čirá optika

Kdysi dávno jsem se zamilovala v tátově garáži do plakátu, na kterém byl Ducati Monster a jelikož pocházím z motoristické rodiny, táta mi řekl, že až udělám papíry na moto, pořídí mi ho. V den narozenin ehm ne 18-tých, jsem úspěšně složila zkoušku na 50ccm a dostala Ducati Monster 600. U garáže mi táta řekl : ,,chceš k tomu něco říct,, Já: ,,není třeba mám přece papíry a jezdím od malička,, no co Vám budu říkat?! Monstera jsem k baráku dotlačila a táta mě málem zabil. Naštěstí to odnesla ,,jen,, páčka, stupačka a promáčklá nádrž, na což Monstery dost trpí!
Pak už šlo vše dobře a já jen jezdila a jezdila. Potom táta někam odjel a dal mi bojový úkol. Měla jsem poslat nějakému pánovi díly na motorku, na které dost spěchal kvůli závodům. To pro mě byla skoro každodenní činnost, ale tentokrát mi táta nechal díly v garáži na ponku a celý týden bylo hnusně, takže jsem v garáži vůbec nebyla a světe div se, zapomněla jsem.
Tátu to tak naštvalo, že když se vrátil Monstera mi prodal někam do Brna. A ještě mě tak týral, že jsem mu musela pomáhat ho nakládat. Trpěla jsem jako zvíře. Holt za blbost se platí - někdy až moc!
Jelikož jsme měli v garáži samé silné stroje Ducati zmrzliny, tak jsem dojezdila. Další sezónu, ale tátovi kupodivu začalo vadit, že místo motorek lítám za klukama a tak začal nahlodávat...
Z Ducati zmrzlin jsem ale v tom věku měla obrovský respekt a tak přicházela v úvahu jediná možnost, osedlat BMW R1100S.
Vypadala jsem na tom asi hodně komicky, ale když se ta motorka rozjela, bylo to jako jet v luxusním autě s autopilotem, který dělá vše za Vás. Neuvěřitelný stroj! Samozřejmě do toho táta musel vnést myšlenku a pořídil jeho milovanou Boxercup verzi, ze které už jsem neměla nejmenší šanci dosáhnout na zem. Zkusila jsem na ní jet, ale modlila jsem se před každou křižovatkou, tím spíše, když se nacházela v kopci. Bylo to utrpení, držet to na jedné noze, druhou zařadit, pak prohodit, sešlápnout brzdu, přepadat ze špičky na špičku, no prostě to nešlo.
Pomalu ale jistě se dostávám k Ducati Monster 1000. Po výše jmenovaných akcích táta přišel s tím, že má Ducati Monster 1000 a pár dílů a že by udělal vymazleného Monstera dle mých představ. Dohodli jsme se co a jak bude, respektive mi táta vysvětlil, co bude vypadat nejlépe
Výsledek vidíte na fotkách. Rám je černý matný pískovaný, čirá optika, to sedlo jsem ukradla tátovi z jeho S4R, výfuky jsou od Robina Pokorného a teď se mu dávali na zkracováni (foto doplním, až bude chvilka času), airbrush na nádrži dělala známá a předlohou byla fotka táty ze závodů (první moto s č. 53 je on), dále se nechávala stříkat kola, původně jsem chtěla celá bílá, ale ty středy pak vůbec nejdou čistit, zrcátka jsou vůbec největší tuning, jelikož se otáčí za větrem!!!
Tak to je můj zlobivej kluk Ducati Monster 1000!!!

olin.uo
olin.uo napsal 09.11.14 v 12:53 10b.

proteo
proteo napsal 05.04.14 v 14:13 10b.

Je radost znát obsah vašich garáží. Už se těším až se svezeme.

ERVSKY
ERVSKY napsal 12.07.13 v 20:18

Tak to je mazec mašina - plných 10

ducatimecanica
ducatimecanica napsal 12.07.13 v 19:47

Sadysta: děkuji za 10 a doplňuji info: kola stříkaná a airbrush jsem hodila detail do fotomoto

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 29.07.12 v 11:08

Taky bych potřeboval výfuky pod sedlo, těma nízkejma furt škrtám