renocar_unor

Ducati Monster 1000 (2004)

Vlastník Majto
Vloženo 16.5.2019
Aktualizováno 26.5.2019

Krásna červeň so vzduchom chladeným 2 valcom. Klasika, ktorá robí radosť už na pohľad.

Ducati Monster S2R 1000: Vyššia cena
Moto Guzzi Breva 1100: Sympatie k Ducati

První dojmy - Motorka už krásna na pohľad. Klasicky pôsobiaca Ducati so vzduchom chladeným 2 valcom a nezameniteľnou suchou spojkou.

Motorku bych doporučil pro - Určite by som na to nesadal pokiaľ by som nemal už čosi odjazdené. Motorka skutočne nie je určená pre začiatočníkov a začínajúci jazdec by mohol byť veľmi nepríjemne potrestaný motorkou za chyby. Naopak človek ktorý si už jazdu vychutnáva, vie sa s motorkou aj vyhrať a využiť jej potenciál si myslím príde na svoje.

Doplňky na motorce - Pancierové brzdové hadice, padáky, karbonový otvorený kryt suchej spojky, ladené výfuky, LED zadné svetlo, LED blinkre, cafe racer spätné zrkadlá, CNC páčky

Došlo na to že som chcel predať môjho Zeda 750. Prišlo mi to už také "oťukané", nezáživné. Chcel som niečo, čo bude mať trošku viac charakteru a nebude to len tuctovka. Už som nechcel nič s menším objemom ale chcel som sa aj v tomto posunúť. Charakter a objem s 2hrncami - voľba značiek bola jasná ( niečo fajnové z triedy Monster alebo taktiež taliana z radov Moto Guzzi). Nepotreboval som nič extra nové, práve naopak. Chcel som niečo s charakterom klasiky čo bude robiť radosť. Voľba bola po zvážení všetkých pre a proti jasná. Litrový monster ! Keď som motorku konečne doviezol, stretol som sa všade s rečami že som kúpil talianskú vraždu s pokazeným mixérom na boku alebo že to klopká ako traktor. Všetky tieto reči boli však len na základe fotiek a videí. Po videní motorky naživo a naštartovaní vám zrazu začne každý hovoriť aké to je neskutočné, aké to je pp*i , že také dačo ešte nevideli a že to je aké iné a osobitné. A veru majú pravdu. Motorka je sama o sebe úplne iná, s úplne iným charakterom ako tie ostatné. Má jednoducho srdiečko a dušu ako sa to už o Ducati vraví.

Momentálne mám na motorke najazdené ozaj málo, kedže je len pár dní na tabuľkách ( dovoz z Česka ) ale za to málo čo je cca 600km môžem povedať že doteraz som ešte nejazdil motorku s takým charakterom. ( mal som možnosť skúsiť toho naozaj dosť ).

Motorka nevyniká tabuľkovými parametrami, no keď si na to sadnete a povozíte sa tak pochopíte že sa na celé tabuľky môžete vys*ať. Motorka ide krásne od spodu, motor si krásne buble a suchá spojka do toho šramotí a dodáva tomu celému šmrnc.

Ovládateľnosť je z môjho pohľadu veľmi dobrá - motorka je ľahučká a poddajná. Do zákrut to chce však možno viacej moto praxe ako pri iných naháčoch. K podvozku nieje moc čo dodať je tam podvozok od Sachs a pracuje podľa mňa na naše cesty veľmi dobre.

Spolujazdec si relatívne tiež príde na svoje. Možno nie každý bude súhlasiť, ale keď to porovnám s inými naháčmi ktoré som mal doteraz v rukách tak to je relatívne komfort a dá sa na tom prejsť aj dlhšia trasa.

Trošku nevýhodou je úložný priestor. Je tam malá prepážka pod sedlom kde dokážete napchať lekárničku ale nič extra naviac.

Čo je naopak príjemné je spotreba, ktorá sa aj pri svižnej jazde pohybuje okolo 6litrov/100km.

Čo viac dodať ? Pokiaľ chcete motorku s charakterom a klasickým dojmom ktorá sa vie premeniť aj na dravca, keď to jazdec chce, tak by som do toho určite šiel. Mne zatiaľ učarovala táto červená kráska najviac zo všetkých ktoré som mohol vyskúšať. Avšak kto chce opicu musí mať aj na banány. Motorka má Desmo rozvod a treba sa o ňu skutočne starať. Olej by som na motorke ako je táto menil po 8000km a dal by som si záležať na servise remeňov a polkrúžkov.

jankok
jankok napsal 24.05.19 v 11:14

RomanSS
RomanSS napsal 23.05.19 v 23:07 10b.

Parádní kousek

Gemil
Gemil napsal 23.05.19 v 07:00

Ykebara
Ykebara napsal 18.05.19 v 20:21 10b.

Parádní!

jankok
jankok napsal 17.05.19 v 06:51 10b.