Honda CB 600F Hornet (2000)

Vlastník Eddie666
Vloženo 20.4.2010
Aktualizováno 6.5.2012

Moje první pořádné moto, po Jawě 350 velký skok, spokojenost největší

Moje první silná mašina, koupena na jaře 2010. Nemá moc najeto, je v pěkném stavu a motor šlape jak hodinky.
Supr motorka, jak do města, tak ven, jen na to delší cestování se moc nehodí, po delší jízdě jsem si je už necítil...

Displacement: 599.00 ccm
Fuel Capacity: 16 litres
Dry weight: 176.0 kg
Top speed: 215.0 km/h

Takže ke dni 29.5. 2010 mám najeto 3000 km:

Ze začátku se mi zdála motorka hodně silná, hlavně na písku co byl na silnicích po zimě mě párkrát pořádně potahala. Teď už využívám výkon motorky naplno a říkám si, chtělo by to silnější . Když jsem poprvé usedl na japonečka překvapil mě klidný chod, žádné vibrace, prostě oproti Jawě nebe a dudy. Motorka byla o trošku těžší, ale na to jsem si hned zvykl. Taky se mi zdálo, že řídítka v menších rychlostech do zatáček jakoby hodně táhnou, tento pocit po určité době taky odezněl (i když ze začátku mě ruce hodně bolívaly, je na nich větší váha, na vyblbnutí motorka super, ale na delší cesty se nehodí, jak kvůli rukám, tak kvůli koulím, taky dostávají zabrat ). Na naučení je to super motorka, umí jet klidně klidně v obci na 6tku při 2000 ot. ale dokáže i majiteli pořádně zatopit při 13 000 ot., když už začíná fungovat omezovač . Jeli jsme spolu v horku, v chladu, v dešti, nic jí nevadilo ( ale za to mě ano ).  V tom dešti měla jednu slabost, možná vlivem turbulencí vznikajících za motorkou, docházelo k tomu, že se mě hodně vody dostávalo pod prdel, ta v případě jeansů prosakovala a tekla po spodní straně stehen až na kotníky, hrozně příjemná věc . A taky chybějící originální blatník měl určitě na tom svůj podíl . Další věc, kterou bych jí vytkl, je rozkmitávání řídítek. Pokud najedu na větší nerovnost, řídítka se nechutně rozkmitají, pokud ještě mám plyn na doraz, je to hodně napříjemné. Do zatáček jde pěkně, ale při stylu plyn-brzda-plyn se opět projevuje jakoby rozvlnění motorky. Co se týče povětrnostních podmínek, do 130 km/h se to dá, jel jsem s ní už ale i 220 km/h (tachometrově, skutečnost bude asi nižší) a to už bylo dost drsné. Průměrná spotřeba u mě činí 6.5 l/100 km, ale na pohodičku se s tím dá jet i za 5.3 l a naopak při palbě i 8 l.
Zatím se to minulo bez vážných nehod a doufám, že to tak i zůstane.

Na začátky tuto motorku vřele doporučuju, jsem velice rád, že jsem ji koupil a rád bych i u tohoto výrobce zůstal. Hornet je skvělá motorka a věřím, že novější ročníky mají zase o něco víc much vychytaných a jsou ještě větším požitkem pro své spokojené majitele.

Je 28.10 2010 a já se vydávám na poslední vyjížďku této první sezony s japonským motocyklem. Ujel jsem za ni 8000 km, které jsem si opravdu užil. Naučil jsem se jezdit na už konečně "silném" stroji. Uvozovky píšu proto, že jsem už všechny koníky zkrotil a ocenil bych nějaké další navíc . Na novou motku si ale ještě nějakou dobu počkám, teď se bude šetřit na kombu a těším se s Hornetkem na další aspoň desetitísíce km

Prostředkem prázdnin 2011 s hrůzou zjišťuju, že jsem najel už 8000 km. Musím to ježdění nějak omezit, nebo na toho litra nikdy nenašetřím... Momentálně je můj sen CBR 1000 RR 07.

6.11. 2011 Jsem si dal v buchlákách poslední letošní kolínko i stupačku , poté motorka putovala k mechanikovi na velkou zimní údržbu. Za tuto sezonu najeto 11 000 km.

Použité gumy: Dunlop Sportmax Roadsmart, vřele doporučuju! Zadní guma vydržela do ztráty vzorku 12 000 km!

zdraži

Skunk napsal 07.08.11 v 08:54

Jasnejch 10

aikon1
aikon1 napsal 04.08.11 v 12:39

Takto vypadá profil člověka, který není spotřebitel, ale motorkama žije a stroj mu to hold oplácí dobrou službou Buchláky máš naježděné perfektně, tak hlavně opatrně a snad už sakra trochu toho slůnka!!!

limit
limit napsal 10.07.11 v 00:07

Eddie666-> mě to vlastně ani nenapadlo si tam jít zajezdit.. a to bydlím 2 km odtamtud..