Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník HordaStodulky
Vloženo 13.4.2010
Aktualizováno 21.10.2011

Dlouho očekávaná a vysněná motorka. Návrat k ježdění po téměř 20 letech. Ani manželka se nemusela dlouho přemlouvat a s koupí souhlasila. Od 10/2010 už má svoji a nebude snad tolik "kecat" do řízení.

Dlouho a dlouho jsem vybíral takovou motorku, která by seděla nejen mě, ale i manželce vyhovovalo sezení na "dvojce"! Taková se nakonec našla v podobě DL 650 V-Strom. Pak následovalo dlouhé vybírání z inzerátů, jelikož na nové moto nebyly finance, ale nechtěl jsem zase moc letitou motorku. Naštěstí jsem objevil jeden inzerát od RV Moto (mohu doporučit, velmi seriózní a korektní jednání) a v pátek 9.4.2010 se vyrazilo s kamarádem pro její převzetí. Toto jsou jeho stránky: kamarád a jeho zájmy .

Zatím jsem s motorkou moc nenajezdil, ještě ji musím přihlásit, tak více zkušeností přidám později.

Motorka již přihlášena a první vyjížďka je za mnou.

Sezóna 2010 je za námi a můžeme i hodnotit. Výběr "Stromíka" byla nejlepší volba pro slušné ježdění ve dvou na rozumnou dovolenou a zároveň na cesty do práce. Krátce po zakoupení jsem dokoupil nezbytné vybavení - kufry, navigace, padáky - a začal se seznamovat s jízními vlastnostmi. Byl jsem jimi tak nadšen, že jsem přemluvil i manželku na větší cestování a vypravil se na prodloužený víkend do Alp začátkem července. Pak to byly již jen kratší jednodenní vyjížďky. Za celou tuto sezónu jsem najezdil cca. 6000 km.

Zimní spánek "Stromíka" jsem využil k jeho doplnění o další vylepšení a nezbytnosti pro příjemnější, pohodovější ježdění. Doplnil jsem o: vyhřívané hefty, plexi s deflektorem, podtlakové mazání řetězu za elektronické, nechal přešít sedlo u DD. Dále jsem díky kamarádům z V-Strom klubu doplnil o zubaté enduro stupačky jak pro řidiče, tak i spolujezdce, rozšíření bočního stojánku, rozšíření zrcátek.
Se stupačkami spolujezdce je velký problém, jestliže jste ověšeni i bočními kufry, kdy se při nasedání a sesedání původní gumové chrániče stupaček nepříjemně protáčí a kloužou. Předěláním na "zubaté" tento nepříjemný fenomén mizí. Snad si spolujezdec nebude stěžovat na vibrace.

Nyní jsme již připraveni na novou sezónu 2011. Snad nám vyjde i plánovaná delší dovolená v sedle během července za sluncem na Azurové pobřeží Francie Alpskými průsmyky.
Dovča Francie - záložka Cestování
Fórum k cestě včetně mapy

Je konec říjma 2011 a motorka je prodaná. Byl to dobrý služebník a bude se po něm stýskat. Ať slouží také tak dobře novému majiteli.

-DaK-
-DaK- napsal 30.05.11 v 01:25

Parádní Stromek v kufroidněcestovní verzi. Koupil jsem nedávno ty samé boční kufry, jsou super. Koukám, že ani na hadřících jsi nešetřil. Ať se cesta po Francii i další cesty vydaří. Chystám se tam letos taky.

Tarzy
Tarzy napsal 08.04.11 v 19:27

Moc pěknej strom 10b

Migrifin
Migrifin napsal 16.03.11 v 21:54

Dík za komentář,ty máš taky parádní stroj i doplňky, posílám 10b.hodně šťastných kilometrů bez nehody.

kawa...pavel
kawa...pavel napsal 16.02.11 v 09:14

Paráda za 10
Sedlo jsem si nechával dělat taky a zrovna je to asi 14 dní, je to supr. Jinak máš mašinku vymazlenou tak ať jezdí...a kolama dole.

V-Stromek
V-Stromek napsal 14.02.11 v 11:09