Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník Jarmilxrv
Vloženo 27.10.2009
Aktualizováno 24.8.2018

Motorka, za kterou se každým dalším rokem otočí víc a víc lidí.

První dojmy - Překvapil mě příjemně výkon ve spodních otáčkách, oproti ČZ 175 typ. 487, která se musí více točit (když porovnávám jednoválce). Jinak klasika, bídné brzdy, kolena pod bradou, slabé dynamo..., ale člověk to nesmí srovnávat se současnými stroji, takže na víc jak půl století starý stroj je to paráda.

Kývačku jsem koupil v roce 2008 od kamaráda, byla to náhoda, kdy se jednou u piva zmínil, že jí prodá, no tak hned další sobotu jsem byl pro ní. Je s doklady a s tažným na páva zapsaným v TP. Páva jsem pořídil rok po té v rozebraném stavu, takže jsem jej rovnou kompletně zrenovoval. Současný výsledek je ten, že kývačka je zašlá časem a páv jak ze "žurnálu", takže se k sobě vůbec nehodí . Zatím neplánuji ani do budoucna, že jí budu renovovat, neboť jednak bych na ní přestal jezdit, aby se neošoupala, stejně tak jako nejezdím s pávem a zadruhé to, že je plně funkční a s platnou TK, přitom opoužívaná časem, má také své kouzlo. Jinak je bez žádných úprav, až na zadní drapák, doplnil jsem jen nosič. Chystám se s ní už leta do Alp na Glockner, nyní v roce 2016 už už to vypadá reálně tak snad... Tak Grossglockner pokořen úspěšně, byť v roce 2018.

Černín
Černín napsal 23.01.10 v 19:35

Trochu laku a chromu a máš hotovo i tedˇ nevipadá zle..

Endy
Endy napsal 12.11.09 v 12:37

Na fotkách až tak zle nevypadá a hlavně to není žádný bastl, o to máš práci usnadněnou. Hodně zdaru při renovaci