Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Tommy872
Vloženo 16.10.2009
Aktualizováno 12.5.2011

Stará dobrá třinda po které jsem toužil už od mala-ten zvuk má prostě něco do sebe).Ted už naprosto spolehlivý stroj,se kterým bych se nebál vyrazit i na dlouhé cesty

V zimě roku 2008 jsem se rozhodoval,co si pořídit za mašinu,vzhledem k tomu,že jsem ji chtěl jen na ježdění po okolí chalupy a možná kousek dál(Krkonoše,Český Ráj,Jizerky),rozhodl jsem se,že si pořídím Jawu 350/638 nebo 639.

Po skouknutí a obvolání několika inzerátů jsem se rozhodl,že vezmu onu mou,vyvolenou.Byla nejblíž a cena nebyla nejhorší.

Na jaře 09,jsem se tedy vypravil s kámošem a autem s károu do Semil pro stroj.Už po telefonu mi majitel zdělil,že "něco" řinčí v motoru,že to bude chtít nejspíše výbrus.Po projetí a prohlédnutí bylo jasné,že jsou v hajzlu ložiska,bude to chtít výbrus a klika zřejmě také nebude moc v cajku.

Po dlouhém váhání jsem se rozhodl,že ji vemu,přece jen vzhledově byla parádní a s investicí kterou jsem do toho nakonec dal,jsem tak nějak počítal už před koupí.

Ihned po koupi jsem zajel do Velkých Hamrů a pozjistil cenu servisu,bylo to přijatelné a tak jsem ji tam nechal "vyšetřit".Cena se nakonec trošku zvedla,ale přesto jsem se rozhodl nechat udělat kompletní generálku motoru(jediné co se teda pánům moc nedaří,je zřejmě elektrika.3x jsem to "reklamoval" a stejně nebyly schopní to dát do kupy,ještě,že se v tom vyznám sám).

Doma jsem si onu elektriku "dodělal" a "předělal".Posléze jsem dodělal další serepetičky co se vzhledu týče,aby byla Třinda podle mých představ a co nejblíže stavu,ve kterém kdysi opustila výrobní halu.

Teď je to naprosto dokonalej a spolehlivej stroj,se kterým si ale vyjedu jen na projíždku po okolí když jsem zrovna na chalupě...Chvíly jsem přemýšlel,že jí prodám...Holt není na ní zase až takový čas...Ale rozhodl jsem se ji ponechat,přeci jen je to stroj,který jsem chtěl už od nějakých svých osmi let

cebeer
cebeer napsal 05.02.13 v 09:37 10b.

Souhlas. Zvuk dvoutaktních dvouválců jsem miloval.

Jawat
Jawat napsal 06.07.10 v 22:24

Pěkná Jawička

Plavák
Plavák napsal 21.03.10 v 20:38

Moc pěkná! 10b A zajímavě nás spojuje zkušenost s opravou elektriky z Velkých Hamrů! Taky se to moc nepovedlo...

kaw38
kaw38 napsal 31.01.10 v 08:02