BMW G 650 Xchallenge (2007)

Vlastník --K--
Vloženo 3.9.2009
Aktualizováno 22.6.2010

Robusnější moto i na ostřejší terén. Na silnici dobrý, ale zábava tam, kde silnice končí.

Mám ji první sezonu. Jsem spokojenej. Jezdím silnici dálnici, polem nepolem. Motorka projede všude. Zdá se mi poctivě stavěná. Vše je upevněné a bytelné, bez zbytečných serepetiček. Do terénu láká a baví mě to tam víc než na silnici. Dobře se vede, má spoustu síly. Ale do mokra ji musím přezout na drapák, jinak se nedá udržet, přední klouže, zadní jde díky síle hned do smyku a je to "vo hubu". Rozhodně to není krotká kočička.

Negativa: sedlo je poměrně vysoko, protože mám 174cm, ale zvykl jsem si. Potvrzuji zkušenosti ostatních: při dešti lítá voda na světlo -- přední blatník to nebere. Kdýž bude vody více, zkropí i jezdce.

Na další negativa ji mám moc krátce -- a taky mám zatím růžový brejle.

pozn.: 4.10.2009

-- Dnes to byl zas masakr. Vzal jsem Xchallenge na výjezdy, remízky a stráně

(počasí: naprostý sucho).

--- motorka se v terénuvelmi dobře vede, jde to líp a líp

--- Pozitivum: zátah od spodních otáček. Ve výjezdu, kde jsem měl málo přidáno a plný ruce řízení ...-> přidáte, ona zabublá -> a vystřelí Vás nahoru a ještě se proletíte vzduchem.

--- Pozitivum elektronika: Motorka dokáže chcípnout, ale elektronika Vás ještě chvíli podrží. Výhodou je startér. Dokud držíte balanc a nejedete zpět. Několikrát jsem stačil ještě nastartovat a vzít za plyn --> Ona zabublá ...a s trochou štěstí se nahoře opakuje předešle popsané

---Někdo chápe zadní měch jako negativum. Ale já to při jízdě moc nepocítil. Asi proto, že jezdím napohodu a moc nezávodím. Zadní měch spíš potrápí nás menší. Motorka je vyšší, tím jakoby méně namístě obratná.

--- originál obutí "Sahara" je dobré na silnici, polní cesty a na sucho. Kdo má rád terén, mokro = celá sezona říjen-duben, nechť neváhá a přezuje na špunty. Fakt to jezdí pěkně. Na silnici je v těchto měsícíh stejně zima a v terénu se s XChallengem fakt vyřádíte. Mám přezuto na Dunlop Geomax.

Thunderman
Thunderman napsal 22.12.09 v 20:50

Moc krásný stroj přeju hodně super zážitků jak v sedle na silnici tak ve stupačkách v terénu

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.09.09 v 18:22