Jawa 50/21 Pionýr (1975)

Vlastník Hery22
Vloženo 2.2.2009
Aktualizováno 12.5.2021

klasicky pionýr. Protože ho mám i jako památku po dědovi, který mi jej dal, když mi bylo asi 15 let a tak vlastně tehdy začala má motorkářská dráha, tak jsem se jej rozhodl nechat zrenovovat

Motorka koupena od dostal jsem jej od dědy

První dojmy - první dojmy byly samozřejmě vynikající. Nemusel jsem šlapat a jelo to. A kravál to taky dělalo slušný :-)

Motorku bych doporučil pro - tenkrát pro začínající jezdce, dnes už asi pro někoho z nostalgie, aby si připomněl své začátky, nebo pro někoho, kdo chce levného veterána a nevadí mu že je to jen 50tka

Doplňky na motorce - výfuk "doutník" , vím že to té plechařině co mám nepasuje, ale strašně se mi ty výfuky líbí

Zažil jsem s ním opravdu hodně, včetně několika pádu, byla s ním sranda, no prostě
super dospívání, určitě lepší, než mají dnešní puberťáci u PC.

Motorka se se mnou cítila nejlépe na polních cestách, jelikož jsem tehdy neměl papíry. teď spolu jezdíme na výlety po Prajzské.
Pionýr už byl tehdy sice pojízdný, ale jinak v dost špatném stavu, navíc po tom co jsem si pořídil auto a velkou motorku jsem jej odložil cca na 10 let do stodoly, z něj byl v podstatě šrot, takže renovace trvala docela dlouho, od září do července, ale stálo to za to
Nyní je kompletně zrenovovaný. Bude se s ním jezdit jen občas za krásného slunečného dne, např když bude někde poblíž nějaký ten veterán sraz

cider
cider napsal 11.10.17 v 22:37

10b
Moc pěkně udělaný. Skoro lituju, že jsem našeho fichtla poslal do světa, stejně jako kupu následujících motorek. Člověk nemůže mít všechno, život jde dál. Ale jen tak z nostalgie se projet ... tak ať slouží a daří se a jak se píšou ty body, by to bylo nahoře?

stella
stella napsal 09.10.17 v 20:33 10b.

Super .Páči sa mi .👍Tiež zhanam.

context
context napsal 13.08.17 v 18:27 10b.

Pěkný, ať ti dělá jenom radost, taky jsem na něm ve 14 začínal a nedávno zrenovoval, jen jsem netrefil odstín laku, ale na ten to nejezdí

LacoLaslo
LacoLaslo napsal 12.06.16 v 10:23 10b.

Děkuju za komentář.
Přeju ať se zprovoznění podaří.
Je to paráda po x letech na to zase sednout, poslouchat ten randál a čekat kde to klekne

Lubos92
Lubos92 napsal 09.04.14 v 00:24