MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Gregory_251
Vloženo 24.10.2008
Aktualizováno 2.11.2008

Tento stroj mám poměrně krátkou dobu, ale je vcelku spolehlivý a s ohledem na cenu, objemovou kategorii a rok výroby celkem svižný. Zkrátka "za málo peněz hodně muziky". :)

Mám na ní najeto teprve pár set kilometrů. Zatím mě nezradila a skvěle šlape. :)

Doplňky: kufr s plotnou, boční stojan, pryžový kryt řetězu, tlumící pryž na válci, náhradní lanka, budíky + samolepky MZ.

2.11.08 Pozn.: Moto mělo přede mnou 3 majitele. 1. najel cca 15000km, 2. také cca 15000km, 3. majitel si MZ příliš dlouho neponechal a předal mi ji se stavem budíku 31900km. A já jsem během této sezóny přidal necelých 700km, takže je momentální stav 32591km. (budíky nejsou originální, takže v důvěryhodnosti těchto údajů jsem trochu na pochybách).

MZ jsem si pořídil na konci srpna tohoto roku, takže na ní vskutku moc najeto nemám. Pro letošek už mi nezbývá nic jiného než ji zazimovat a možná také vyladit drobné nedostatky, jako například volný řetěz (při pokusu o zvednutí na zadek řetěz vyloudil nepříjemný zvuk jako by přeskakoval přes zuby a doufám, že je problém pouze ve volnosti a ozubení rozety zůstalo celé), nebo vytékající olej z převodové skříně, ale to je konec konců u podobných strojů běžné. Dále jsem také zaznamenal mírné "plavání" zadního kola v zatáčkách, i když je centr. šroub pevně dotažený a navíc jsem nazul nový plášť (možná je to tuhostí konstrukce), ale je to snesitelné a zatáček si u nás na Vysočině užiji do syta. Jinak jsem s ní velice spokojený, díky nízké váze je lehce ovladatelná, nikde mě zatím nenechala, perfektně chytá a doufám, že tomu tak bude i v příští sezóně. Dále mě mile překvapila akcelerace při rozjezdu a větší živost oproti Jawám, i když to pochopitelně žádná "vytrhávačka" není (ve srovnání s mým vysněným H6. ale asi je ode mne nefér srovnávat takového drobečka s pouličním rváčem xD). A co spotřeba? Tak smíšená spotřeba je 5-6l/100km, což je u tohoto stroje poměrně dost, ale můžu si za to sám, protože jí stále "šlapu na krk" xD. Jinak věřím, že úspornou jízdou by měla dojezd na plnou nádrž (vč. rezervy) kolem 300km. Když to shrnu, tak mé pocity z MZ jsou kladné a věřím, že mi i nadále bude bobře sloužit bez poruch jak tomu bylo do teď.

Gregory_251
Gregory_251 napsal 03.06.13 v 13:56

Už ji nemám, ale dík za info. :)

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 17:49 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

Frostak
Frostak napsal 27.11.08 v 08:31

Pekne poctenicko gregy.doufam ze se ti o tech prazdninach podari koupit neco poradnyho ...jinak pekna

myrin
myrin napsal 09.11.08 v 20:20

Moc pěkná brácho , černou vidím asi poprvé a hodně jí sluší . Hodně najetých kiláčů a bacha na magory v plechovkách

Jarynn
Jarynn napsal 04.11.08 v 17:44

Hodně km bez nehod marto !!Jinak moc pěknej stroj