MZ ETZ 251 (1989)

Vloženo 12.8.2007
Aktualizováno 31.10.2011

MaZel

Zkušenosti:

Pokračuju v tradici německých motocyklů! Ve své době u nás neměla konkurenci. Pro ty, kteří hledají motorku na začátek a levnou na provoz, eMZeta je ideální volbou!

Cesty:

Vyjížďky hlavně po okolí, ale taky mám projetou Vysočinu a Jižní Čechy, tam je fakt nádherný poježdění. Ideální jsou trasy 100 km a víc, to se eMZa cítí nejlíp !

Na eMZe sem podniknul letos v létě třídenní dovolenou do Rakouska na trase Velká Bíteš -> Náměšť n.O. -> Slavonice -> Nová Bystřice -> Třeboň -> Suchdol -> Dolní Dvořiště -> Freidstatt -> Steyr -> jezero Almsee -> jezero Traunsee -> Hallstattsee -> Obertraun -> BadAusee -> Hieflau -> Mariazell -> St.Polten -> Znojmo -> Brno. Těch 1100km eMZa zvládla parádně, nezklamala

Jinak srazy s vynikající partou lidí okolo MZ-world a každoročně Jawáč v Jizbicích.

Další info:

Originál stav, osvědčené pneu Continental ContiGO!, kufr Kappa 35l + přídavné brzdové světlo, klaksony, el. regulátor dobíjení, el. přerušovač blinkrů, el. otáčkoměr ze Š120 + tachometr.

MZ-ty jsou vynikající motocykly na svůj věk, i celkem spolehlivý, pokud je člověk udržuje. Rozhodně to nejsou stroje pro ty, co jenom "lijou benzín do nádrže".

Aktuálně má MZ najeto 57000km, což je na 20 let starou babičku paráda. Všem vřele doporučuju!

24.10.2010 -> letošní sezonu jsem na eMZetě najel něco málo kolem 200km, holt na silnější Afriku se dobře zvyká...Možná půjde do světa, ale to si ještě rozmyslím.

5.10.2011 -> eMZetka šla do světa, no vlastně jenom asi 2km ode mě, koupil ji kámoš. Tak se doufám budeme vídat. Maximální spokojenost za ty 4 roky co jsem ji měl

pliczb
pliczb napsal 15.01.11 v 21:51

Moc krásná Mzetka . Navíc málokdo (nebo skoro nikdo) podniká v dnešní době plné silných motorek podobně dlouhé výlety, jako ty. Tak ať vždy společně dojedete domů Dávám 10bodů za super stav

Speedy_James
Speedy_James napsal 01.03.10 v 19:51

suprováááááá, a tvůj vztah k ní taky suprový 10b, je krásný, když se člověk spojí s motorkou na tak dlouhou cestu 10 bodů!

pitrosik71
pitrosik71 napsal 10.11.09 v 19:22

moc pěkná,taky jsem měl jednu,ale jenom 150,tvoje 251 je asi podstatně lepší poježdění

mussi
mussi napsal 13.07.08 v 19:33

moc pěkná, chtěl bych se zeptat, jakej máš vzadu rozměr pneumatiky?? Já bych je chtěl taky kupovat, prej jsou za tu cenu nejlepší, ale to co mám v techničáku tak takovy nedělají

Jurek
Jurek napsal 14.08.07 v 20:05

byla bouraná to je poznat i podle té nádržky na brzdovku ale jinak ji máš super