Jawa 650 Classic (2007)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 98 záznamů

Pawlus
Pawlus napsal 04.04.10 v 19:55

Zdravim tě! No jo, krásná JAWA v rukou pravého JAWAŘE K tomu není co dodat. Měj se!

Johny_R napsal 29.03.10 v 15:38

Nazdar Bobe! Vzhledem k tomu, že sníh nám slezl nedávno, tak mám najeto cca 400 km, přičemž první jízdy byly takové testovací a dolaďovací - výměna oleje, seřízení karburátoru. Teď mě bude čekat hlavně dojíždění do práce, ale potřeboval bych dořešit parkování. Také se budu těšit na setkání a doufám, že mě do toho nic a nikdo nevleze.

Bob650
Bob650 napsal 28.03.10 v 17:03

Johny, tak kolik km letos už najeto?
Těším se na setkání v Orl.horách

Johny_R napsal 26.11.09 v 09:43

Pipex: Díky za přání a pochvalu. Dělám co se dá, ať celý svět ví, že Jawa je prostě nejlepší stroj...a její uživatelé jsou zdatní mechanici Krutorka je docela fajnové a přiléhající pojmenování. Ať to jezdí i tobě!

pipex
pipex napsal 25.11.09 v 19:31

Parádní profil ! Takovej sem na motorkářích ještě neviděl - po technické stránce výbornej ! Držím pěsti pro štěstí a přeju mnoho dalších krásných kilometrů
PS: Jawa je krutorka !

Johny_R napsal 25.11.09 v 08:35

Rumlos: Díky za zhodnocení. Motorka naštěstí sklízí v reálu ovace a obdiv, negativní reakce jsou jen výjimečně. Ale slovy našeho pistolníka - někdo holky, jiný vdolky... Většina lidí, kteří znají situaci v Jawě, spíše nechápe, jak mohly vyprodukovat něco tak pěkného, jako jsou 650, eventuálně 660. Já jim držím palce, byla by škoda této kdysi vynikající fabriky.Hodně zdaru a pohody na cestách! Jawzdar!

Johny_R napsal 25.11.09 v 08:30

Kire640: Také díky za pochvalu. V tom co se cítíš ti rozumím - já to cítím podobně. Ale každý je strůjcem svého osudu, tak ať si dělá co chce, jen je špatné, když zasáhne do osudu jiných. Klacík poslední dobou, z toho mála, slouží výtečně, díky za přání a ať to drží a slouží i tobě!

Johny_R napsal 25.11.09 v 08:25

jiri.nikl: Diky za pochvalu. Posledni dobou na psani i motorku moc casu nezbyva, ale náš vztah nevychladl, spíše naopak. At to jezdí i tobě. Ahoj

rumlos
rumlos napsal 16.10.09 v 11:29

Perfektně udělaný popis dávám 10 jinak motorka je strašná bohužel hnus, ale je to jen názor nové modely jawy nechápu a nikdy nepochopím...

Kire640
Kire640 napsal 25.09.09 v 08:40

Ahoj Johny, motorku máš nádhernou.
Ale spíš bych Ti chtěl dát za pravdu v tom, co jsi psal o motorkářích. Někteří opravdu jezdí jak bezmozci a jejich argumenty - že to mají v ruce atd. platí jen do doby, než jim to nevyjde. Já osobně se cítím býti spíše motocyklistou, než motorkářem.
Ať Ti klacík spolehlivě jezdí.
Erik

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 02.09.09 v 10:55

ps:taky nechápu jak někdo nemůže dát deset ,protože to nemá chybu

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 02.09.09 v 10:53

jasných 10b za vyčerpávající popis,za tu spoustu práce a prostě a hlavně za JAWU krásný stroj,ať slouží

Johny_R napsal 01.09.09 v 10:02

Bob650: Zdarec emeritní přecedo. To víš, snažím se dělat co nejvěrnější soupis a pohled na tento jedinečný stroj, který je jen pro ty vyvolené. Jsem zvědav, čímže se to přihrkáš na setkání, určitě to bude něco... no .. moc...ehmm... zajímavého... Na kočárek jsem logo zakoupil, jenže vzhledem k rychlému vývoji mladého Jawaře to ani nemá cenu lepit, dám mu to až na odstrkovadlo. Ať je motivován od ranného věku. Jawzdar!

Johny_R napsal 01.09.09 v 09:58

Lucky-Luke: Díky za hodnoceni. Letos je to s motorkou horší, jak už jsem psal, většinu času zabere kočárek a teď i stěhování. Krátkou cestu sem tam stihnu, ale není to to, co to bývalo. Také doufám že mě Jawka dlouho vydrží - zatím mě baví čím dál více a vzhledem k tomu že to je silná srdeční záležitost, myslím že to bude na celý život. I přes občasná zaškobrtnutí.

Bob650
Bob650 napsal 30.08.09 v 17:07

Nazdar Johnyre, právě pročítám Tvoje aktuální popisy, co je na Jawce nového.
Těším se zase, až se uvidíme na setkání.
Tak zdar.
Ecit - máš na kočárku logo Jawa?

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 02.07.09 v 17:24

Jasných 10 bodů a nechápu jak mohl někdo dát míň, to snad jen ze závisti, hlouposti a nebo omylem. Přečetl sem všechno jedním dechem a můžu upřímně říct že takových jako jsi ty by mělo být víc. Držím palce aby tě Jawinka hodně dlouho bavila

Johny_R napsal 11.06.09 v 16:20

Milan1963: Ahoj kolego a díky za ohlas. To víš, Jawce dávám co si zaslouží, ale jak i ty zmiňuješ, rodina remcá, takže to není mé maximum, jak by mohlo být. Ale zatím si Jawka docela spokojeně pobroukává, tak to bude OK. Tak ať to šlape a kdyby něco, dej vědět.

Milan1963
Milan1963 napsal 07.05.09 v 20:06

Tak koukám,co práce jsi své Jawě věnoval.To ti tedy fandím.Mám 650 Style,ale tolik času a práce bych jí ani kvůli rodině věnovat nemohl.At ti /nám/ to dobře jezdí.

Johny_R napsal 27.03.09 v 12:08

Spijker: Ahoj a diky za pochvalu, budu pokracovat jak to nejlepe pujde. Nebudeme si nalhavat, ze 650 byly hlavne pro srdcare a lidi trosku technicky nadane. Ten popis mozna pusobi trosku hruzostrasne, ale zamrzi to, ze to jsou v podstate detske zavady, ktere se snadno odstrani a da se jim predejit. Kdyby na to fabrika nekaslala, hned se udelali napravne opatreni, kdyby, kdyby... Je to o lidech. Ja jsem z Jawkou, i pres me "drobne" problemy moc spokojen, rozhodne bych nemenil. Porad doufam, ac je to nadeje mala, ze se JAWA vzchopi a zase zacne vyrabet bezproblemove stroje pro siroukou verejnost. Prototyp J660 je ve fazi vyvoje, nejake nedodelky bych mu zatim odpustil. Jinak to tak strasne nebylo, ja byl vcelku spokojen. Jestli se poucili z 650 a ty vyvojove mouchy doladi, mohla by to byt uspesna motorka. Aspon co se stroje tyce. Servisni sit a pristup k zakaznikovi, jak pak druha kapitola. Jinak novy Ural je nahodou bajecny stroj, na slusne (lepsi nez JAWA) urovni zpracovani a pouzitych komponent. Nebyt tak drahy, tak si ho k Jawce poridim. Hodne zdaru i tobe a at to jezdi bez nehod!

Johny_R napsal 27.03.09 v 11:57

nahllowSKY : Diky, budu pokracovat. Ani nevis, jak si blizko. Jednu dobu jsem uvazoval nad tim delat testovaciho jezdce v Jawe (hledali ho), ale vzdalenost a uvaha nad tim, jak by brali "vazne" moje pripominky, me od teto myslenky zase odvratily. No kdo vi, treba jednou...

Johny_R napsal 27.03.09 v 11:54

Smrči GSX-F: Je to o duvere mezi jezdcem a jeho strojem. Ja jsem JAWE hodne veril, ale to vis ze jsem se trosku bal... Kdyz me jednou rupla radici vidlicka(350/640) a vymydlilo to prevodovku. Nastesti 15km od domova. Ale to bylo jeste pred moji udrzbou. Pak to sjelo sveta kraj a v pohode, bez zavad. Prodaval jsem ji s najetymi asi 145 000km a da se rici ze bez zavad. V popisu Jawy 650 budu pokracovat a diky za pochvalu.

Touringrider
Touringrider napsal 23.03.09 v 13:44

body Ti nedam, protoze profil je vlastne super, a tak bych ti ho nerad kazil. Ale tohle proste u novy motorky z nasi republiky nemuze bejt! to preci neni ze hledam vadu na krase, abych mohl rict ze ty americky sirky jsou samozrejme lepsi. Tady je jasny ze si to maximalne spatnej vtipo ze strany Jawy anebo ze je motorka zamerena na velmi uzky okruh zajemcu - kutilu/nebo mechaniku (jak chces) - ktery si chteji za 160.000 koupit stavebjnici na hrani a ne na jezdeni

Touringrider
Touringrider napsal 23.03.09 v 13:42

nebrat!

moc hezky napsany popis, ale tohle teda opravdu ne... Za takhle pekne napsanej profil bys mel dostat od nich zaplacyno...

Tohle fakt neni normalni a nechtel bych to ani omylem...! Koukal jsem na to pred tydnem na vystave 09 a motorky vypadaji velmi hrube, nedodelane, pu¨sobu humpolacky a ceny jako u japoncu stredni tridy, ktery umeji vsechno lip.

Ten dojem co jsem ziskal z prohlizeni jawy bych ocekaval u Uralu, Dnepru, Iže nebo podobnych ruskych kraksen. To uz i ti zlutaci cinani to na prvni pohled umeji nafesakovat lip. Konecny efekt je pak samozrejme uplne stejnej, neo zase i o trochu horsi, ale taky za polovicni cenu...

NEBRAT!!! a ani nahodou!

Smrči-GSX-F
Smrči-GSX-F napsal 21.03.09 v 12:43

Perfektní popis stroje, Jawa je moje srdeční záležitost, ale nikdy jsem neměl dost odvahy na ní vyjet dál jak "za humna". Ještě jednou dávám za perfektní popis.

nahllowSKY
nahllowSKY napsal 20.03.09 v 22:57

Chlape,tebe mela najmout fabrika na dlouhodobe testy Detailnejsi rozpis kladu a zaporu jsem jeste necetl.Jinak hodne stesti a at JAWA slouzi

Johny_R napsal 17.02.09 v 09:23

Ahoj a díky za komentář. Každý má své zkušenosti, většinou dle svých zážitků. Já když jsem měl Jawu 350/640, tak ta byla, oproti 650, bezproblémová. Problémy byly když jsem kašlal na údržbu, nebo se v ní z mladické nerozvážnosti a s chybějící zkušeností vrtal. Jak mě to opustilo, tak jsem jen seřizoval předstih(do výměnu za bezkontakt), čistil výfuky, měnil řetěz, destičky... Sjel jsem na ní kus evropy a nemůžu si stěžovat. Jawa 650 má hodně dětských a snadno odstranitelných nemocí. Které by tedy měla řešit fabrika a né uživatel. Většina problémů pramení z malosériovosti výroby a především z lidského faktoru - nepozornost při montáži(špatná výstupní kontrola), vykašlání se na známý problém. Ale nic není černobílé... Na Jawackém pokecu s námi byla jedna Suzuki SV650 a také to byla jediná motorka, která měla za hodně deštivého počasí problémy. Jela jen na jeden válec, Jawy jely bez problémů. Také při shlédnutí dílenského provedení Suzuki GS 500, jsem jen nevěřícně koukal. Při pročítání místních diskuzí, kdy něco zlobí, motor vynechává, špatně startuje, něco upadlo, vysypaly se ložiska, roztavily plasty... ať je to Suzuki, Honda, BMW, či reportáž o GoldWingu a jeho problémech... Problémy jsou všude, jen je otázka jak je řeší fabrika a na základě toho zlepšuje výrobu. To Jawě bohužel moc nejde - praskající dráty vyřešili až ke konci výroby, elektroinstalaci nechávají být(myslím si) a jiné konstrukční problémy nejsou. Test z Lidových novin mě nic neříká, možná myslíš test z Motožurnálu - tam ztrácely šroubky a motorka jim plavala... neb si nepřeměřili tlak v pneu a povolování šroubků u zajíždějícího stroje není nic neobvyklého. Stačí to hlídat cca 1000km - 1500km, motor se uvolní, spoje posedají a je to OK. To není závada, to je lenost obsluhy, potažmo servisu. Každopádně každý nechť sedlá co má rad a vyhovuje mu to a tak budeme všichni spokojeni. Já bych neměnil. Ať to jezdí i nadále bez problémů a úspěšnou sezónu 2009!

mag.
mag. napsal 16.02.09 v 18:08

Ahoj, je to krásný stroj. Ta problematika stroje je hrozná připomíná mi to Jawu 350 t:640, furt něco to by nebylo 1tis km aby zase nebyl problém. Jawa je kutilský stroj. Jen si vzpomenu těch hodin strávených v opravách atd. : . Teď vlastním zbrusu novou Suzuki GSX650f zhruba stejná cenová hladina jako 650clasic, kupodivu i po 6tis kromě oleje a filtru nic, zatím jsem nic tak spolehlivého nezažil, bez problému jede za jakého koly počasí vlhkosti vzduchu teplotě atd. Suzuki a Jawa je jako Nebe a dudy. To jak to mají zahraniční stroje vychytaný suz.., yam…, každý vedení drátů či něčeho má svůj řád s max. ohledem na samovolné poškození či opotřebení vlivem tepla, mechanicky atd. JAWA ta si dá dráty do blatníku ze spoda a kolo si je klidně dře atd.. . Jawa není stroj na který je spoleh, sice dojede tam, kam chcete, ale potom řešíte věci, které jinde nemusíte. Jediné pro je cena náhradních dílů + jednoduchost stroje, člověk si tam udělá spoustu věcí sám, což u jiných strojů je většinou zapotřebí zásah servisu. Což je jen málo kdy a většinou je to doslova blbost, ale JAWA furt něco. Což potvrdil i jeden z novinářů z LID. NOV. furt je co dotahovat, řešit a opravovat. Omlouvám se ale jawu nee. Kor když jsou ceny srovnatelné s konkurencí.

napsal 27.11.07 v 17:54

Ale-B
Ale-B napsal 04.08.07 v 12:43

pěkná mašinka s těma přednáškama jsme na tom stjeně

napsal 03.08.07 v 09:22

To jsou i moje zkusenosti. Podobnou novou hadici mi prodali v autopotrebach a po 2 mesicich se doslova rozpadla. Svicky jsem taky neveril, ze by cukani zmenily. Tak ted jsem zvedavej, na cos prisel.

Piwell
Piwell napsal 07.07.07 v 14:48

JAWAŘI JEDÉÉÉÉÉÉÉMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Johny_R napsal 07.07.07 v 00:09

Diky chlapci za pozitivni komentare. Zatim dela jen radost, a verim, ze bude i nadale. Az se zbavim diry v nizsich otackach, tak to bude maximalni pohoda. Coz by melo byt snad pristi tyden, kdy se chystam jet na garancku. Takze muzu dodat jen houst a casteji! JAWA jede!

smazany36185
smazany36185 napsal 06.07.07 v 20:13

Gratuluju k rozšíření našich řad!<br />
Hodně šťastných km!

Prcek_640
Prcek_640 napsal 06.07.07 v 10:05

super mašina!Sice bych si já osobně tuhle nevybral (radši Dakara)ale lidem co si koupí 650 Jawku fandím! Tak hodně šťastných km a ať dělá jen a jen radost!

napsal 05.07.07 v 16:51

Dalsi JAWA

smazany35943
smazany35943 napsal 05.07.07 v 12:01

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 05.07.07 v 11:37

Teda, ani nevěřim že tohle vyšlo z jawáckých továren, moc pěkná

Master900R
Master900R napsal 05.07.07 v 10:04

No jasně, to sám znám ty přednášky ještě z doby Mastera Užívej si jí, je to krasavice a super mašina!!!

Předchozí
1 2