Jawa 650 Classic (2005)

Vlastník simp
Vloženo 2.9.2013
Aktualizováno 2.9.2013

Klasický Classic s uniPAvem, kufry, štítem atd. Přesně takový, jakého byste čekali.

První dojmy - První dojmy? Je "čoprovitá", přední brzda pumpuje jako o život, zadní zase píská, zadní péra vržou, výfuk hicuje jako při angíně. Na druhou stranu, když si na ní člověk trochu zvykne, dokáže z ní vymáčknout pozoruhodné výkony.

Popravdě řečeno jsem o 650ce nikdy neuvažoval. Za to, že se tenhle kousek ocitl v mých rukou, může především náhoda. Ale nestěžuju si, je to totiž nečekaně dobrý stroj, na to, co všechno se o něm povídá

Po předchozích majitelích má vyřešené všechny možné problémy, takže já už se jen vozím. Na jízdní vlastnosti jsem si musel trochu zvykat. Připadá mi trochu nestabilní, ale zase v rámci rychlostí, které při jízdě na ní připadají v úvahu, si nemůžu stěžovat.
Nad 110 se za štítem tvoří mocný vzdušný vír, který stejně nedovolí jet dlouhodobě o moc rychleji.

UniPAva za sebou předchozí majitel vůbec nevozil. Když jsem viděl, jak byl připojený, ani jsem se mu nedivil. Po vykování nového kloubu se chování celé soupravy hodně zlepšilo, i když jisté chybky tam pořád jsou. Když se náhodou zapomenu a se zapojeným přívěsem dosáhnu trojciferné rychlosti, přestává být motorka řiditelná. Což může být i zábavné

Na cestování celkem dobrý stroj. Jediné, co mi na něm opravdu vadí, jsou nepříjemně široká řídítka. Po několika dnech v sedle mi upadávaly ruce.
Jinak je i docela pohodlná.

---patetický update---
Na něco bych býval byl zapomněl
Kolikrát se vám za život stane, že sledujete zrod motorky už od začátku? Vidíte, jak se během týdnů mění tvář stroje, posloucháte, jak designér přemýšlí o jednotlivých částech a detailech, slyšíte, kolik na cestě k cíli leží překážek a jaká kompromisní řešení se musí nalézt.
A po letech si ten výsledek úporné snahy koupíte. Ono je už nakonec jedno, jak vypadá, zda k němu máte výhrady nebo ne. Ale je to kus krásného železa, ve kterém bydlí spousta vašich vzpomínek.

Tatru MTX jsem si koupit nemohl. Ani Jawu Athénu. Ale Classica ano. I to je jeden z důvodů, proč zrovna tuhle motorku.

Olísko
Olísko napsal 12.01.14 v 20:02 10b.

Moc pěkná strojovna ,tak ať slouží 10b.

Zet-man
Zet-man napsal 09.09.13 v 11:45 10b.

pecka jen tak dál

PapáPepé
PapáPepé napsal 05.09.13 v 22:28 10b.

Krasavice inteligentní, malinko zlomyslná, s pohyby břišní tanečnice ;o)

PapáPepé
PapáPepé napsal 05.09.13 v 22:25

Ahoj Jardo,
jsem rád, že ti Jawka slouží ku radosti. Mně sloužila také a to víc než čtyři roky. Je to trochu Janek vzdorovitej, zlobivej, ale vzpomínám na ni jako na svou první velkou motorku. Doufám, že se mi podařilo ti vychytat všechny mouchy a že už bude jen běhat. Jak víš, mám teď Stromka a srovnání je nesrovnatelné. Ale už to není ta správná sranda jako dřív. Dojedu, nedojedu? Upadne něco nebo ne? Tak to už holt teď nezažívám ;o) Jestli si uděláš půl hoďky čas, tak mrkni na vídejko z našeho letošního motovejletu . Měj se fajn a přeji ti spoustu pohodových kilometrů. Zdravím tě z jihu Moravy. P.S.:Dávám 10 bodíků

pajapaja
pajapaja napsal 05.09.13 v 18:24

Čest památce Václava Krále .Snažil jsem se někde dohledat aspoň zmínku o jeho aerodynamické tříkolce a nikde nic.Kdyby někdo věděl...