Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník ZbxxneK
Vloženo 3.1.2005
Aktualizováno 28.11.2020

Údajně stála15 let pod prorezlým okapem tak jsem ji trosku opravil. Stalo mě to na tu dobu (2004) krásných cca 3500,- a rok práce.

První dojmy - Zatím jsem na motorce nejel, vzheldem k tomu že je motorka bez dokladů přemýšlím o doladění a postavení na veteránské doklady. Nevím zatím co by to obnášelo a tak zatím vyčkávám.

Cesty: Zatím jsem na motocyklu nejel, prý stála 15 let po děravým okapem takže si vytrpěla své, dostal jsem ji od bráchy který se přiženil do jiné vesnice a tam ji objevil a chtěl ji zachránit tak ji tenkrát za něco vyměnil, už si nevzpomínám za co. Hned jak jsem ji viděl jsem věděl, že ji dám dokupy, rozebral jsem ji a pustil se do práce, brácha mi pomohl s lakem, kola jsem sehnal od kamaráda za lahev alkoholu, sedlo mi pošil hodný strejda mého kamaráda v důchodovém věku za bonbonieru, vzhledem k tomu že jsem tenkrát (2004) nechtěl řešit chromy tak jsem se přiklonil k barvě slonové kosti, vím že to není originál, ale výsledek je pro mě cekem uspokojivej, postupně jsem dal motorku dokupy. Po opravě byla vystavená u souseda v muzeu, tak jsem ji nechtěl špinit a ani ji neprojel. Nyní je zase doma a přemýšlím že ji zprovozním.

ZbxxneK
ZbxxneK napsal 20.07.06 v 14:29

To Gaza09: Ja už jsem vyfuky sehnal ale ty stary sly rovnou do šrotu byly skrz na skrz. Skusim se optat souseda az se vrati z dovolene Kdyz bude mit tak se ozvu.

Gaza09
Gaza09 napsal 17.07.06 v 21:01

<br />
Paradní prace!!!! Taky jsem si renovoval Jawu 250 z 58roku a ted shanim rybynu koncovku na vyfuku. Prodal bys mi tu rezavou?? až budes mit nove vyfuky. SV taky pekné!!!

napsal 18.05.06 v 14:59

Diky za info o srazu na maxximum,ale bohuzel sem od patku v praci a nikdo si to semnou vymenit nechce,jinak preju at se sraz vydari

napsal 11.01.06 v 22:49

Tak do toho bych se asi nepustil, vypadala tak akorát do šrotu.

napsal 31.05.05 v 05:18

Fakt kus dobry prace Tak to ma bejt,clovek jsi stemahle motorkama musi vyhrat.<br />