Ducati Monster (2023)

Vlastník MrWonderful
Vloženo 15.5.2024
Aktualizováno 21.5.2024

Vlastně je to tak trošku bizár a pokrytectví, ale já dlouho říkal, že si motorku nikdy v životě nepořídím, protože bych jezdil jak blázen a ve výsledku se na tom zabil.

První dojmy - Kamarádi kolem mě ale ve velkým začali nakupovat motorky, a když se jich sešlo 7 u mě před barákem a vraceli se z jízdy s rohlíkem na puse, říkal jsem si aha, něco na tom asi bude. Když jsem jednou šel do kina na Venoma, viděl jsem, jak se tam Tom Hardy prohání na nějaký nádherný stylovce. Cvaklo mi - Když už motorku, tak potřebuju přesně tuhle. Začal jsem teda googlit a zjistil, že se jedná o Ducati Scrambler. Vystrašila mě samozřejmě cenovka a říkal jsem si, že na první motorku je tohle přece nesmysl. Pídil jsem se teda po tom, co jako první. Hlavní požadavek- Chci kulatý světlo. Koukal jsem po starejch Monsterech (nelíbil se mi trubkový rám a přece jenom, byly to na začátečníka dost našlapaný mašiny), různých levných kafíček, benelli atd atd. Nakonec jsem si pořídil Husqvarnu Vitpilen - https://www.motorkari.cz/motor ka/?mid=137786 Po pár letech na Husqvarně, jsem se osobně šel konečně do Ducati podívat na svojí vysněnou motorku. Scrambler vypadal ještě daleko líp, než na obrázcích. Domluvil jsem si tedy testovací jízdu, a těšil se, až se konečně projedu. Den D nastal, nasednul jsem, projel se, vrátil se a najednou jsem si začal říkat "Tak tohle je vono, jo?" Zkrátka a dobře motorka mě nezaujala. Nuže celkem zklamanej jsem se pak procházel po showroomu a najednou vidím. Ducati Monster 937. "Ty vole, tohle je monster jo? Krásná oslňující červená barva, agresivní křivky a když se na to podívám s přihmouřenýma očima, ono to taky má takový kulatý světlo. Nuže testovací jízda byla domluvená... Hned, když jsem s ní projel první vostřejší zatáčku, věděl jsem, že jsem "v prdeli" a budu za to ten docela velkej finanční obnos dát. Monster krásně padal sám do zatáček. No a když jsem za to prvně zabral, cvakací zvuk motoru se naprosto změnil na velkýho dvouválcovýho bouřliváka, říkám si, to je naprostá nádhera. A to tam ani není lazená koncovka. Jak to bude asi znít s laďákem? Jakmile jsem prvně v životě vyzkoušel quickshifter, bylo hotovo. Když jsem se vrátil z demo jízdy, můj úsměv musel oslnit všechny zaměstnance Ducati Praha, včetně té nepříjemné recepční paní Marcely.

Motorku bych doporučil pro - určitě zkušenějším jezdcům

Doplňky na motorce - Rizoma Ducati - Bar end zrcátka
Přední kryt motoru
Objednaná výfuková koncovka MIVV

Momentálně mám na motorce najeto přes 2000km. Bál jsem se ceny servisu, ale oproti autorizovanýho servisu Husqvarny v Racetoolu se základní servis liší asi jen o 15 stovek, což mě tedy opravdu nevytrhne.
Motorka má příjemný, docela vzpřímený posed. Krásně měkké sedlo.
Zkrátka a dobře, motorka jede jak blázen a neskutečně mě baví. Do zatáček drží jak přibitá (Pirelli Diablo Rosso 3 - od základu)
Ihned od spodu je zátah neuvěřitelný, a jsem rád, že je za sedlem drobné opěrátko, protože bych jinak sjel. :D
Nedokážu posoudit, jak to bylo u předchozích Monsterů (který byly prý v tomto směru otřesný), ale motorce nechutnají nižší otáčky. Monster se s vámi dost pere, když si dovolíte dostat pod 3K rpm.
Zároveň co mi trošku vadí je poloha "krytu" výfuku, je moc vysoko a když si dám špičky na stupačky, narážím patou právě do zmíněného krytu. (to se jim moc konstrukčně nepovedlo).
Topení od motoru mi nějak extra hrozný nepříjde.

O další dojmy se podělím rád, až budu mít více najeto:
Prozatím přidávám svůj Instagramový profil: Prague_Monster_
A docela i profi videjko, kde jsem se snažil zaměřit na detaily: Video

Budu moc rád, pokud mi hodíte sledování.
Pro případné zájemce Monstera 937 se tam rád podělím o know how.

Konverze ze stylovek k docela vostrýmu naháči je celkem vtipná, a je v rozporu toho, co jsem říkal, ještě předtím, než jsem měl řidičák.
Ale jak říkával náš dřívější prezident: "Jen blbec nemění své názory"

MrWonderful
MrWonderful napsal 23.05.24 v 10:51

DoctorDevotee - Díky mockrát za zpětnou vazbu. měj se hezky!

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 21.05.24 v 23:04

Krasna mašina aj recenzia. Nech Tim robi radost...

MrWonderful
MrWonderful napsal 20.05.24 v 11:28

Vladounreal - Díky moc kolego

Vladounreal
Vladounreal napsal 19.05.24 v 06:43 10b.

Moc pěkná mašina, italové ten desing prostě umí a to i v sportovních autech na . Červenou na moto. zrovna nemusím, ale po zhlédnutí videa - tahle barva jí sedne .
Tak ať se vracíš z každé jízdy jen s rohlíkem jak tvůj soused draku.