Suzuki V-Strom 800DE (2023)

Vlastník ThoprT
Vloženo 6.4.2024
Aktualizováno 22.4.2024

Jiný svět, v životě je potřeba vyzkoušet prý všechno. To, co jsem vždy zavrhoval, jsem nyní koupil. A po 600km to vypadá, že jsem možná zbytečně tuto kategorii přehlížel.

Suzuki DL 1050 V-Strom DE: Pro mě drahá a po testovače oproti 800 jsem zase tak razantní rozdíl na moje určení nezaznamenal.
Honda XL750 Transalp: Určitě skvělá, ale moc se mi nelíbí.
KTM 1090 Adventure: Chtěl jsem málo ojetější stroj a takový jsem nenašel. Ale hrozně se mi líbí.

První dojmy - Sedím vysoko jako řidič kamionu, poloha jak na wc, je to obratné jako sfiňa, co čumím, tak jak je to pohodlné a kupodivu to i jede. Nezvyk je zvuk vysavače a trocha hlučnější spojka. Ale třeba si zvyknu, manipulace na místě je za trest, má to ale skvělé rejdy a jakmile se rozjedete, horské kolo hadra...

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv, ale spíše nad 178cm... Nezdá se to, ale je to dost velká a vysoká motorka.

Doplňky na motorce - Jen padací rám horní a spodní, hlavní stojan, tanklock brašnička 3L, polep nádrže a zadní plotna a ALU kufr Kappa 44L.

Já vlastně ani nevím, začal jsem jezdit s manželkou a začal zjišťovat, že mi chybí místo na věci, že spíše jezdíme po 2 a 3 třídách naších krajů a že by se mi hodilo něco s většími zdvihy. Tak jsem začal hledat a jelikož už mám něco najeto, přemýšlel jsem spíše nad objemem 1000ccm. No, po projetí na 800ccm od Suzuki jsem usoudil, že i ve dvou to kupodivu jede a že to je i dost velké pro nás pro oba. Zatím se budu sžívat a doplňovat věci, co mi chybí ohledně příslušenství a doplňků...
Po 600 km doplňuji : myslel jsem, že se sklidním, ale jede to nad moje očekávání, zatáčky si vychutnávám jako Rossi, pohodlí je opravdu super a hlavně neřeším, kam jedu a kde jedu... Ať jedu doleva, doprava, nahoru, dolů, jsem nadmíru spokojený a myslím, že jsem vybral dobře. Otevřelo mi to jiný svět motorkaření a jsem za to hrozně rád, Shiver byl skvělý na krásném asfaltu, ale cesta k němu byla tragoška, V-Stromu je u prdele, kde se jede a co si budeme, kolem mého bydliště jsou všechny cesty KO...
Veliké PLUS - výkon a průběh, podvozek a kupodivu brzdy a spotřeba a quickshifter (oproti byvalemu Duku 790 o mnoho lepsi).
Malé mínus - je to hromotluk motka, zvuk spojky na volnoběh a celkem rychle mizející zadní pneu :(

Goodji
Goodji napsal 13.04.24 v 20:40 10b.

Pedl
Pedl napsal 10.04.24 v 14:54 10b.

callowsick
callowsick napsal 10.04.24 v 08:27 10b.

Vaclavikmiva
Vaclavikmiva napsal 08.04.24 v 14:48 9b.

Dobrá volba, když jsem jí zkoušel mile překvapila. Užívejte

Š.e.m.í.k
Š.e.m.í.k napsal 07.04.24 v 16:07 10b.

Přeji bez nehod a bez poruchy.