BMW R 1250 R (2023)

Vlastník spendl_spendlik
Vloženo 15.12.2023
Aktualizováno 2.4.2024

Parádny stroj, silný big bike so špeciálnym dizajnom a technikou

Motorka koupena od MD-Bavaria Žilina - osobný, priateľský prístup, všetko prebehlo podľa dohody a bez komplikácií

Triumph Speed Twin: nejak to nesadlo, prišla mi malá, nevedel som sa na nej správne uložiť, skúšobná jazda tiež nenadchla, ale inak krásna motorka, top dizajn
Kawasaki Z900RS: posed a ergonómia nie pre mňa, je to tiež menšie moto, vyššia cena vzhľadom na použitú techniku, platí sa za dizajn, jazdí ale parádne motor tiež fajn
BMW R nineT Pure: bral by som ju až ako tretiu mašinu, špeciálne moto so zvláštnymi jazdnými vlastnosťami, krátka skúšobná jazda skôr odradí ako naláka, treba ju mať dlhšie na pochopenie
Suzuki GSX-S1000: bohužiaľ nebola žiadna dostupná testovačka
Suzuki GSX-S1000GT: plán B bolo štvorvalcové GT ale Suzuki v tom čase mi vedelo ponúknuť iba záväzné objednanie mašiny bez skúšobnej jazdy
Kawasaki Z 1000 SX: povozil som sa na požičanej moto od známeho, ale nebolo to ono + výrazné vybrácie hlavne do sedla a v najpoužívanejšom pásme otáčok, ale možno to bolo vecou toho kusu

První dojmy - Sadla mi úplne presne, pocit festovnej mašiny, na svoju váhu skvele ovládateľná, výkon tak akurát, páči sa mi jej dizajn a zvláštnosť konštrukcie

Motorku bych doporučil pro - Ak by som mal 20 asi by som hľadal inde, nie je to mašina pre tých ktorí hľadajú vyslovene šport a divočinu, aj keď sa to s ňou dá nie je to jej hlavné určenie. Je to všestranné moto, kľudne aj ako jediná mašina v garáži, ktorá si poradí skoro so všetkým.

Dlhšie som uvažoval nad kúpou nejakého nakeda k svojmu cenduru, ktorý by ma bavil, páčil sa mi a dobre jazdil. Nemal som špeciálne preferencie a preto som skúšal všetko čo bolo dostupné a čakal či preskočí iskra.
Náhodou som bol na akcii v BMW Žilina a skúsil som biele erko 1250 model 2022.
Už po prvej skúšobnej jazde to bol dobré, ale pre istotu som si ju potom ešte požičal na celý deň a bolo hotovo. Mašina mi sadla v každom ohľade, po prvej sezóne mám na nej niečo cez 10 000 km a zatiaľ úplne bez problémov. Ja som ju kupoval bez plnej výbavy a bez ESA, priplácal som za farbu, akrap, QS, tempomat, režim dynamic pro, ohrev na ruky, hlavný stojan a sport sedadlo. Je to mašina, ktorá funguje dobre skoro v každom režime, dá sa na nej vegetiť, poťahať ju za uši, pocestovať, zvládne aj trochu šport. Má aj slabšie stránky, hlavne prevodovka a QS, prvých pár t km som mal pocit, že prevodovka si žije vlastným životom, raz ako maslo inokedy ako traktor a nevedel som prísť na to čo robím zle, asi je to vlastnosť, teraz je to už lepšie asi si to sadlo, alebo len sila zvyku. QS radí lepšie smerom dole ako hore a nie je to hladké ako by sa očakávalo, treba sa naučiť kedy je to ok. Tiež ma tá ohyznosť čo tam dávajú v sérii a volajú výfuk stála dosť peňazí naviac, zvuk sa výrazne nezmenil ale vyzerá to o dosť lepšie, bohužiaľ toto je vec dnešnej doby a nezmyselných nariadení a noriem. Inak zatiaľ nemám ďalšie výhrady, mašina ma stále baví rovnako ako na začiatku a možno aj viac.

Do novej sezóny na PIRELKÁCH DIABLO ROSSO IV :), uvidíme v porovnaní s pôvodnými MICHELINKAMI

petr13
petr13 napsal 25.02.24 v 21:56 10b.

Dobrá recenze

MG1151
MG1151 napsal 18.12.23 v 17:35

mám podobnou skušenost a to řazení si časem sedne mám najeto 24tis a jde to čím dál líp čau