BMW R 1250 R (2019)

Vlastník slado2
Vloženo 21.3.2020
Aktualizováno 4.10.2020

Univerzalna motorka. Zvladne vsetko bez namahy.

Motorka koupena od Motoshop Zubor

Triumph Speed Twin: slaba vybava, cakal som viac

První dojmy - Sadla mi hned po prvom nasadnuti. Posed je velmi pohodlny, vsetky ovladacie prvky po ruke, ovladanie intuitivne. Ma super zatah od nizkych otaciek a spolu s quickshifterom poskytuje perfektne a neprerusene zrychlenie. Do toho si este tisko brumi Akrapovic...

Motorku bych doporučil pro - Pre toho, kto si chce uzit.

Doplňky na motorce - SW-Motech Legend gear lava bocna taska. Perfektne sa hodi a je prakticka. Bezne v nej nosim notebook, veci do posilky a obed. Menej bezne nakup

Mal som Triumph Street Twin a chcel som nahaca s lepsimi brzdami, podvozkom a vykonom. Cakal som na Speed Twina, ten ma ale sklamal. Tak som hladal dalej.
Po jednej nahodnej navsteve v BMW bolo rozhodnute, Predajca velmi ustretovo zorganizoval jazdu kde sa dalo vyskusat zrychlenie aj zakruty.
Jednym slovom by som motorku charakterizoval ako effortless.
Vsetko zvlada bez namahy. Rychla jazda, pomala jazda, zakruty, dialnica, mesto, brzdy, komfort, elektronika... Maximalna spokojnost.
Volam ju Messerschmitt Chyba uz len gulomet
Uzivam si kazdu jazdu. Par km po meste, aj 500km za den.
Akrapovic ma super zvuk, pekne pocut ked sa zapne Shiftcam.

Aktualne (oktober 2020) mam cca 14500km. Motorka bez zavad.
Je k dispozicii upgrade pre software v pristrojoch, t omam v plane nechat si spravit. Aj do mojej verzie pribudne sport display a ma byt spolahlivejsi bluetooth.
Stale pouzivam BMW Motorrad aplikaciu v telefone, ktora zaznamenava vsetky jazdy, ukazuje ich na mape, je tam celkom pekna telemetria vratane rychlosti, uhlu naklonu, polohy plynu, aktivacie ABS alebo trakcnej kontroly atd.

Povodne Metzeler Z8 interact vydrzali cca 7000km. Take obycajne gumy.
Vymenich som ich za Continental ContiSportAttack 4. Boli vyrazne zivsie, grip super.
Vydrzali cca 5000km. Aktualne jazdim Metzeler M9RR. Oproti Continentalom este lepsi grip a motorka je velmi ziva. Super gumy. Zvladli aj okruh bez problemov.

slado2
slado2 napsal 22.03.20 v 09:04

Farba a sedlo je Option 719. Neviem to dobre odfotit, ale ten lak je hlboky a tie zlate linky su pod nim, takze to vyzera super hlavne na slnku.

Forss
Forss napsal 22.03.20 v 08:59 10b.

Parádní Messerschmitt s Akrapem

Freeman
Freeman napsal 21.03.20 v 19:59 10b.

"Erko" je neskutecne hrava masina a s novym motorem je jeho dynamika exelentni
A ta barva, paradni
Super volba
Dal bych vic, ale jde jen desitka :D