Triumph Tiger 900 Rally (2022)

Vlastník Petik83
Vloženo 17.8.2023
Aktualizováno 18.8.2023

Je boží, je to mazel. Krásná, dokonalá, ...

Motorka koupena od Triumph-Radek (Olomouc)

BMW F 850 GS Adventure: Jsem trochu individualista, tak jsem tuto variantu zavrhl. Je jich prostě moc.
Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Spo: není to Triumph :-D

První dojmy - Po prvním kilometru jsem věděl, že je to nejlepší volba, kterou jsem udělal. Připadalo mi to jako by ji někdo vyrobil přesně pro mne.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, komu se líbí, přemýšlí o cestovním enduru a nemusí mít nutně něco co má 1200 ccm.

Doplňky na motorce - Horní padací rám Triumph, ochranný kryt předního světla Triumph, držák na telefon, tankvak SW Motech, který mám instalovaný na místě pro Top Case.

Když se objevily na webu první fotky tohoto Tigera, tak jsem začal pátrat o co vlastně jde. V té době jsem byl rozhodnutý pořídit si Hondu nebo BMW. Byly to jedny z prvních fotek, a nikde nebyly vidět žádné detaily ani značka.
Nemohl jsem kvůli tomu spát . Pořád jsem přemýšlel, co by to mohlo být za stroj... Nikdy jsem se o Triumpha nezajímal, takže mě nenapadlo pátrat u něj. Ale začal jsem procházet nabídky jednotlivých značek, až jsem ho našel a tím vznikla moje závislost. Od té doby jsem neměl ani na jednom pozadí monitoru nic jiného, než Tigera. A říkal jsem si, že ho musím mít. Když už jsem byl rozhodnutý, tak jsem pátral a v republice žádný nebyl. Možná 2 ks na bazaru, ale já chtěl nového, tak jsem čekal. No a po nějakém čase (po cca tři čtvrtě roce) jsem se konečně dočkal. Manželka říkala že můžu , tak jsem toho využil a zajel si pro jeden ze tří kusů, který se v září 2022 objevil v republice na prodejnách.

Je to mazel, jízdní vlastnosti naprosto super. Nechtěl jsem dělat kompromisy, takže mám Rally PRO. Jako nemůžu na něj zatím říct jediné špatné. Určitě bych neměnil. Dal jsem si s ním víkendovou Enduro školu a tím jsme k sobě srostli. Nechápu jak na těch sériových gumách, které vypadají jako na okruh, dokáže zvládnout terén. Je to asi hodně o hlavě, ale ta motorka prostě umí... Takže jestli silnice, nebo terén je jí úplně jedno. Samozřejmě pokud chce někdo trávit více času v terénu než na silnici, tak by to asi chtělo jiné obutí.

Jízda ve dvou je taky naprosto v pohodě.

31081
31081 napsal 17.08.23 v 07:18 10b.

Krásná mašina

dragsterrr
dragsterrr napsal 17.08.23 v 07:04 10b.

paradny stroj