BMW R 1150 GS (2002)

Vlastník ganmiki
Vloženo 15.8.2023
Aktualizováno 23.1.2024

Co nového napsat k notoricky známému, je to prostě kovadlina.

Motorka koupena od FIRMA:Luboš Sedláček - RedBikes (Věžnice - Fér jednání.

BMW R 850 GS: Nějak mi prostě nesedla na první dobrou.

První dojmy - První dojem byl velmi překvapivý a vzhledem ke stigmatům co si tahle motorka sebou nese kupodivu velmi pozitivní.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, topcase, kufry, padáky, držák telefonu, zásuvka a blastry.

Člověk by se měl umět jednou za čas odměnit, je to dobrý na hlavu. Můj loňský nákup F 650 GS byl spíš taková finančně dostupná volba jak mít ( zase ) v garáži něco na odpolední čištění hlavy po práci co není skůtr ( bez urážky ). Oproti tomu letos jsem byl rozhodnut vrátit se zase k něčemu většímu pro delší výlety s baťohem. Od jara jsem se tedy snažil Rotaxe prodat a zároveň jsem koukal co, kde a za kolik. V úvahu přicházeli stroje jako TDM900, velký Varadero a Versys, KLV od Kawy, Stelvio a nebo velký GS. Bohužel doba aktuálně moc nepřeje prodejům a tak se mnou Rotax i přes postupné snižování ceny stále zůstával. Minulý týden tak padlo rozhodnutí, že i přes jistou finanční ztrátu prostě akceptuji protiúčet a z možných inzerátů, respektive firem jsem vybral p.Sedláčka, který měl na stránkách čerstvě dovežený R 850 GS od Italů, slovo dalo slovo a já vyrazil s F 650 GS na jeho poslední cestu. Na místě již bylo připravený GS a tak jsem nelenil a po zevrubé prohlídce vyrazil na zkušební jízdu a , nic moc, nevím proč, ale prostě pocit nebyl dobrý, možná to bylo tím, že motorka má neoriginální řídítka a tak tovární ergonometrie byla narušena, nevím, také spojka ( lanko ) šla vcelku tvrdě a prostě to na silnici nebylo ono. Musím říci, že mě to vcelku rozladilo a vůbec se mi nelíbila představa 140 km zpět na Rotaxu domů z neúspěšného lovu. No a pak jsem si vzpoměl, že jsem na inzerci viděl, že tam má p.Sedláček ještě nějaký 1150 o kterých jsem původně ani neuvažoval, ale tak proč si to aspoň nezkusit. Prodejce byl velmi ochotný a zajel domů pro šedivou a já se jel projet po druhé, no a najednou rohlík na hubě, přišlo mi to úplně neskutečný, že po tý 850 je tohle úplně jinak a mnohem lépe. A už mě to mělo na háčku, vrátil jsem se k prodejci, ještě chvilku to prolejzal, zavolal kámošovi co má GSA a na jeho rady po telefonu vyzkoušel pár věcí a bylo hotovo, sepsat smlouvy, zamávat Rotaxu a hurá domů.
Co vím tak minulý majitel měnil převodovku ( černá ), dělal spojku ( zabírá velmi dobře a páčka jde zlehka ), ložisko kardanu a náplně + filtr.
Za ty 4 dny jsem zatím udělal 2 projížďky cca 170km každou a učím se s tím boxerem neprat.
Předpokládaný investice mám zatím ventily, klapky, občas pískne řemen altíku a nesvítí kontrolka oleje + nechám to u prověřeného servisáka omrknout.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 02.10.23 v 06:35 10b.

Parádní GS. Přidej se

ganmiki
ganmiki napsal 19.08.23 v 15:52

Díky kluci

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 17.08.23 v 21:34 10b.

S takymto strojom som zazil velmi vela dobreho! Drzim palce nech to mas minimalne tiez tak.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 15.08.23 v 14:04 10b.

Tak pokud pojedeš dál, asi bych do foroty koupit nebo rovnou vyměnil hall senzor. Akorát je teď svinsky drahej (u nás 5.900Kč, v rajchu 138Eur:
Druhá bolístka je ložisko koncového převodu, ale to se přihlásí až hukotem pár set kilometrů před smrtí.
Naštěstí nemáš ABS a posilovač, takže ta největší bolest tohoto modelu tě mine.

elvis78
elvis78 napsal 15.08.23 v 08:28 10b.

krasavice, ať Ti dělá jen radost