Honda CB 600F Hornet (2007)

Vlastník Kabčo
Vloženo 13.8.2023
Aktualizováno 18.8.2023

Neviem prečo som horneta nekúpil ako svoj prvý stroj. Asi preto že ich vtedy mal každý a teraz nájsť zachovalý kúsok je takou malou výhrou

První dojmy - Moja v poradí 13ta mašina.Išiel som ju pozrieť na svojej Aprílii SL 750Shiver. Oproti Aprilke mi prišla straše maličká, tichá, jemná na plyne oproti talianskému dvojválci s kuchanými výfukmi

Motorku bych doporučil pro - Jak začiatočníkom tak vyjazdením jazdcom.

Doplňky na motorce - Predchodzi majitelkou ukazovatel zarazeného stupne. Plasty pod nádrží, racing stupačky

Motorku som ani nemal v pláne kúpiť, ale začala sezóna, ja stále v nemecku kvôli robote,keď som sa vrátil domov na pár týždňov chcel som ísť nazad na mašine. Ale doma pokazený Bandit 1250s, Aprilia Shiver 750 s poškodeným displejom čo až tak nevadí ako to teplo od motora a pod seldom. Na 1000km cestu po okreskách nič moc. Potom som objavil horneta, 20 km od baráku, za cenu novej pcxky, v krásnom stave a hneď mi padol do oka. Slečna na telefóne bola príjemná, predávala ju len kvôli tomu že bola pre ňu ťažká a preto išla do novej cb300r. Ale dala jej kvalitný servis, novú spojku, gumy pirelli diablo rosso3, plasty pod nádrž, novú reťaz , kotúče a vyzerala ako funglovka.Bol by hriech nekúpiť ju. Slečna podobnej výšky ako ja, asi prvý krát som nemusel nastavovať páčky, brzdu, spojku. Sadneš a ideš.
Do odchodu ostávajú 3 dni tak sa chcem z motorkou zžiť až si užijem cestu ale ani netreba.Motorka mi neskutočne sadla už po pár metroch, malá, vrtká, kvalty padajú jedna radosť vďaka novej spojke, trochu si zvykám na 4válec, kedže jazdím na 2 válci kde mi chýba ten záťah odspodu, ale nad 6tisíc poriadne ožije a poťahá za ruky. Riadidlá trochu užšie ale nič hrozné. Fakt ma ten malý sršeň baví. Posed, je skôr na motorke ako v nej, do zatáčiek padá sama, kam sa podívaš tam ideš, nerovnosti zvláda v pohode, na väčších výmoľoch trošku uskočí. S výškou 175 došliapnem oboma nohami na zem.Baví ma motor ktorý je nezáludný, len škoda že z výfuku žiadny zvuk. Cestu som si dal po okreskách na 2dni cca 7-8 hodín na každý deň, prvý deň som išiel skoro ráno, cez buchláky som sa rozjazdil a zbytok cesty som si užil po krásnych českých okreskách až po 5 hodinách ma riadne bolela prdel, a hlava z novej helmy.Prespal som pri plzni kde som natrafil na fakt rozbité cesty, musel som už spomaliť lebo podvozok nestíhal. Druhý deň som už pokračoval, dal som nejakých 80km diaľnice ale tam ma to nebaví, ochrana pred vetrom žiadna tak za Rozvadovom to strúham zase na nemecké okresky.Nejak to dobojujem to cieľa, unavený skôr z tepla ako z motorky, tu si až na sedlo čo sa presedí nemám na čo zťažovať. Neviem prečo ale aj výfuk dostal pekný chraplavý zvuk, asi mu bolo treba dať trošku cez prdel a trošku vypáliť sadze :D
Všehovšudy mám na nej nejakých 4tisíc km za tie dva mesiace a je to pohodová motorka, na každý deň, do práce, na výlet... akurát na cesty s lepším asfaltom.Pre začiatočníkov a aj pre skúsenejších ,kto to vie dá si na nej aj koleno. Údržba mega jednoduchá. Niesom žiadny pracháč, všetky moje peniaze idú do motoriek a viem že Hornet ma nezruinuje, dielov je všade stále dosť :)

context
context napsal 17.08.23 v 16:20 10b.

Krásná, ať slouží a dělá jen radost