Honda XL750 Transalp (2023)

Vlastník cenich611
Vloženo 29.7.2023
Aktualizováno 21.12.2023

Skvělý stroj se kterým se člověk může vydat kam ho napadne. Na českých rozbitých okreskách jen pluje jako parník, výborně drží stopu do zatáček a to i na hrbolatých silnicích. Je krásnej a působí majestátně a mohutně, přitom má pouhých 206 kg.

Motorka koupena od Honda Velsbike Jinačovice - V pohodě lidi i pan majitel, jednání slušný a férový.

První dojmy - Láska na první pohled :-)

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny

Doplňky na motorce - Horní kufr, mřížka chladiče, ochrany rám a kryt motoru a chrániče rukou. Víc zatím netřeba.

Byl jsem hrdým vlastníkem Hondy NC750s, se kterou jsem se z těžkým srdcem rozloučil, protože jsem se zamiloval do Alpíka a dvě motorky bych finančně neutáhnul. NCéčko je držák, asi jako všechny Hondy, nenáročný, dobře se udržuje, má úložný prostor, kterej mi bude chybět, a jeho motor je tichej, klidnej a na sílu téměř od volnoběžných otáček. Taky má nízkou spotřebu. Velmi nízkou. 3.6 litrů na sto kilometrů už překoná jedině skútr. Přesto mi u něj něco chybělo. Bylo mi malý, to hlavně a byl to naháč, procež na člověka táhlo jak v tunelu a rozbitý silnice mu zrovna nevoněli. Bylo zkrátka tvrdší. Zato Alpík to je jiná liga. Je vysokej, takže už nedrhnu v zatáčkách nohama o zem jako na NC750s. Díky jeho výšce a taky díky tomu že neodskakuje v zatáčkách ani na rozbitých silnicích projíždím, zatáčky svižněji a nemám strach to tam lidově řečeno poslat. Motor je v nízkých otáčkách trochu tupej, což ale není na škodu, chová se prostě jen jako hodný štěně, což člověk ocení hlavně ve městě. Asi se najdou výjimky, ale většina z nás nechce odjíždět z každýho semaforu po zadním . Zato od 5000 otáček v něm chytnou saze a jede jak splašenej kůň. Je to dost návykový. Mám ho zatím krátce, na to abych ho nějak víc hodnotil, ale můžu říct, že je to skvělá motorka. Lehká, ovladatelná, svižná, slušná spotřeba, dá se s ní jet kudykoli, takže polní cesty lákající k prozkoumání už nejsou zapovězeny Jediný co mi vadí je poskakující vidlice při pomalejší jízdě, což si myslím vyřeší přitažení předpětí a taky to, že v nízké rychlosti při minimálním plynu cuká, jako by nevěděl, jestli má jet, nebo ne, ale to si snad ještě sedne, motor má teprve první tisíc kilometrů. Nebo za to může elektronický plyn a budu si muset zvyknout. Každopádně to je zatím jediný mínus, co jsem na něj našel. Ceny doplňků jsou bohužel docela raketa, ale to je filozofie Hondy. Relativně levný stroj v základu a když chceš něco navíc, zaplať. Z toho důvodu mám originál jen padací rám motoru a krycí plech, což mi přišlo jako nezbytnost, jelikož svody, filtr a olejová vana je bez něj dost na ráně. Obzvlášť pokud se člověk vydá mimo silnice a na motorce jako je Alpík to k tomu přímo vybízí. Už jsme si spolu dali polňačku, louku, mostek pro pěší i šotolinu a musím říct, že ta motorka mi připadala svojí ovladatelností jako kolo. Úžasný. Kilometry se na Alpíkovi proti NCéčku polykají tak nějak snáz a na pohodu. Byl jsem překvapen, že ani po 260 km v kuse mě nebolelo celý tělo jako u Ncéčka. Ta motorka je prostě boží.

cenich611
cenich611 napsal 05.08.23 v 23:57

Pro Duchodcee : kolem 5,5 tisíce je opravdu znát zaváhání. Je to snad setina sekundy, ale cítit to je. Mezikus už se sehnat dá, ale já ho chtěl hned takže jsem ho vyrobil z plocháče a drží to jak helvetská víra

Kozička750
Kozička750 napsal 05.08.23 v 21:36 10b.

Užívej si ji

Clint.
Clint. napsal 03.08.23 v 00:19 10b.

Ta se jim vážně povedla

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 02.08.23 v 10:39 10b.

cema1
cema1 napsal 01.08.23 v 23:02 10b.

super