Honda XL750 Transalp (2023)

Vlastník kristine
Vloženo 19.6.2023
Aktualizováno 10.10.2023

Čekala jsem na svoji motorku půl roku a zatím to vypadá, že Honda opět splnila má očekávání...

KTM 890 Adventure: Honda se mi nakonec zamlouvala více, třeba příště.

První dojmy - Jsem drobnější postavy, doposud jsem jezdila na CB500X s nižším sedlem, tak jsem se Transalpa trochu obávala.. Motorka je o něco vyšší, o něco těžší, dvakrát silnější, ale s trochou zvyku si budeme rozumět..

Motorku bych doporučil pro - Je to podle mě univerzální cestovní stroj, takže lze doporučit komukoli za tímto účelem.. A hlavně, Transalpa by se nemuseli bát ani menší jezdci a zejména jezdkyně..

Doplňky na motorce - Co se týče doplňků, na motorce mám OEM hlavní stojan, snížené sedlo a QuickShifter. Přikoupila jsem ještě OEM 12 V zásuvku a boční tankpady, ostatní doplňky řeším na aftermarketu.
Od SW Motech jsem pořídila hliníkový kufr Trax, padací rámy od Hepco a Becker, rovněž spodní kryt motoru od HB, dále SW-Motech chrániče páček Kobra, ostatní časem..

Nějakou dobu jsem hledala nástupce své CB500X, což je sice super stroj, ale už jsem jednoduše potřebovala nějakou změnu.. Problém je mých 162 cm a krátké nohy, o to bylo hledání těžší :)
Dlouho se mluvilo o novém Transalpu od Hondy a v listopadu 2022 jej konečně představili. V daném segmentu toho moc není, zvláště pro drobnější jezdce, buď to bylo těžké nebo vysoké,.. Jediným konkurentem pro mě tak byla leda KTM 890 Adventure, ale neměla jsem možnost se v okamžik rozhodnutí svést ani na jedné z motorek, tak jsem to nakonec riskla s konzervativní Hondou a v prosinci jsem složila zálohu.
V červnu 2023 jsem si po dlouhém čekání svého nového černého Transalpa odvezla z prodejny a zatím nelituji.
I když je motorka robustnější a vyšší než mé Xko, přijde mi příjemně vyvážená, takže to, že dosáhnu bezpečně jen na jednu nohu, nebude po troše zvyku problém, i když vždy budu muset při zastavování trochu víc přemýšlet :) Také si musím zvykat na trochu více elektroniky, o dost citlivější plynovou rukojeť a dvakrát tolik koní oproti Xku a... no prostě to jede jinak :)
Takže momentálně motorku opatrně zajíždím a čeká mě 1. servis, takže jaká je se plně ukáže až za pár dní, týdnů, pak budu moci napsat více ;)

CervikFK
CervikFK napsal 20.10.23 v 13:07 10b.

Koukám, že stádlecký most u nás na jihu se stal oblíbenou destinací na focení motorek Je pěkná taky o ní přemýšlim

Pitrz
Pitrz napsal 24.06.23 v 08:58 10b.

KALUP
KALUP napsal 24.06.23 v 00:31 9b.

Krásná
tak ať slouží

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 23.06.23 v 06:36 8b.

Ahoj, gratuluji k nové mašině, určitě budeš spokojená

Guga
Guga napsal 22.06.23 v 22:41 10b.

Jsem zvědav na plnou recenzi majitelky