KTM 1190 Adventure (2014)

Vlastník Dave1980
Vloženo 17.6.2023
Aktualizováno 12.3.2024

univerzální "peklo" stroj pro všechno.

První dojmy - motor, motor a ještě jednou motor !!! s otevřeným laufem remus - peklo. Perfektní posed (tedy s příplatkovým sedlem KTM powerparts) Super nastavitelný podvozek a režimy motoru.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo už mají něco odježděno a hledají hodně rychlou univerzální mašinu.

Doplňky na motorce - kryt motoru Touratech
prodloužený přední blatník
padací rám RD MOTO
držák navigace
CNC rozšíření bočního stojánku
nějaké ty CNC oranžové blbosti - krytky kyvky, víčka oleje, spojky, atd.

6/2023 - 53.000km
Moc toho o ní zatím napsat nemohu. Najeto jen cca 100km cesta od prodejce.
Proběhla pěkně na piánko, na D5 klasika slejvák jako kráva. Kupodivu :) mnohem lepší krytí než na Hondě CB 1300 :)
Pokud se jede na kochačku super spotřeba do 5l. jako fakt? stroj co má 150PS!
Potřeboval jsem cenduro do party a tato kačena bude myslím víc než ideální nástroj.

7/2023- 54.000km
Probíha doladění vzhledu, rozleštěni a nákup pár oranžových blbosti z netu.

Jinak o spotřebě do 5l. už psát nebudu, spíš něco k 7l., režim SPORT je celkem návyková záležitost, která nutí tahat a tahat.
Celkem markantní rozdíl od jízdy na hodné CB 1300, kdy se kopla 5 a stačila na jízdu od 50 do 240, tady ta oranžáda vyžaduje jiné zacházení, která mě opět vrátila do dob kdy jsem krotil jednoválcová endura.
Zatím tedy s motorkou naprostá spokojenost. Jen nechápu, proč vyrábějí příplatkové vyhřívané sedlo, když ten svod pod zadkem hřeje jako prase.

Když se staví kámoš, který může za to, že jsem přesedlal z CéBéček na tuhle divočinu.

Nutnost! Instalace thermopásky.

9/2023 - 55.000km
po víkendovce na Šumavě, pocit z motorky je neustále stejný. "BOMBA"
Výkonu dostatek - kdykoliv s perfektním podvozkem, který vše přežehlí. S nádherným zvukem, který baví a zároveň děsí děti u silnic :)
Sice moje krevní skupina byla dlouhou dobu CB 1300 na které si člověk více odpočinul, ale zároveň více trpěl od podvozku a horší ergonomií těla. Zde u Advíka nic takového není, po 400km za den, jako by nic. Jo a spotřeba v poklidném tempu krásných 5,2l. Byť nízké sportovní plégo, tak kryje perfektně. A po celém dnu nespočítaně moře rohlíků co dokáže pravá rukojeť. Podotýkám, ještě nemám koule na to vypnout všechny asistenty. Natolik se ještě neznáme a nerad bych leštěnku sbíral ze země.

Konečně tam ta CB nevyčnívá. Takhle je to už v pořádku.

3/2024- 55.000km
aktuálně k prodeji/výměně za naháče
Kačena je skvělá, ale právě proto bych jí rád pustil dál do světa. Chybí mi ta bolest zad a pocit z jízdy, který nabízí jen naháč :)

bosik
bosik napsal 28.07.23 v 20:08 10b.

Dobrej výběr, ať dobře slouží

Black_Tea
Black_Tea napsal 08.07.23 v 19:46 10b.

KTM!!!:)

Dave1980
Dave1980 napsal 21.06.23 v 20:33

A díky komu jsem opustil hodnou Hondu a pořídil tohle peklo. Na větu "tak tuhle nikdy neprodám" je ale ještě moc brzy :)

turek
turek napsal 20.06.23 v 21:59 10b.

Je pěkná,ať dlouho a spolehlivě slouží.
Kde je věta 'tak tuhle nikdy neprodám"?