Kawasaki Z900 (2022)

Vlastník maciiik
Vloženo 17.3.2023
Aktualizováno 21.8.2023

Z900 SE - sportovní naháč s vylepšeným podvozkem a brzdami oproti standardnímu Z900.

První dojmy - Pozitivně překvapil docela komfortní posez i pro delší vyjížďky. Zajíždění nebyl ani moc vopruz, motor jede hezky odspodu, objem se nezapře. Ta hnusná koncovka výfuku má celkem pěkný zvuk. Přední brzdy asi to nejlepší, co jsem zatím měl.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych vyježděnějším jezdcům. Ne že by to bylo až takové peklo, ale čajíček to taky není.

Doplňky na motorce - Padáky na motoru a vidli z originálního příslušenství Kawasaki (příště bych už koupil jinde; jednak za míň peněz a pak hlavně ty padáky na motoru - neumím si představit, že něco zachrání), prodloužení předního i zadního blatníku, rozšíření stojánku, tankpad + kneepady a koncovka Mivv Suono.

Po Versysovi, kterého jsem osm sezón používal jako hlavní moto, jsem chtěl zase nějakou funglovku, co trochu pojede. Líbila by se mi nějaká kapota, ale mám psychologický limit ohledně ceny za tyhle hračky, pak jsem chtěl mít kousek do autorizáku a taky už jsem nechtěl SUV, takže jsem skončil u Zeda. Původně to měl být standardní model, ale nestihnul jsem v 2021 koupit a pak ohlásili SE a bylo vyřešeno.

Vyzvednul jsem v dubnu 2022 a za sezónu najel cca 5.500 kiláků.

Zeda mám na okreskovou zábavu, tam ty kapoty tolik nechybí a aspoň pořád nelítám jako pi4a... Celkem jsme si sedli a rozhodnul bych se zase stejně. Fajn motor, brzdy, ovladatelnost... ABS bych asi oželel, za kontrolu trakce jsem rád. Jak je v téhle podělané době zvykem, nejde nic narvat pod sedlo, a když zaprší, tak záda fungují jako blatník.

Poznámky:
- Světlo z výroby tradičně svítilo do nebe, všichni na mě blikali. Proběhlo nastavení, ale zdá se, jakoby to nešlo seřídit dostatečně nízko. Měl jsem vidle natvrdo, po zmenšení předpětí je to lepší, ale chtělo by to ještě kousek.
- Viz výše vidle byly natvrdo, při nastavování jsem mimochodem zjistil, že předpětí bylo na každé vidli o otáčku jinak - WTF?
- Laďák Mivv Suono má i s tlumivkou díru jako do pekla a kravál je to řádný. Přemýšlím, jestli nedám zpátky ten odporný originál. Začínám hůř slyšet na pravé ucho a sousedi mě nenávidí... :D

Oňas-WR
Oňas-WR napsal 19.03.23 v 21:02 10b.

Ty zlaté vidle a tlumič z toho udělá vzhledově úplně jiný stroj

Samíc
Samíc napsal 17.03.23 v 18:16 10b.

kaw.38
kaw.38 napsal 17.03.23 v 13:52