Honda NSR 125R (1999)

Vlastník čeplin
Vloženo 15.5.2022
Aktualizováno 1.5.2023

Mám rád dvoutakty. Na RD 350 jsem již finančně nedosáhl, tak jsem se rozhodl jít alespoň do 125.
Původně jsem renovoval Mustanga Golden sporta. Ale dostal jsem lákavou nabídku, tak jsem neodolal , prodal a místo toho pořídil pro mě daleko lepší stroj.

Yamaha RD 250: Pán jí prodal někomu jinému
Suzuki GT 250: Na žádnou jsem pořádně nenarazil
Yamaha TZR 125: Nedostatkové zboží
Aprilia RS 125: Říkal jsem si, že přeci jen RS je větší tuctovka.
Cagiva Mito 125: Pěkný kousek jsem nenašel.

První dojmy - Na NSR jsem v minulosti jel. Je super zase sednout za řídítka uječeného dvoutaktu. Je to velmi hravá a lehká motorka. Sice jen "dváca", ale i tak si jízdu užijete. Pokud tedy jste vyznavači dvoutaktů jako já.

Jak jsem již psal, na NSR-ku jsem v minulosti jel. I na mojí výšku (187cm) se na ní hezky vlezu. Samozřejmě to není ideální na nějaké dlouhé cestování. Ale kvůli tomu jsem tuto motorku nepořizoval.
Motor je údajně po GO. I když se mi to moc nezdá, za mě je trochu hlučnější. Pokud to tedy srovnávám s DT, které jsem měl ještě jako nezletilý. Jede hezky, zatím ho nechám.
Má toho dost za sebou. Takže určitě chci vše dát do pořádku.
První oprava už je za mnou. Prasklá hadice z nádržky oleje do oilmasteru. Divím se, že se to nezavzdušnilo a nezadřel se motor.
V zimě 2022/2023 proběhla oprava plastů, boční jsou nové. Koupené od firmy MotoLamino, musím pochválit zpracování. Jsou možná lepší než originální. Jedna z předních vidlic byla ohnutá, takže jsem kupoval nové.
Pak samozřejmě nový lak a polepy od firmy Motolepo.