Honda NSR 125R (1998)

Vlastník Terezka89
Vloženo 2.3.2010
Aktualizováno 4.10.2012

Moje první, koupená 28.2.2010. Prostě jsem si splnila sen:)

Vybrala jsem si NSR hlavně proto, že kromě autoškoly jsem motorku nikdy předtím neřídila a vozila se jen jako batůžek, takže jsem měla strach si pořídit na začátek něco silnějšího. Dalším důvodem byla velikost a taky malá hmotnost(136 kg), protože z ní dobře dosáhnu na zem a moc se sní neperu:) Navíc si myslím že poměr cena/výkon je u NSR ze stopětadvacítek nejlepší. A samozřejmě se mi taky moc líbila:)

Že je to 2T a další technické parametry tady má napsáno každý, takže už to nebudu opakovat, ta moje je otevřená a má psáno 19 kW.

Konkrétně tuhle jsem objevila na motoinzerci a rozhodla jsem se, že ji prostě chci:) Bohužel, jak se později ukázalo, to nebyla úplně nejšťastnější volba. Sice byla za dobrou cenu, takže se dalo čekat, že nebude ve 100% stavu, ale bylo toho víc než jsem předpokládala a když sečtu vše, co jsem do ní musela investovat, téměř se to vyrovná pořizovací ceně.

Hned jak jsme ji přivezli, dostala novou a baterku a taky svíčku, nové gripy, protože ty staré se už protáčely a také bylo třeba vyměnit brzdové destičky. Taky dostala novou řetězovku, ta už byla fakt potřeba, ta rozeta co tam byla, to jsem teda ještě neviděla:/Tím byla motorka v podstatě připravená na sezónu, předchozí majitel tvrdil, že nechal vyměnit olej a udělat GO motoru.

Každopádně po pár projížďkách se začaly objevovat problémy, žrala olej jako blázen a začala ztrácet výkon, najednou byla maximálka někde na 110, někdy ani to ne, až mi jednou na křižovatce zdechla úplně:( Taky blbla elektrika, hlavně světla.

Nebudu tady popisovat co všechno jsme museli projít, objet, zjistit, koupit a rozebrat, než se přišlo na všechny závady a na to jak je odstranit, ale zabralo to téměř rok. Dostala jsem několik doporučení na servis Jokaro v Koterově, musím ale říct, že mě tam nepotěšili, když si kluci prohlídli moji motorku a radili, ať se toho co nejrychleji zbavím, dokud to aspoň trochu jezdí:) Nakonec se ukázalo, že to bylo ještě mnohem horší než předpokládaly, ale já jsem samozřejmě odmítala, se své motky vzdát a rozhodla se, že se jí pokusím dát dohromady:)

Takže: komplet vyměněná elektrika, držáčky žárovek v předních světlech (ty byly doslova zapečený se žárovkama, místo pojistky byly el. kabely prostě spájený k sobě), vvyměněná přívěra (ta původní se nezavírala, proto tolik toho oleje), vyčištěný a přetěsněný motor, nikasil na válci, nový píst, nová gufera a olej do vidlí. Doufám, že teď už bude vše v pořádku, ještě že nevím, kdo z předchozích majitelů ji takhle zřídil.

Teď by ještě potřebovala nové plasty na pravou stranu, protože jí někdo položil a jsou tam ulámané šroubky, takže to tam pořádně nedrží a vůbec se to tak nějak rozpadá. A taky možná laďáček, ten výfuk co tam je, stojí za prd:)

Všude tady čtu, jak jsou NSRky bezproblémový a spolehlivý, tak jsem asi měla smůlu. Jinak můžu říct, co jsem zatím měla možnost poznat, že pokud jezdí, tak jezdí dobře. Do zatáček jde úplně sama. Někdy máme ještě potíže při rozjezdu, hlavně do kopce:) Ale jak se dostane do vyšších otáček, přijde mi ten výkon až moc:) (zatím:))
Rozhodně jsem ráda, že jsem se rozhodla pro NSR.

2011:

Po loňské nevydařené sezóně, kdy jsme víc opravovali než jezdili, doufám, že letos si konečně pořádně zajezdíme. Přes zimu dostala nikasil a nový píst, takže nás čeká zajíždění. Snad už bude všechno fungovat jak má. Máme se ještě hodně co učit.

Aby toho nebylo málo, tak se během zajíždění ještě vyskytla závada na spojce - ulomený dva zuby na trojkovým kolečku. Takže následovala ještě výměna spojky. Díky tomu jsme toho opět moc nenajezdily, i když je pravda že ani nebylo moc hezky. Na jaře pokračování v zajíždění...

2012

Potřebovali bychom vyměnit plasty na pravé straně, abychom dohnaly kosmetické vady, jinak už je motorka jako nová. Zatím se nám ale nepodařilo je sehnat v té správné barvě.

Jinak už máme po nikasilu najetu 1500 km, takže můžeme začít jezdit naplno. Zajížděly jsme opravdu poctivě, jednou nás do kopce předjel kamion:) Letos máme v plánu se konečně pořádně vyjezdit. Zatím máme za sebou pár menších výletů a samozřejmě taky Prvomájovou vyjížďku z pivovaru. Pořídily jsme nové pneumatiky Pirelli Sport Demon, mám z nich mnohem lepší pocit, než z těch původních, ty už tam byly hooodně dlouho:) Naštěstí ale držely dobře.

Máme najeto cca 300 km od zajetí a motorka se začala v nízkých otáčkách dusit a chcípat, až přestala startovat. Po výměně svíčky a kontrole, že tam jde benzín, následoval odvoz do servisu do Hondy a doufání, že to nebude nic vážného. Vždyť všeechno podstatné už bylo vyměněno:/. Bohužel hůř už to asi dopadnout nemohlo. Ukázalo se, že nikasil nevydržel a v místě, kde byl válec původně poškozený, se úplně roztavil:(

Přestože s motorkou bylo trápení už od začátku a několikrát jsem uvažovala, jestli by nebylo lepší ji prodat dřív, než se zase něco po..., nikdy jsem to neudělala a stála si za tím, že ji dáme dohromady. Každý píše, jak jsou tyhle motorky bezproblémové, moje zkušenosti s tou mojí jsou bohužel naprosto opačné. Je to moje první moto a bude těžké se s ní rozloučit, ale už nemám na to, abych ji nechala dát nový válec a píst:( Mrzí mě to, protože vím, co všechno jsme na ni vyměnili a věřím, že jestli ji někdo nechá opravit, bude to zase ta bezproblémová NSR. Někdo, kdo jí měl přede mnou se o ni zjevně nestaral, proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Kdybych měla možnost koupit časem tu samou, ale v lepším stavu, klidně bych do toho šla:)

toša.
toša. napsal 13.04.12 v 23:18

na pohled pěknááá hondááá ale jak jsem četl bylo to docela peklo jí dát dohromady tak at tí dělá už jen radost

Bači
Bači napsal 22.02.12 v 11:54

Přeju ti už jen zážitky ze sedla a ne ze servisu. Protože já tu mašinu měl taky a nemohu ji upřít půl slova. Byl to neskutečnej držák, tak snad se budeš už jen vozit..

Blackmount
Blackmount napsal 06.04.11 v 11:23

Tak ti přeju aby jsi tento rok už moc neopravovala A ujela s ní hodně km bez nehod dávám 10b. za tvůj příběh a za to jak jste obě pěkné =D můj údiv - že jsi se jí nezbavila..

COMPANY
COMPANY napsal 04.01.11 v 16:15

Hellen
Hellen napsal 22.09.10 v 20:21

skwelá volba. Sama sem koc, dávám si to s nsrem a je to parada. Budu drzet palce, protoze nekdy jsou i strasti. Párkrát ti dojde benzín, nekdy zase olej. Ale to se dá zmáknout. Jinak souhlasím s MThomasem: na jare prodavam a kupuju Ninju :)