Aprilia Tuono 1000R (2005)

Vlastník MrFreak
Vloženo 19.11.2021
Aktualizováno 19.11.2021

Ovladatelnej odstrojenej supersport s točivým 2V kladivem, co žere i trávu u cesty. Krom předního světla a štítku je i po těch letech v reálu parádní. Zadní kulatá světla mi přijdou super retro.

Motorka koupena od harnessbiker (Praha 10-Uhříněves) - Prodejce v pořádku, jednání ok. Bohužel neuvedl, že jsou na moto nakopané koutouče, zjistil jsem až při projížďce, jinak velice zachovalé moto v origo stavu za slušnou cenu.

První dojmy - Při první jízdě si říkám: "Není to tak zlé, jak se všude píše. Má to poměrně hodný spodek, dá se i slušně poskakovat po městě, jen kvalty jsou dlouhé. A je to tvrdý jako prase (po přesedlání z Caponorda)." No a pak jsem to vytočil od 6tis výš a pochopil, kde má kocour díru.

Zatím jen pár set kilometrů, je už zima a nedá se jezdit. Každopádně očekávání splnila, chtěl jsme něco divočejšího. S Caponordem jsem moc spokojenej, jen jsem chtěl občas víc zatahat a zároveň jsem do druhé motorky nechtěl cpát moc peněz. Chtěl jsem něco hrubýho, žádná elektronika, ABS, prostě férovka.

Jízda na Tuonu je skvělá, díky širokým řidítkům je ovladatelná, má perfektní podvozek a brzdy. Na podélných nerovnostech se chová neutrálně a předvídalelně. Pochybuju, že využiju 80% potenciálu téhle motorky.
Motor asi netřeba zmiňovat, nesmrtelnej Rotax. Pod padesát se tím jezdí blbě. Kolem 3-4tis už to má solidní zátah dostačující na bezpečné předjiždění a cestování. Nahoře to jede ukrutně. Teda na 16 let starou vránu a taky to ukrutně baští.

Přes zimu plánuju udělat komplet nové přední brzdy. Vyměnit rychlospojku benzínu za kovovou, kterou mám už koupenou a snad brzy přidám další dojmy a lepší fotky

nexus
nexus napsal 30.11.21 v 15:31 10b.

Pěkná ještě poctivá

Hoffikiller
Hoffikiller napsal 19.11.21 v 12:57 10b.

Ať ti krasavice dělá radost