Aprilia Tuono V4 1100 Factory (2020)

Vlastník jardusking
Vloženo 28.10.2021
Aktualizováno 28.10.2021

Jsem Tuono... Aprilia TUoNO - Bike s povolením vysávat mozky...

Motorka koupena od Hava17 (Praha 5-Slivenec)

Aprilia RS 660: Výkonnově blízko Shiverovi 900, kterýho mám.

První dojmy - Přidřepnutej předek, skvělý komponenty, zpracování a pořád to nevyváží to, když jej uvedeš v život... Tvý smysly nevnímaj nic jinýho. No a když už na to člověk sedne a dá plnej, tak si připadáš jak Han Solo ve Star Wars, když s Falconem přecházel na světelnou rychlost!

Motorku bych doporučil pro - K Tuonu si prostě musíš dojít. Je to na každém, ale přijde doba, kdy zjistíš, že tohle je jasná volba :-D Pak je zbytečné psát, že mezi ušima musí být mozek a ne provázek, atd. Takže tak...

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič s klapkou a katalyzátorem - úspora 2.5 kg
R&G držák výfuku
R&G Karbonový kryty nádrže
R&G slider zadní osa
R&G slider přední osa
R&G slider na rám
R&G zkrácený držák SPZ
R&G slider na výfuk - ale nakonec jsem sundal, takhle je to hezčí a při pádu to asi nezachrání výfuk před ohnutím a poškrábáním
LED přední a zadní blinkry - sundávací na okruh
Lehká Li-On baterie - úspora 3kg

Za mě pomyslný motorkový Olymp.
Ta jízda na něm vůbec neděsí, spíše naopak. S Tuonem chytám brzdný body daleko líp, jak s čímkoliv jiným.
Ta doba, kdy jsem zjistil, že NE že bych ji chtěl, ale že ji POTŘEBUJI, přišla definitivně při posledním Aprilia What The Fun Ride, kdy jsem vyzkoušel obě verze Tuona V4 pro rok 2021.
Modelový rok 2020, který nakonec mám je Euro 4 a byť papírově to je stejný, přeci jen je tady víc toho FUN FACTORU/Y než u 2021.
Proč tento model? Protože tam byl Akrapovič s klapkou a katalyzátorem, kdy zvuk libovej a přitom plně legální, ale taky to, že model 2020 měl z výroby už poměrně dost karbonových doplňků a barevně se mi líbil.
Nejvíc funky je na tom to, že spojka opravdu na rozjezd a zastavení, jinak si vystačíš s QS, kterej je fantastickej a přeřazení nahoru se štěknutím do výfuku a podřazování, kdy to ve vyšších otáčkách dává výrazný meziplyny je neskutečně návyková věc. Už jenom díky tomu máš rohlík na hubě. Tuono neumí jezdit pomalu a dává ti to najevo celá motorka a i to jak používáš QS. Paradoxem je, že jednička je přes QS v jakýchkoliv otáčkách vždy daleko jemnější, jak při použití spojky.
Další úžasnou věcí je, že kolik dáš plynu, tolik toho máš na zadním kole. Co se týče jízdních vlastností, tak stabilita v náklonech a zatáčkách je naprosto příkladná. Adaptivní podvozek přes málo najetých km zatím nemohu hodnotit, ale možností individualizace je mraky a to je taky důvod, proč jsem chtěl Factorku.
Je to motorka, se kterou budeš jezdit buď na okruzích nebo po cestách, který perfektně znáš. Pak si člověk užije plně toho, co umí. Protože "plnej" tahle motorka miluje, ale taky to znamená, že i na trojku si připadáš jak v letadle, protože pořád vzlétáváš a míříš někam k obloze

Tak tohle jsou první dojmy a víc snad v denících...

Paulano
Paulano napsal 04.11.21 v 15:46 10b.

Krásná mašina, tak kolama vždy dolů

nazram
nazram napsal 01.11.21 v 21:16 10b.

Jen ať šlape a vozí Té dle Tvé představy.Krasavice.

mavr
mavr napsal 01.11.21 v 12:53 10b.

Pěkná pěkná pěkná - hlavně aby Tě vždycinky dovezla v pořádku domů

Kaabo
Kaabo napsal 01.11.21 v 10:12 10b.

Krásný peklostroj

David-Plzen
David-Plzen napsal 01.11.21 v 09:58

Krasna, az k ni dospeji me zkusenosti, take si ji koupim. Jestli do te doby nebude jejim nastupcem elektricka kolobezka.
Vybiral jsem mezi Tuono 660 a Ducati Monster. Nakonec u me zvitezil Monster kvuli vykonu a tvrdsimu podvozku. Tuono 660 je skvele, ale obaval jsem se, jestli me bude dlouho bavit, kdyz na predvadeci jizde jsem se nebal hned dat plnej.