Honda CRF 300L (2021)

Vlastník callowsick
Vloženo 22.10.2021
Aktualizováno 28.4.2023

Vloženo: 22.10.2021, Uskutečněno: 22.10.2021, Stav tachometru: 505 km, Zhlédnuto: 169x

Jeden z důvodů, kterým jsem věřil u Hondy, na rozdíl od ostatních z výběru, byla možnost výběru doplňků.
Znáš to – otevřeš e-shop, je tam „Zadej model moto“ a když máš čínu, nebo něco okrajovýho, nenajdeš se tam. Jo, tak s CRFkem se tam taky nenajdeš.

Origo Honda díly nabízí všehovšudy kryt pod motor a nosič, to za ceny málo příjemný (podle Hondy by šla celá nová motorka rozměnit na dvacet nosičů – to není dobrej směnnej kurs).

Chtěl jsem krátký páčky, bo se mi líp drží. Zkusmo jsem objednal na CRF250L, na tříkilo nejsou. Brzdová sedí, na spojkový jsem musel dost pilovat, aby nakonec taky sedla.

Kryt pod motor je holt taky doma dělanej, kus slzičkovýho Al plechu o síle 3mm, odměřeno víceméně od oka a přikládáním na místo. Domácího vzhledu se vyvarovat nešlo, ale bude to makat a kryje jak altík, tak vodní pumpu.

Ještě dekl spojky je takovej zranitelnej. Na MX24 na mě vyskočil jakejsi polep deklu na MX motorky – silná pevná samolepka, co snad trochu pomůže. Jenže nic jinýho k objednání nemám a pro jednu sámošku to nemá cenu, tak koukám jinde. Alza má výprodej samolepek na víčko nádrže…silný, kulatý, zkusím to. Popravdě to moc nesedí, no něco maličko by to snad chytlo.
A je to docela hnusný.

Jsem kouzelník!
Jediným zásahem jsem CRF úplně změnil!
Objednal jsem přes Wemoto z Thajska (jasně, kde jinde? Snad jste nedoufali v Evropu? ? ) zadní emulzní tlumič YSS. Zpracování je jinej level, trošku nižší váha, no a funkce….to je prostě o tři vesmíry jinde (a ano, počítám s nekonečností vesmíru).
Lepší v zatáčkách, lepší na dírách, ale ono se to začalo mnohem líp chovat i v jízdě rovně! Neskutečný! Proč tohle není v katalogu Honda příslušenství a důrazným doporučením ke koupi? Nebo rovnou přidanej nákup ke každý nově zakoupený CRF, něco jako daň ze stability? Neumím si představit osadit ještě něco sofistikovanějšího, bo tohle YSS je nějakej základ.
Skvělý, odteď mám jinou moto!!!

• Zdar CRF a měj se fajn!

prostě to tak přišlo. Sice jsem CRF osedlal ještě k Novoroční vyjížďce na Říp, ale pak o Velikonoce tak koukám po garáži a přemýšlím, co mi CRF vlastně dává. Překvapivě mě o dvacet let neomladila, abych jezdil enduro, j

Vloženo: 20.04.2023
    Uskutečněno: 20.04.2023
  • Tuning nejčerstvější a příští

Nosič si můžete objednat z Thajska. Chtěl jsem to vzít hned s tlumičem přes Wemoto, ale tehdy to nějak nešlo, stejně jako jinej tlumič výfuku (chci to jen kvůli váze…). Celou sezónu jsem čekal, že se to někde objeví, a

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021
  • Ježdění po záběhu

Dodnes máme natočeno něco přes 2600km. Od tý tisícovky už bez omezení, no obecně nejsem zvíře, abych motor trhal na kusy. Hodně se řadí. Krátký kvalty a přeci jen docela úzký využitelný pole otáček si to žádá. Mimo s

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021