Kawasaki GPZ 500 (1996)

Vlastník Dacann
Vloženo 17.10.2021
Aktualizováno 7.6.2022

Skvělá, obratná a mrštná malá milfka. Bohužel ji minulý majitel odkapotoval, ale i tak vypadá k světu ?

Kawasaki KLX 650: Chtěl jsem i druhou KLX 650 jednu na silnici a druhou jen do terénu, přehazovat kola mě už nebaví. Ale o GPZ 500 jsem uvažoval už dlouho, potřeboval jsem do 35kw abych nemusel rozšiřovat řp
Suzuki GS 500F: Slabá a vzduchem chlazená, je to sice držák, ale Kawa je Kawa

První dojmy - První jízdy byly docela udivující, v motoru chrastilo, přední vidlice vychcaný a skoro na dorazech, přední brzdy od oleje, karburátory se hádaly, řetěz chrastil, defakto sokro celá motorka na repas...

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro začátečníky a lidi s nižším vzrůstem, vhodná pro něžné pohlaví.

Doplňky na motorce - Spíš odinstalovaný kapoty a budíky, předchozí majitel nahradil tachometr nejlevnějším jaký se dal koupit, nainstaloval úchyty pro spolujezdce pouze na plasty a tedy jsou absolutně nevhodné a zralé na urvání. Já doplnil o digitální dvojitý teploměr voda/olej a digitální tachometr na motorku, protože namontovaný budík je značně nepřesný. Pozn. Koupil jsem Sigmu tachometr na motocykl, je skvělý.

Motocykl jsem vybíral s ohledem na mou nutnost se pohybovat po silnicích jinak než autem. Jednu motorku již mám, ale i když je přihlášená a má spz, tak ji mám ale sundanou a jezdím s ní jen terén. Mám na ní dvě sady pneumatik, ale přehazovat je čtyřikrát ročně je samovražda... Takže jsem uvazoval o nějakém dvouválci s 25kw v papírech a gpz vycházela jako nejlepší volba, navíc má jednoduchej motor a já jakožto domácí kutil a mechanik si s tím dokážu poradit, vyladit a dost mě to baví. Hlavně je to motorka z 90' s karburátory a jednoduchou elektrikou, takže super. S motorkou bych chtěl jezdit na výlety po republice a přelety mezi dědinama. Motorka je pro mě trochu menší, ale poskládám se na ní celkem pohodlně. Po silnici jezdí svižně a dokáže jet docela rychle, mě úplně stačí do 180km/h.
Motorka byla za pěknou cenu, ale taky se dalo čekat v jakém stavu bude. Takže:
Vychcaný vidle který bylo potřeba přetěsnit a dát novej olej, naštěstí byly kluzáky pěkný.
Zadní brzda komplet na výměnu, disk i destičky vyměněny
Zadní pneumatika na odpis, vyměněná a vyvážená

Ventilový vůle a vyměnit rozvodový řetízek, zatím jsem jej jen dopnul, pěkně rachotil, byl totiž zaseklej automatický napínák. Tak o tři zuby
Vyměněný olej i oba filtry
Instalován filtr na benzín
Synchronizace karburátorů
Vyměněné plynové lanko

Zakoupeny nové stupačky, poté zakoupené originální
Kontrola svíček
Na jaře koupím novou baterii, protože stávající je 1)připájená k + kabelu a 2)baterie po delším stání velmi stěží otočí motorem a naměřím na ní 12,4V
Čeká mě ještě celej zadek, repas ložisek kyvky a přepáčka. Ložiska kyvky jsem koupil ale ložisek přepáčka se bojím, chci to vyčistit, vypláchnout a nově promazat, totiž nová sada stojí přes 4.000,- takže hrůza...
A ještě uvidím co s monoshockem, jestli ho rozdělám sám, nebo ho pošlu mechanikovi, to by byly zase další minimálně 3.000,-

Takže edit
Motorka je prodána ? za 25k mému kamarádovi, je menší postavy a motorka je mu akorát.
Baterku si koupil sám, řetízek jsme vyměnili spolu, nemusí se půlit motor, jde to krásně zvrchu od vaček, akorát se musí vyndat vačky z uložení a točit klikou, zavazí tam vodítko. Motor se dost ztišil, ale pořád tam je slyšet cvakot, určitě to ale bude sekundární řetěz.
Ložiska kyvky šli ven pěkně, nový gufera a pěkně namazat.
Prepákování jsem rozdělal a vyčistil, vyměnil O kroužky a vše co nejlíp vyčistil a namazal. Překvapilo mě uložení v kluzných pouzdrech, zlatý jehličkový ložiska, stojí pár korun a většinou se dají lehce vyměnit. Na pákach je nějaká vůle, na konci kyvky to jsou 2-3mm, se vším je obeznámen.
S motorkou je chlapec velice spokojen, taky aby nebyl, když je víceméně po generálce ?

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 17.10.21 v 15:52 10b.

Tak milfka ..řikáš To je jasných 20 b. za obě..