KTM 1290 Super Adventure R (2018)

Vlastník keithh
Vloženo 11.10.2021
Aktualizováno 24.5.2022

Motorka s velkou škálou jízdních možností od kochání přes zběsilou jízdu a ž po terén.

Honda CRF1100L Africa Twin: v porovnání s KTM jí chybí pohlaví

První dojmy - Sakra to je výška...po rozjetí se vše smaže jako se ženou v posteli. Motor je neskutečný. Podvozek příjemně žehlí nerovnosti v jednom i ve dvou. Nevšiml jsem si nepříjemného noření při prudkém brždění. Slušná ochrana před větrem. Na přilbu nejdou větší turbulence. Ovládání velice intuitivní a přehledné. Trochu mě mrzí nedostatek úložného prostoru pod sedlem.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pro kohokoli, kdo se už trochu vyblbnul a nemá pod 180cm a chce universální stroj

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty
Hliníková plotna pod motor
Alarm
držáky navi a telefonu
laděný výfuk Akrapovič ( příjemný vzuk )
Přídavné padací rámy
Konečně izolovaný svod

roky zpět se poohlížím po cenduru pro cestování cestou necestou. Původně jsem byl nalomený na Afriku 1100 Twin, ale její projev mě příliš nepřesvědčil ( nechci ji hanit, ale, něco jsem u ní postrádal).
Spotřeba mě mile překvapila. při pohodové jízdě pod 5L/100, při svezení 6,5L...za mě super.
Do zatáček se jí moc nechce ( v porovnání s menšími moto), ale jinak se mi vodí jako koloběžka. Přikládám to 21" přednímu kolu.
Zatím mám najeto asi 700km, část po dálnici, kde je to otrava, část po okrskách a na těch rozbitých jsem oceňoval podvozek.. Neskutečně si užívám akceleraci, ten zátah je luxusní a díky kontrole trakce je riziko "nebe/zem" minimální.
Terén jsem ještě nezkusil, ale určitě na něj dojde po přezutí na špalky
Spolujezdec byl nadšený z pohodlí a jízdního konfortu celkem.
V létě budu asi řešit topení motoru do koulí..izolovaný svod, sedlo..kryt prostoru proudění vzduchu..?
Do budoucna přibudou kufry pro dlouhé cesty
Tak včera jsem nainstaloval, dle mého názoru nezbytnou věc a tou je, izolovaný svod zadního válce. Motorka topí jako prase a pro člověka, který na to není zvyklý je to docela šok. Snad je problém minimalizovaný.

Rkalis
Rkalis napsal 25.01.22 v 08:19 10b.

Strasne dobre funguje izolovanej svod. da se sehnat jetej na ebayi za zlomek ceny. rozdil je markantni

keithh
keithh napsal 12.10.21 v 06:38

Díky. Když jedu sám, tak průvan od spodu nevnímám, ale ve dvou se někde proudění zatočí a podfukuje na záda, ale možná je to jen pocit

Brukev
Brukev napsal 11.10.21 v 21:03 10b.

Jasných 10B ... jen se vždy divím za kladné ohlasy k ochraně před větrem ... mám 185 a strašně fouká kdesi ze spoda ... asi nad nádrží ... nemáš podobné zkušenosti ???

Jinak ale pecka stroj přesně jak popisuješ