KTM 390 Adventure (2021)

Vlastník Blonďák01
Vloženo 24.8.2021
Aktualizováno 16.4.2022

Motorka kterou mi postavili na míru

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I) - Kluci pro mě udělali nemožné ať už s cenou, termínem dodání, termínem a rychlostí servisu. Měl jsem zkrátka štěstí :-)

Jawa 350/640: I když jsem chtěl koupit úplně novou tak stejně nemám tolik času abych se v tom pořád vrtal

První dojmy - Po ujetí 1 km jsem věděl že budeme kamarádi. Motorka mi po ergonomické stránce sedla na jedničku. Rovná záda, široká řídítka a nohy jen lehce ohnuté v kolenou.

Motorku bych doporučil pro - Mladý kluci kteří se chtějí na motorce něco naučit. Chlapi jako já kteří se vracejí po x letech na dvě kola a nepotřebuji se zabít, protože mají doma nějaké povinnosti. Zkrátka se chtějí kochat, vidět krásná místa a užít si svobody.

Doplňky na motorce - Ihned po nákupu jsem namontoval vyšší plexi Givi

Zvýšení řídítek o 3 cm.

Při prvním servisu mi kluci v ktm namontovali boční kufry včetně držáku.

Givi plexi jsem nakonec vyměnil za originál KTM 790.
Originál plexi na 790 pasuje ale musíte ho koupit včetně spodního černého rámečku protože je širší a do rámečku z390 nepasuje. S tím potom souvisí zrcátka která jsou vysoká a zaráží se o plexi vyřešil jsem to tím že jsem obě zrcátka Asi o tři centimetry zmenšil. Mám je teď víc dopředu takže se mi nepletou když jedu ve stupačkách a fungují perfektně.

Další do čeho jsem se za Dlouhých zimních večerů pustil je zkrácení páčky na spojku. Hledal jsem alternativu na krátkou spojku ale nic mi tam nesedělo takže jsem nakonec vyřízl asi 3 cm Z originál páčky navařil zpět zabrousil nastříkal a myslím si že je to to nejlepší.

Takže další drobná úprava jsou padáky od značky motea v Německu. K tomu jsem si ještě pořídil bágl na sedačku Aby při červnovém výletě kolem republiky bylo do čeho naházet věci.

Podle čeho jsem vybíral motorku? Měřím 187 cm takže měla být větší. Měla být obratná, protože bydlím v Českém Švýcarsku, kde je to sama ulička a zatáčka. Zároveň ale měla být dostatečně pohodlná na to, aby mě dovezla třeba na víkendový výlet. Taky jsem chtěl aby zvládla přejet nějakou polní cestu, zkratku, ... zkrátka nezpevněný kousek bez toho abych se o ní bál nebo abych se bál o sebe.
No a poslední aspekt byl že měla být nová a zároveň se pohybovat v částkách kolem 150 tis. Kč.

V březnu bylo rozhodnuto a tak teď mám doma KTM 390 Adventure.

Sedla mi ihned do ruky. Je skvělá v zatáčkách. Výkon motoru je více než dostačující. Brzdy akorát... dobře dávkovatelné. Podvozek jednoduše nastavitelný a ve všech ohledech perfektní.
Dokáže skvěle podpořit začínající řidiče kontrolu trakce a náklonovým ABS.
Pokud to tak mohu říct tak se jedná o motorku nižší třídy která má ovšem vybavení vyšší střední třídy.
Skvělý barevný a dobře čitelný displej.
Kompletně nastavitelný podvozek.
Náklonové ABS i kontrola trakce.
Ledková světla.
Osvětlené tlačítka.
A spoustu dalších a dalších věcí které začínající řidič ocení.

Co je opravdu strašné je sedadlo. Naštěstí se prodává lepší, takže to bude jedna z prvních investic.

teneros
teneros napsal 16.09.22 v 14:41 10b.

Přesně jak píšeš na okresky ideální motorka , začal jsem o ní uvažovat

CloudJumper
CloudJumper napsal 25.11.21 v 10:14 9b.

Souhlas se vším, co jsi napsal. A navíc je oranžová, takže je lepší než motorky ostatních barev

Pes69
Pes69 napsal 25.08.21 v 20:17 10b.

Super stroj, ideální na všechno. 100% rozumím tvému výběru. Škoda toho hmyzího čumáku (chápu že design je individuální, ale motorka má mít kulaté světlo)..ať lítá!!

Paulano
Paulano napsal 25.08.21 v 11:54 10b.

Dobrá volba!