renocar_unor

Moto Guzzi V85 TT (2020)

Vlastník crinos
Vloženo 22.7.2021
Aktualizováno 28.7.2021

Láska na první pohled. Motorka se mi líbila už při jejím představení.

Honda CB 500X: Motor bez emocí, design kopírovaný x dalšími značkami.
KTM 390 Adventure: Po prohledání internetu jsem našel nespokojených zákazníků skrz problémy s motorem.
Royal Enfield Himalayan: Slabší výkon. 21\" přední kolo zhoršuje ovladatelnost na silnici, kde se nejčastěji pohybuju.

První dojmy - Ty kráso! V reálu vypadá líp než na promo fotkách. Tak to nastartujeme, ne? Ty vole, takhle hezkej zvuk jsem dlouho neslyšel. Tu motorku okamžitě beru! Schválně zkusím, co to udělá po přídání plynu. Jéé, ono to i tancuje!

Motorku bych doporučil pro - Pro kliďase, kteří mají nějaký vztah k historii.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, sada bočních kufru, top case, turistické plexi, větší blastery.

Chtěl jsem opět cestovní enduro kvůli pohodlí a všestrannosti. Po ohledání trhu jsem došel k racionálním třem kandidátům. Honda CB 500X, KTM 390 Advanture a Royal Enfield Himalyan. Byl jsem se podívat na první dvě zmíněné. Žádný vau efekt se nekonal. Sedělo se na tom slušně, ale nebyl jsem z nich nijak nadšený. Třetího kandidáta jsem již znal, avšak jsem dospěl k názoru, že bych chtěl víc výkonu. Kvůli tomu byl s lítosti vyřazen. Trochu znechuceně jsem prohledával internety dál a přemýšlel, jestli jít do Hondy nebo KTM, z kterých jsem nebyl nijak extrémně nadšený. Můj zrak na nejmenovaném portálu utkvěl na nápisu Moto Guzzi. Vzpomněl jsem si, že před několika lety vypustili V85TT, která se mi tak hrozně líbila. Krása po designové i technické stránce. Vzduchem chlazený motor do V. To se jen tak nevidí. Žádný "nudný" řadový dvouválec. Jako bonus kardan, takže již žádné mazání řetězu. Okamžitě jsem začal mít motýlky v břiše. Bylo rozhodnuto.

Spotřeba:

spike-cz
spike-cz napsal 01.08.21 v 11:26 10b.

Krásná koza, není co dodat!

Tempo_veloce
Tempo_veloce napsal 29.07.21 v 21:12 10b.

parádní stroj !!!

Yura
Yura napsal 29.07.21 v 05:49 10b.

Ahoj, V85 je návyková záležitost, teda alespoň pro mě. Gratuluji k výběru.
Spotřeba je parádní a s obří nádrží to má rádius jako námořní loď a když jsi na silnici "hodnej" a dodržuješ předpisy, umí to i za 3,8/100. To ale málokdy dlouhodobě vydržím, takže jedu podle svýho, a i tak se to drží opravdu kolem 4,2-4,6.
Ať slouží.

vencysta
vencysta napsal 28.07.21 v 18:43 10b.

Perfektní volba

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 25.07.21 v 21:53 10b.

Perfektní univerzál