Kawasaki ER 6N (2007)

Vlastník littlebiker
Vloženo 16.5.2021
Aktualizováno 16.5.2021

Moje první velká motorka. Splněný dětský sen.

Ducati Monster 620: Nebyla mi vícekrát doporučena, konstrukčně mnohem starší než Kawa

První dojmy - Je jich spousta. Jsem úplný začátečník, takže když se na to vyšplhám, je to velké a těžké. Když se rozjedu, vítr mě shazuje ze sedla. V zrcátkách nic nevidím. Prostě skvělé :)

Doplňky na motorce - Prozatím vše v sérii. Jestli se nenaučím počítat do šesti, tak koupím ukazatel zařazené rychlosti :)

Motorku jsem koupil na přelomu ledna a února. S prodávajícím jsme museli hlídat počasí, aby nebylo mokro a sníh, což se úplně nepovedlo, podruhé už jsem jel dodávkou s kapsou plnou peněz. Paradoxně jsem ji poprvé řídil, až když jsem ji měl doma po cestě na evidenční kontrolu.
Ve hře byla také Ducati Monster 620. Monstery se mi obecně líbí a jednu „italku“ s vidlicovým motorem už doma mám, tak by si děvčata mohly rozumět. Nakonec zvítězil rozum a doma skončila Kawa, která je přece jenom konstrukčně o pár let mladší.

Pán přede mnou ji kupoval jako novou v r. 2007. Ve výbavě má příplatkový originální zámek a malé padáky u motoru. Má za sebou pád v nízké rychlosti, po kterém zůstalo několik šrámů na levé kapotě, světle a promáčklina na nádrži, která je účinně schovaná pod tím černým koženým fetišpytlem. Ohnutá řídítka a páčka spojky musely být vyměněny. V takovém stavu jsem ji koupil.
Pokud se mnou první sezonu nespadne, tak jí dopřeju trochu kosmetické péče. :)

Ke štěstí už mi chybělo jenom to, aby stát uznal, že jsem oprávněn řídit vlastní motocykl sk. A, což se mi tento týden podařilo, a tak nyní můžu odpočítávat poslední hodiny, než budu stepovat před dveřmi u evidence řidičů, abych si ještě teplý řidičský průkaz s tím správným vyplněným řádkem mohl konečně vyzvednout :)

Za těch pár měsíců, které Kawa vyčkává doma pod plachtou mezi Alfou a Babettou, jsem si stihl osvojit základní údržbu. Dobíjení baterie, čištění a mazání řetězu a výměnu vzduchového filtru už mám za sebou. Motorový olej s filtrem čekají na první projížďku, až bude motorka zahřátá. Další dovedností, kterou bych rád získal, bude výměna chladicí a brzdové kapaliny, svíček a řetězovky. Až přijde jejich čas.

Mám takový pocit, že mě to motorkaření bude bavit :)

JardaBar
JardaBar napsal 16.05.21 v 20:46 10b.