Ducati Monster S2R (2005)

Vlastník Turki
Vloženo 15.4.2021
Aktualizováno 19.4.2021

Já ji miluju !!! A někdy mě pěkně naštve a pak zase miluju :) Je to boží stroj!

První dojmy - Vracím se zpět k Ducati, i kdyby měla jedno kolo. No tak ne, věděl jsem, co mi chybí a to vše jsem znal - motor a ten styl a design, wow.

Motorku bych doporučil pro - Dnes už asi i někomu, kdo něco řídil a chce silnější stroj, ale zároveň má respekt a mozek. A taky těm, kdo chtějí řídit motorku bez elektronických vyfikundací.

Doplňky na motorce - Zrcátka a páčky M style, karbonový štítek s plexi. Řidítka Rizoma vč. závažíček. výfukové svody bez katu.

Tak aby bylo jasno. Znovu jsem si koupil Monstera S2R a to se nestává tak často ani mezi takovými magory, jako my motorkáři jsme!

Opustil jsem Báwo R1100R (viz profil), na které jsem měl smůlu - jinak bych si ho asi nechal - a věděl jsem, že mi Ducati chybí, je to zvláštní pocit a možná i nějaký vzorec, jakobyste se chtěli vrátit k holce, která vám dala kopačky, ale tenkrát jsem kopačky dal já, takže mi hrdost mohla dovolit se vrátit :D :D

Tady to nebylo o rozumu a nějakém vybírání (vždyť už vím, jaký MOnster je ne?), bylo to o tom, že mi fakt bytostně Ducati chyběla a mně bylo vážně smutno. A tak jsem hledal něco, co by se do mého rozpočtu vešlo. Ono báwo šlo dolů hodně pod cenou a já nemůžu jen kupovat motorky a vždy něco přidávat přece :D No zkrátka skoro jsem nedoufal, že se dostanu byť v myšlenkách znovu k letmé kyvce. Chtěl jsem v polovině sezóny prostě jezdit a skoro mi bylo jedno, jeslti to bude japonec nebo jakýho šlaka kur.a budu mít.
Nebylo. A nebude. Už nikdy! raději nebudu mít moto než jen z rozumu! A tak jsem hledal zase Ducati v cenovém rozmezí něco kolem stavu - budu jíst rohlíky suché nebo zbyde na salám? Už jsem se byl podívat na nějaké M 620 a docela ok, ale ... Ale. Ono to je o designu a na takových detailech záleží. U holky bez vlasů taky nebudete obdivovat její zadek a duši. Na první pohled ne!
Zkrátím to, povedlo se najít S2R a já věděl, že jdu do toho.

S kamarádem jsem skoro odpískal náš dohodnutý termín výletu, zvažoval možnosti půjčení motorky apod. a pak se hecnul a koupil ho. Byl po servisu a týpkovi jsem prostě věřil. Za chvíli bylo po všem. Zkušební jízda a bla bla. Nikdo už tomu nevěřil, ale já na ten výlet jel s mým druhým Monsterem :D :D

Sám si ze sebe dělám (a mí kámoši stále) prdel, že co jsem to za vola, se takto vrátit ke stejné motorce, ale je to tak. Je to láska a nic víc!!!

|Moto + charakter vč. použitelnosti je prakticky popsán v profilu (ta červená).

Oproti předchozímu Monsteru není katalyzátor a trochu je poštelovaný motor mechanikem, což má za následek vyšší použitelnost i v nízkých otáčkách a mnohem plynulejší chod. Trochu měkčí nastavení zadního odpružení (pro mou nízkou váhu cca 60kg) - neskáče na nerovnostech a je použitelnější.

marafzs600
marafzs600 napsal 26.04.21 v 12:10 10b.

Paulano
Paulano napsal 22.04.21 v 07:02 10b.

StepanP
StepanP napsal 20.04.21 v 13:29 10b.

TOHLE je Monster!
Pěkná motorka, užívej

afričanx
afričanx napsal 20.04.21 v 07:36 9b.

Ahoj,
taky jsme si koupil v neděli Monster, viz můj profil.
Ať jezdí.

Taliján
Taliján napsal 19.04.21 v 23:01 10b.

krasna barevna kombinace. Nejlepsi vzduchac...