Ducati Monster S2R (2007)

Vlastník pigmyta
Vloženo 1.11.2020
Aktualizováno 1.11.2020

Monster. Kdo nezažil, nemůže pochopit.

Ducati Monster 796: Ojetin na prodej není úplně moc a když byly, byly v příšerném stavu.

První dojmy - Po civilizované, slabé, malé a lehké Ninje 250R to byl doslova monstrózní šok! Brutální zvuk, obrovská váha a najvíc řazení a celkový projev. Monstrozita a osobitost Monstra totiž není v rychlosti, ale syrovosti, která nesedne jen tak někomu.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro zapálence, šílence a maniaky - a to nemyslím ty pozéry, co si myslí, že tahat za heft je umění, protože tohle není supersport. Tenhle monster je něco, co budete buď nenávidět, nebo milovat. A nebo oboje, ale rozhodně nic mezi tím!

Po malé Ninje jsem chtěla něco silnějšího. Potřebuju ale menší motorku, protože jsem hobit. Monster byl teda to první, po čem jsem koukala a samozřejmě, má pověst, která ho předchází. Nemoudře jsem se rozhodla, že šestistovky do výběru vůbec nezahrnu, protože jsem prostě chtěla něco silnějšího. Koukala jsem po 796, podle mého ještě pěkná klasika (narozdíl od 797 - bez urážky). Pár chudáků jsem byla okouknout, ale byla to děsivá bída. Nakonec se za dobrou cenu objevil S2R 800 - Barbucha a vezl se domů. Zjevem nádhera, ale když jsem na něj sedla poprvé, nadšení vystřídalo zděšení. Spíš než Cuore Sportivo, bije tomuhle stroji v útrobách bourací kladivo! Nic pro zjemnělé duše, tohle je čirá klukovina! Cestování na něm bylo pro hobita nervy a záda deroucí zkušeností. Za prvé, jasně, naháč, takže při vyšších rychlostech má hobit co dělat, aby ho to neodfouklo. Další zděšení byla spotřeba, ale OK, není to žádněj prcek. S2R sice není moc vysoká motorka, ale stejně jsem měla co dělat, protože je širší, delší a hlavně těžší, než menší Monstery. A když k těmhle ingrediencím přimícháte ještě pověstný monstří rejd poloměru šaliny, pak každá manipulace s tímhle zběsilým strojem se stává pro člověka s 50ti kily a 158 centimetry noční můrou. Na delší cesty, na dálnice a na manipulaci ze země to byl horor. Další šílenost je to přenádherný letmý zavěšení pod zadkem, pro který se ale potřebujete stát členem kultu hákového klíče - na všechno speciální nářádí a nebo značkovej servis. Přemýšela jsem, že ho prodám skoro hned po koupi. Proč jsem to neudělala? Protože když tohle zvíře vypustíte na zatočené okresky, tak máte pak rohlík na ksichtě ještě týden! Tahle pitomá bestie zatáčela a okresky řezala takovým stylem, že všechna ostatní příkoří, kterých jsem si jinak užívala plnou měrou, bohatě převýšily dojmy z letních vyjížděk kolem komína. Jasně, absence tlumiče řízení ('nejsem žádná malinovka, nebudu utrácet za zbytečnosti..:D.') vás občas na těch našich tankodromech dokáže pěkně napumpovat adrenalinem, ale tu jízdu si by si měl každý zažít!

marafzs600
marafzs600 napsal 01.11.20 v 11:32 10b.

Pro mě byl monster dřív atraktivnější než dnes, a tenhle je za mě TOP.