Ducati Monster S2R (2005)

Vlastník erique
Vloženo 7.12.2009
Aktualizováno 8.1.2015

Neni vsetko zlato co sa blysti, ale je to najkrajsia cica v strednej triede. Kupovana v Cechach 2006 po prvom majitelovi 5.000 km, dakujem Cenekovi Heroldovi, teraz najazdenych 45000 km

Moto Guzzi Griso 850: v tom case nebol v blave servis na MG

První dojmy - maly bojovy vrtulnik :-)

Motorku bych doporučil pro - zaciatocnik ktoremu zalezi na tom ako masina vypada

Ducati S2R je vlastne zlaty stred medzi dvojventilovymi vzduchacmi, cize lezi medzi 695 a 1000. Vykonovo je tak akurat pre jednu osobu, spolujazdec by nemal mat viac ako 50 kg.

Na masinke som najazdil za 3 sezony 40.000 km. Cize dokopy 45.000 km na tachaci. Na servis chodim kazdych 11.000 km a servisne naklady su neporovnatelne s japonskymi mainkami. Maly servis 300 euro, velky servis 400 euro.

10.000 km maly - sviecky, olej, olej filter, vzduch filter, palivovy filter, polkruzky
20.000 km velky - sviecky, olej, olej filter, vzduch filter, palivovy filter, polkruzky, remene
pri 40.000 km treba menit aj loziska pod remenmi.

Gumy som jazdil Pirelli Diablo, zadna vydrzala 6.000 km, predna 12.000 km, Diablo som kupoval asi 2x zadnu, 1x prednu. Diablo su zle gumy, smykaju za studena, treba riadne tahat masinu do zakruty, pri brzdeni sa masina zdvyhala.
Teraz mam Pirelli Angel ST, zadna ma najazdenych 10.000 a nic jej neni, predna ma 12.000 a je jak nova. Tato guma je tak lahka v zakrutach ze masina do zakruty pada uplne sama. Na okruhu Angel plava jak polievka, cize je to skor sportovocestovna guma.

Retaz vydrzi max 15.000 km, Taliani tam dali taku tenku retaz, ze krutak ju vytaha jak usi, na S4R maju teda silnejsiu retaz. Takze kazdych 15.000 km novy retazovy kit asi 150 euro.

Brzdove platnicky kazdych 20.000 km vymena plus naplne. Cena nestoji ani za rec, oproti servisu.

Spojka olejova ale je tak na zapalne slachy, po meste ked je zapcha som uz aj mackal pravackou, inac za dazdu motor ma tak 50 stupnov a v lete aj niekedy 130 stupnov.

Masina jazdila celych 45.000 km bez problemov, ziadna elektrika alebo problemi s motorom. Jedine co sa mi podarilo pri 20.000 km sa rozbil spojkovy kos, spojka je antihopingova, no a tie strunky co su zo zadnej strany sa rozleteli na cimprcampr, novy kos 700 euro aj s robotou. Proste netreba jej hadzat do kazdej prudkej zakruty jednotku, radsej dvojku aj ked masina klepe jak besna a ledva to rozdychava, nema rada rychle podravdovanie do prveho stupna.

Pouzivam ju hlavne na turistiku ale bola uz aj na okruhu na Panonii, kde som snou daval aj niektore sportovocestovne litre, heh zalezi to asi od jazdca.

V celku dobra motorka, da sa snou cestovat do Chorvatska alebo do Talianska na dovolenku, len treba kazdych 100 km dat kavicku, spolujazdec to ma tazke lebo pravu nohu ma cely cas nakrivo skrz vyfuky, ale zvlada to, dal som namontovat 12V zastrcku pre GPS, a mam ramy na bocne tazky a tiez tankvak givi.

Tak a teraz ma aj bug spoiler s fofr pruhom

Predana...

Sphere
Sphere napsal 26.05.11 v 19:26

povedenej 10!

Peters
Peters napsal 30.12.09 v 23:31

Dík za netradiční pochvalu Monster krásnej, za 10b.!

bosik
bosik napsal 17.12.09 v 10:41