Triumph Daytona 675 (2007)

Vlastník Springi
Vloženo 28.3.2021
Aktualizováno 12.6.2021

Dal jsem si rok klid od motorek protože jsem je střídal někdy i dvakrát ročně, drahý motorky, exkluzivní motorky...hromada peněz a houby z toho když na to člověk nemá nakonec čas.

Motorka koupena od vs-moto Vsetín - Pán prodejce sympaťák, doporučuju. Slušné jednání i velká ochota.

KTM RC 390: Nakonec jsem dal přednost vybavené daytoně, ale i tak skvělá motorka!

První dojmy - Zajímavý! Vykulenej předek, nestartovala, nejel jsem na ní ani metr ale jak to u mě bývá...věděl jsem že jooo. Na první pohled mě bylo jasný že je to ex-okruhovka ale na druhou stranu jsem přesně to hledal, ledacos jsem záměrně přehlédl ale co si bude...13 let stará motorka bude mít vždycky "něco"

Doplňky na motorce - -Kompletní titanový výfuk Arrow
-Power Commander 3 (vymontován, nahradila ho "vyladěná" palivová mapa nahraná do ŘJ
-Rychlopal
-Ohlins Cartrige vepředu(FGK120)
-Ohlins zadní tlumič (TR602)
-CNC racing přepákování (aktuálně nahrazeno originálním)
-Padáky RD moto v předním kole, zadním kole i na rámu
-Kryty motoru GB Racing
-Facelift na model 2009-2011

Váhal jsem váhal až jsem si řekl že je čas do toho prásknout a konečně si po 7 letech na motorkách koupit tu sportovní. Vyhýbal jsem se jim jak čert kříži ale nakonec to bude ta "pravá" skupina která mě chytně a nepustí. To ukáže jen čas ale zatím jsem nadšenej a to jsem na ní ještě neujel ani metr.

No...v termínu od začátku ledna 2021 do skoro konce dubna 2021 stála rozebraná v dílně já montoval a montoval. Neznámá minulost, očividně ex-okruhovka, viditelně podřená z obou stran..bylo mi jasný že to musím prolézt ze předu až dozadu a udělat úplně všechno co půjde (a bude se mi chtít). Takže jsem v podstatě udělal servis absolutně všeho kromě vnitřku motoru. Motorku jsem měl nastartovanou a zní zdravě takže tam obavy nebyly.

Takže to bylo:

- Kontrola a následné seřízení všech ventilových vůli (sání ok, výfuk špatný, dost)
- Novej rozvoďák
- Vyčištění a promazání ložisek v krku i kyvce i přepákování zadního tlumiče
- Rozebrání a vyčištění klapek sekundárního okruhu sání
- Kompletní Servis Ohlins podvozku co je na motorce u pana Vangelase v Brně všetně výměny pružiny zadního tlumiče na moji váhu
- Výměna závodního přepákování za originál z modelu 2011 (závodní si nechávám, uvidím jak moc mě chytnou nebo nechytnou okruhy)
- Nová řetězovka včetně rozety i kolečka ve předu
- Nalakování kol i podsedlovky na bílo
- Nové ložiska i gufera v obou kolech
- Vyčištění a promazání BMC vzduchového filtru
- Nové gumy Mitas Sportforce+ (už jsem je měl na dvou předchozích motorkách a za tu cenu je to krádež za tak skvělé gumy) + vyvážení
- Výměna tepelného výměníku olej/voda za vzduchový pasivní chladič
- Výměna oleje, olejového filtru
- výměna šteftů výfuku + čekám až mi z laseru dojdou vypálené nové příruby
- výměna chladící kapaliny
- montáž padáků RD moto na celou motorku
- demontáž "klapky" v nasávacím potrubí
- omotaný výfuk pod sedlem aby netopil pod prdelí :D
- demontáž Power Commanderu a nahrání "vyladěné" palivové mapy do ŘJ
- kompletní swap předku za facelift (včetně lakování)

Proběhl i pokus o polep motorky na červeno...marně, tímto smekám před kýmkoli kdo to umí...zatím bude teda šedo-bílá i když měla být červeno-bílá.

Úplně všechny fotky zde: https://springinsfe...ce.idnes.cz/Daytona/

Juraj22
Juraj22 napsal 28.03.21 v 18:28 10b.

Zatím na tom makáš jak vidím, ale ve výsledku to bude určitě super stroj