Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník kulda1
Vloženo 4.3.2021
Aktualizováno 4.3.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 9 záznamů

krjo
krjo napsal 08.01.22 v 12:01 10b.

petr13
petr13 napsal 08.03.21 v 19:13 10b.

Dobrá recenze

DVKS
DVKS napsal 08.03.21 v 18:41

Mám ju od roku 2012, najazdené mám na nej 147 tísic a niečo. Je to dobrá motorka s vynikajúcim motorom, ale má aj svoje muchy :). Podvozok som vyladil tlmičom Touratech, vymenil som zadnú pružinu za silnejšiu a dopredu som dal progresívne pružiny, takže teraz je to úplne v poriadku. Jazdím takmer vždy na automat, ale keď sme na nej dvaja s batožinou, tak musím dosť často do radenia zasahovať, alebo si to prepnem na manuál. Klepanie kardanu počujem vtedy, keď idem ustálenou rýchlosťou v miernom klesaní - vtedy motor ani neťahá ani nespomaľuje, kardan vydáva trochu klepavé zvuky. Stačí pridať alebo ubrať plyn a zvuk sa stratí. Jediný problém, ktorý som s motorkou mal, bolo nesprávne detekovanie neutrálu snímačom zaradenej rýchlosti. Stane sa to možno raz za 10 000 km, ale treba si na to dať pozor. V prevodovke je síce zaradený neutrál, ale nesvieti zelená kontrolka. Ak v tom momente vypnem motor, už ho nenaštartujem, pretože podľa riadiacej jednotky tam nie je zaradený neutrál. Čo sa týka výbavy motorky, je to hrozne slabé. Už v dobe keď som ju kupoval bola morálne zastaralá, konkurencia bola už vtedy oveľa ďalej. Tešil som sa na facelift alebo nový model Crosstourera, bohužiaľ Honda sa rozhodla že ho nahradí Africa Twin. Takže ak chcem modernú motorku s výkonným V4 motorom, neostáva mi nič iné len ísť od Hondy preč. Mám objednanú DUCATI Multistrádu V4, mala by prísť koncom marca. Bude mi ľúto za kardanom aj za automatom, ale vo všetkom ostatnom bude asi Multistrada lepšia.

Wolw
Wolw napsal 08.03.21 v 10:41 9b.

Dobrá volba, ale má svoje mouchy, v tom s tebou souhlasím.
Tempomat postrádám též, na absenci hlavního stojanu jsem si zvykl, nějak ho ani nepotřebuji.
Krytí chladiče jsem vyřešil dokoupením krytu.
A docela souhlasím s tím, co níže napsal MZb. Ten podvozek je trošku divnej
Zadek je docela cajk, ale jak vjedu na horší rozbitý úsek, tak by mi řidítka vymlátily zuby
Jinak kardan neklepe, spotřeba 5,5 až 6,5, podle toho, jak to honím.
Jinak jsem vlastně naprosto spojený

5157
5157 napsal 08.03.21 v 06:42 10b.

Nó nevím jak u tebe, ale mě od kardanu žádné pazvuky neregistruji. Pouze když jsou otáčky motoru příliš nízko a nebo když zapomenu zařazený kvalt když se kochám jinak jsem maximálně spokojen. Spotřeba 5.5-6.5L Blatníčky taky dokoupeny na aliexpresu a vyšší plexi od givi, jinak zatím maximálně spokojen DCT jsem měl možnost si vyzkoušet a neoslovilo mě to.

MZb
MZb napsal 07.03.21 v 20:26 8b.

No ja nevim. Jednou jsem si Crosstourera projel - a bylo to take s DCT. Muj dojem z cele motorky byl hrozne rozpacity. Podvozek byl docela houpavy - takze na delsich nerovnostech jsem mel pocit, ze pluji na rozbourenem mori, ale zaroven nebyl schopen moc pochytat rychle razy (to me spis nakopal).
Posaz mi take moc nevyhovoval - mel jsem nohy roztazene do "V" jako nejaka socialni pracovnice po osmihodinove sichte (proste se mi to zdalo moc siroke) ... a navic me tam absolutene nesedelo umisteni stupacek - vadily me, kdyz jsem zastavil a potreboval sundat nohy na zem ... byly presne v tom miste ... takze jsem musel jeste vic roznozit.
Automaticka predovovka radila na "Dcko" naprosto tragicky - v obci pri 60 km/h to tam narvalo 6ku a kdyz jsem chtel pridat - tak ji to tam strasne dlouho drzelo a motor misto zrychleni rozklepal celou motorku. Na "Sko" to bylo trochu lepsi ... ale asi bych to DCT rozhodne nechtel.
Motor se mi na druhou stranu zdal to nejlepsi z cele motorky - jen kdyby nebyl 'obalen' tou srakorou dokola.

Nechci, aby to vyznelo tak, ze tu motorku pomlouvam a kritizuji Vasi volbu. Jen popisuji svoje pocity ze zkusebni jizdy ... kterou jsem tedy udelal uz pred nejakymi roky - snad 4 ... takze se uz spousta veci mohla zmenit.

wi_tack
wi_tack napsal 06.03.21 v 23:45 10b.

Taky jsem s ním maximálně spokojený a neměnil bych. Ať dobře slouží a jsi i nadále spokojený

čmoudak
čmoudak napsal 04.03.21 v 20:54 4b.

Jezdil jsem ji dva roky, to cukání je na 4 normální, musíš jezdit v obci za tři a motor víc točit. Podvozkově je to to nejhorší co jsem kdy jezdil, skáče to jako koza a za tu cenu je ta výbava opravdu hrozná. Nakonec jsem ji prodal a koupil Tigera 1200 xcx, teď jsem opravdu spokojený.

marin35
marin35 napsal 04.03.21 v 19:52 8b.

Ty jo za 420000,- docela mi přijdou velké nedostatky, ale motory mají skvělé