Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník wi_tack
Vloženo 11.3.2019
Aktualizováno 11.3.2019
Zobrazeno 1982x

Velká motorka pro velké chlapy, ovladatelná, umí jet na pohodu i pěkně se rozparádit. Motor, který mě uchvátil.

Motorka koupena od Jaryn1969 (Březová nad Svitavou) - O motorku se vzorně staral, domluva pohodová. A dělá parádní fotky :-)

Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX: Crosstourer přišel dřív do ruky a bylo rozhodnuto.
Yamaha XT1200Z Super Tenere: Asi výborná motorka, ale já se projel nejdřív na Crosstoureru a ten 4vál do V mi učaroval.

První dojmy - První pohled - ta je velká, těžká, budí respekt. První svezení - kam dala Honda ta uváděná kila? Pánové, teda to je parádní motor :-)

Motorku bych doporučil pro - Těm, kteří si troufnou na její váhu a sílu a umí zacházet s rozumem s plynovou rukojetí. Těm, kteří chtějí svižně cestovat na velké vzdálenosti, hlavně po asfaltu.

Doplňky na motorce - Sada tří kufrů.
Padací rám Givi s přídavnámi světly.
Vyhřívané rukojeti.
Turistické plexy Givi AirFlow.
Zásuvka na řidítkách.

Jezdil jsem v poslední době cestovní Hondu NT 700 V Deauville a Kawasaki VN 900 Classic. Roky běží a tak jsem si řekl, že dokud přes to ještě přehodím nohu a dokud to fyzicky zvládnu, chci zkusit něco většího, nejraději nějaké cestovní enduro. Mým favoritem byla SuperTenerka od Yamahy. Když jsem jí šel vyzkoušet, stál vedle také Crosstourer a protože byl blíž ke dveřím, vyjel jsem nejdřív na něm. A motor, ten 4 válec do V, mě úplně uchvátil. Když jsem pak sedl na SuperTenerku, měl jsem pocit, že to nejede. K tomu ještě letmo uložené zadní kolo, kola s drátama (bezdušovky), kardan, bílá perleť - všechno se mi líbilo. Pak už to bylo vítězství srdce nad rozumem. Jen najít vhodný kus. Ten jsem objevil u Jaryn1969, který se o motorku vzorně staral a taky jí parádně fotil, o čemž se každý může přesvědčit zde na motorkari.cz na jeho profilu i v motokatalogu na stránce Crosstourera. Domluva byla pohodová a tímto mu ještě zde veřejně děkuji za motorku i za domluvu.
Kupoval jsem motorku koncem sezóny a mám zatím najeto jen asi tisíc kilometrů, hlavně ve špatných podmínkách (mokro, zima, nepořádek na silnicích - listí, bahno). Takže zkušenosti zatím žádné. Ale i za těch pár kilometrů se mi zdá motorka velmi ovladatelná a hodná, váha není znát nejen při jízdě, ale dobře se s ní manipuluje i na místě. Nevím, jak to Honda dělá, ale ta centralizace hmotnosti je neuvěřitelná. Když chci zrychlit a jet trochu rychleji, umí to taky sakra dobře. A současně si za to taky vezme odpovídající dávku paliva. Brzdy zvládají ubrzdit tu hmotu i se mnou a případně naloženými kufry odpovídajícím způsobem. Myslím, že by byla pohodlná i pro spolujezdce, ale já jsem zvyklý jezdit sám. Motorku jsem koupil vybavenou třemi kufry, padacím rámem Givi s přídavnými světly a zásuvkou na řidítkách. Přes zimu jsem nechal udělat servis, včetně výměny oleje v předních tlumičích (trochu je přitvrdil) a dodělal vyhřívané rukojeti Oxford. Nyní ještě přidám turistické plexi Givi Air Flow a těším se na začátek nové sezóny.
Doufám, že jsem pořídil dobře a motorka bude spolehlivě sloužit a budu si s ní moci užívat pohodlné cestování. O tom více až po další sezôně

burexmen
burexmen napsal 18.03.19 000 18:40 10b.

Gratuluji a vítej v rodině Crosstourer.

Jaryn1969
Jaryn1969 napsal 16.03.19 000 17:35 10b.

Musím si přihřát vlastní polívčičku a mou bývalou milenku pochopitelně pochválit, takže za mě 10b ! Vzpomenu na nekonečně úžasných zážitků s tímhle strojem po Evropě, zatlačím slzu, ale s novou Afrikou Twin je to zase o pořádný kus dál. Tak zdarec všichni Crosstoureráři !

Bonk
Bonk napsal 16.03.19 000 15:45 10b.