Honda NX 650 Dominator (1999)

Vlastník PiaggioX7
Vloženo 6.12.2020
Aktualizováno 6.12.2020

Jednoduchá motorka na české silniční tankodromy. Jsou běžně dostupné nové i použité náhradní díly a na internetu je spoustu servisních návodů. Nechci být otrokem servisních nákladů a rád řeším běžné úkony doma.

Kawasaki KLE 500: Neseděl mi vzhled, ale jinak super motorka.
Honda XL 600V Transalp: Nízká. Servisně složitější. V dobrém stavu dražší než srovnatelní KLE500.
Triumph Tiger 955i: Bál jsem se servisu anglána a celkově větší velikosti a výkonu než u ostatních ve výběru.

První dojmy - Ze začátku jsem si zvykal na vyšší těžiště a posez. Na vyšší zdvihy odpružení jsem si zvyknul ihned.

Motorku bych doporučil pro - Sólo jezdec po rozbitých okreskách hledající jednoduchý stroj na provoz a údržbu bez nároků na moderní vymoženosti oceňující surovou mechaniku.

Doplňky na motorce - Padáky RDmoto.

Koupeno od známého s jasnou minulostí stroje. Je to jednoduchý stroj na údržbu, tak to mám rád.
Řidičák jsem dělal na SFV650 Gladius a tak jsem čekal, že po přesednutí na Dominatora se budu cítit jak v pravěku, ale nestalo se. Jízda po středočeských silnicích je výborná. Tlumí to skvěle. Se spolujezdcem mi výkon stačí, jen sedlo není ideální pro dva a spolujezdec sjíždí na řidiče.
Spotřebu mám něco kolem 5L/100. Servis zatím pouze ložiska v krku řízení a brzdy (kotouče,desky,kapalina). Vyčištění karburátoru v ultrazvuku. Výměna oleje a filtry samozřejmostí. Měním po 3000km.
Pro mě ideální motorka na výlety po rozbitých okreskách. Na dálnici pouze v nouzi. Ve městě neobratná (oproti skútru co jsem jezdil předtím) a přehřívá se (v léte).
Větší cestování zatím nezkoušeno. Sedlo mi přijde celkem nepohodlné na delší cesty. Třeba se dá zvyknout.

p.epanica
p.epanica napsal 07.12.20 v 16:25 10b.

...

Milan1963
Milan1963 napsal 07.12.20 v 11:43 10b.

Beny73
Beny73 napsal 07.12.20 v 06:58 10b.

Nesmrtelný, slavný jednobuch, kladivo