Honda NX 650 Dominator (1993)

Vlastník Káreo
Vloženo 8.5.2019
Aktualizováno 29.5.2022

Moje první velká motorka, jel jsem na ni jen při koupi. (Zatím rozšiřuji na A2,původně jsem chtěl koupit motorku až po autoškole, ale když se naskytlo tohle,věděl jsem že by byl hřích to odmítnout!)

Kawasaki KLE 500: Nenašel jsem žádnou v mé cenové relaci a když už ano,tak byla zhuntovaná
Cagiva Canyon 500: Odradila mě pověst motorek...
Aprilia Pegaso 650: Odradila mě pověst motorek...
Kawasaki KLR 650: Prodejce se na mě nakonec vykašlal...

První dojmy - Motorka je velká, když říkám velká tak myslím opravdu velká! (Měřím 183cm a vážím 95kg) ,nemohl jsem si dovolit (kvůli výšce a váze) jezdit na něčem malém, i když mi do oka padlo např. Suzuki GS500e ale jak se říká,nechci být jako vosa na bonbonu.

Motorku bych doporučil pro - Začínající motorkáře, protože Domča Vám hodně odpustí. Motorově to není nijak extra složité a proto si plno věcí uděláte doma na "koleni". Výkon je úctyhodný, 41 koníků si to krásně "cvrkají" na silnici ale nezůstanou pozadu ani v menším terénu!

Doplňky na motorce - Hlavní stojan - hotovo
Kryty páček - zatím nemám
Zásuvka - hotovo
Držák na mobil - hotovo
Padací rám - hotovo
Kufr - hotovo

Tenhle konkrétní kousek byl opečováván, byl stále v garáži (majitel jezdí pracovně pravidelně do zahraničí, takže mu bylo líto aby jen stála). Neuvěřitelný nájezd KM (21tkm a podle čísla VIN opravdu sedí) Na to že je to rok 93, tak vypadá opravdu nádherně, než dodělám autoškolu tak vyměním olej, filtry zařídím si přepis, pojistku a ostatní potřebné věci. Určitě se rozepíšu více, ale jak říkám. Až dodělám rozšíření, zatím jsem unešen.

13.6. 2019
Tak, dneska jsem oficiálně vyjel, mám na kontě zatím okolo 150km za dnešní den a jsem moc spokojený! Motorka umí jet na "kochačku" ale když jí dáte "kudlu" tak se taky umí ukázat! Zítra se chystám do práce na moto, v nejbližší době vyčístím karburátor, přijde mi,že když tomu dám z ostra a jde do vyšších otáček tak s sebou cukne, jinak paráda!

18.6. 2019
Dneska mě kluci vytáhli na zatáčky, krásná vyhlídková trasa, měl jsem strach že budu brzda a ano, brzda jsem skutečně byl, ovšem klukům to nevadilo.
Jeli jsme Litvínov - Klíny - Hora svaté Kateřiny - Jirkov - Chomutov - Žatec a domů.
Cca 150km, nad míru jsem spokojen Domča jede fantasticky!

19.6. 2019
Konečně mi přišel držák na telefon, jsem na něj velice zvědavý, bohužel teď není počasí tak nevím jak se s ním zatím jede.. (foto v galerii)

22.6. 2019
Dneska holka dostala servis! (Čištění karburátoru, zalepený šlemem) a ještě nás pár věcí čeká, musíme vyměnit náhon tachometru, pohrát se spojkovou páčkou... (má trošku vůli..) a když už to mám vše krásně dole, tak bych holce rád nastříkal svody! Ať je krásnější než teď!

7.7 2019
Hurá!!! Ono to žije! cca den/dva zpátky jsem to celé poskládal.
Všechno funguje jak má, za odměnu jsme si dneska dali krásnou společnou koupel a nafotili pár foteček,jsem velice spokojen a doufám, že už nás čekají jen běžné věci. (filtry,olej.) Miluju Domču!

2.7. 2019
Fuu, něják nestíhám podávat hlášení, za tu dobu co sem jsem nic nenapsal, událo se toho docela dost...
Stihl jsem vyměnit celého šneka k tachometru, ale povím vám,sehnat celý díl, to je umění...
Nicméně, šnek je v pohodě, ten jsem vyměnil ale pak se stala ta "lepší" věc, povedlo se mi urvat šteft na přední vidlici...a jako bonus, byl u druhého stržený závit, tudíž mi nezbývá nic jiného než to nacpat přímo do Hondy ,konkrétně Acura v Chomutově. Po telefonu působil chlapík velice příjemně, nejdříve mě postrašili tím že musím pořídit nové vidle, což se mi z finanční stránky vůbec nelíbilo, naštěstí pak promluvil s "odborníkem" a ten řekl že to mám přivést a vyjde to zhruba na 3 hodinky práce a 2-3 tisíce korun, což není nejhorší ale nedá se nic dělat. Přece jen to je na předním kole, takže nemá smysl šetřit, jde přeci o zdraví. Dnes jsem stříkal výfuky vypalovací barvou a příští týden (10.7) to vezu na káře do Hondy.
Ještě bych zapomněl, nějáký ten týden zpátky (zapomněl jsem podat hlášení. ) byl vyčištěn karburátor, takže se velice těším až to projedu! Ach, já hlava děravá, málem bych se zapomněl pochlubit tím,že jsem musel vyměnit čidlo přední brzdy, vždy když jsem brzdil přední brzdou, nesvítilo brzdové světlo, sranda mě vyšla na cca 250,- Tudíž nic hrozného. To je pro dnešek vše, fotky výfuků jsou v galerii.

8.7. 2019
Přínáším vám další novinky! Nakonec jsem to do Hondy nevezl, pomohl mi kamarád známého, který mi štefty udělal a musím říct, odvedl super práci. (Tímto mu ještě jednou děkuji, nehledě na to...že v Hondě mi řekli 3h práce a 2-3 tisíce, borec si vzal na cigára, takže díky!)
Jak už jsem naznačil, holka už je celá (za odměnu jsem ji hned umyl!) a jezdí, včera jsem byl s kamarádem a jeho přítelkyní v Kadani na kebabu, ještě přes prdelky a tak. Musím říct, jezdí líp než kdy jindy, jsem velice rád a musím říct, že holka mě nepřestává překvapovat, na to že je to jednobuch, vibrace jsou přijatelné a jízdní vlastnosti parádní, lépe jsem si takhle na začátek vybrat ani nemohl! Miluji jí! PS: cca 3 dny zpět, se mi uklepal držák na telefon, takže telefon letěl vzduchem v zhruba 70-80km/h rychlosti, naštěstí přežil!

20.7. 2019
Máme tu víkend, dneska je konkrétně sobota, hned v pátek jsem musel měnit přerušovač blinkrů, protože mi začal blikat úplně zmateně. (Vyšel asi na 600,- na wemoto.cz ) Dneska jsem si dal krásných 70km a včera taky něco. Jinak se nic zvláštního nestalo. Přidávám pár fotek z výletu.

EDIT:
TAK BANDO, DNESKA JSEM TO POČÍTAL A UŽ MÁME S DOMČOU NAKROUCENO SVÝCH 1100KM! ZATÍM MŮŽU ŘÍCT, ŽE KROM "BĚŽNÉHO" SERVISU, JSME VŮBEC NIC NAVÍC NEDĚLALI. ZA MĚ URČITĚ SUPER STROJ!

27.7. 2019
Přítelkyně jela dnes fotit svatbu a tak jsem zůstal doma sám... Všude vyhrožovali že má celý den pršet, naštěstí se tomu tak nestalo a tak jsme si mohli s Domčou zařádit! Nechtěl jsem jezdit sám, tak jsem napsal kamarádovi který má Triumph Speed Triple a vyjeli jsme spolu. Máme za sebou nádherných 270km!!! Sice mám zadek jak když mě večer navštívil nějákej hodnej strejda ale určitě to za to stálo! Křivoklát - Most - Louny - Žatec a samozřejmě prdelky jejichž název už si nepamatuji, suma sumárum dnešek jsem si víc než užil, máme s Domčou nějákých 1500km a můžu s klidem říct že už si rozumíme, jak v zatáčkách tak na rovinkách. Nedám na ni dopustit, ta jen tak z baráku nepůjde!

18.8 2019
Tak už jsem sem dlouho nic nenapsal, za tu dobu co jsem sem nic nepsal, tak jsem ani moc nejezdil (odhadem cca 500km). Dneska jsem se byl projet s kamarádem, jeli jsme obvyklou trsasu Kadaň a okolí (Výsluní atd..) a právě tam se mi to pro dnešek stalo osudným... K datu 18.8. 2019 si do kalendáře napíšu IDIOT. Dneska jsem to v jedné prudké zatáčce poslal přímo do pangejtu, krom odřeného loktu, pár modřin a naraženého kotníku jsem naprosto zdráv! Bohužel Domča to odnesla "hůře" chudák holka má odřenou pravou stranu a popraskaný přední plast (pod maskou). Jinak je ale naprosto zdravá, také bych chtěl poděkovat dvou pánům který mi moc pomohli. Zastavili a jelikož jsem měl zaklíněnou pod motorkou (ono přece jen 180kg nebo kolik váží,tak je docela cítít. ) tak mi ji pomohli zvednout, dále mi pak zastavili nějácí dva motorkáři ale to už jsem ji tlačil na stranu zkontrolovat škody. Takže za dnešních asi 120km se toho událo poměrně dost, jezděte opatrně, dávejte pozor a hlavně se vraťte domů k rodinám.

21.11 2019
Koukám, už jsem dlouho nedal žádné informace. Za svou "sezónu" jsem toho moc nenajezdil. (Dohromady nějákých 2500km +-) Stihl jsem toho poměrně dost, podíval jsem se na hory, vyjeli jsme si s klukama (cca 12 motorek) a samozřejmě jsem to i položil. Takže sezóna jak má být! Plast už mám koupený nový, páčky taky a pro jistotu jsem pořídil i padáky. Domča už spinká v garáži a jen čeká až na ní vyměním poškrábaný plast atd. Už se moc těším na jaro, já jsem si to užil! Tak další info v příštím roce a kolama dolů!

29.2 2020
Zdarec bando!
Už je to nějáká doba co jsem sem napsal poslední článek, dnes bych se s vámi milerád podělil o svou radost! Dnes jsem na Domče měnil olej, konečně jsem se dokopal k tomu abych vyměnil plast, který jsem si sám "potunil" .
A také bych se s vámi podělil o již zmiňovanou radost, tou onou radostí je padací rám ze kterého mám opravdu velikánskou radost!!! Montáž jako taková je asi největší oser, který jsem na Dominátoru zatím dělal, ne že by montáž byla tak hrozná, ale kombinace mých levých ruk plus mizerná dostupnost dostat se v podstatě kamkoliv jsem potřeboval se montáž padáků na Domino posunula na skoro první místo všech věcí co už dělat nikdy v životě nechci... Trošku jsem si početl v manuálu, dočetl jsem se že olejový filtr a vzduchový filtr se nemusí dělat každou výměnu, takže jsem si ušetřil trošku nervů, času a peněz. Každopádně, zítra mě ještě čeká výměna páček, (spojková, brzdová) a taky musím vyměnit brzdovou kapalinu. (Majitel přede mnou mi nic o brzdovce neříkal, pro sychr ji udělám. ) Toť vše z mého dnešního reportu, my s Domčou jsme skoro ready na sezonu a letos najedeme tisíce kilometrů! Tak díky a kolama dolů kluci, teplo už je za dveřmi!

7.4 2020
Je to tady! Jsme opět zpátky v sedle! Je to nádhernej pocit, adrenalin, láska, vášeň, cítit vítr po celém těle! Jak moc mi tohle chybělo... Domino jezdí lépe než kdy dříve, byť máme za sebou (pro dnešek cca 50km) mé srdéčko plesá radostí! :-D Příští týden vezmu Domino do servisu, je potřeba pár běžných věcí. Seřídit ventily a karbec. I když je teď tak jak je, mám na mysli karanténu, myslím že mou moto sezonu to nijak neodradí, přece jen, šátek mám a do "krámu" si zajet na moto mohu téměř kdykoliv.. :-D Na závěr mého dnešního, byť krátého reportu posílám fotku z mé letošní první vyjížďky, už teď můžu říct že se těším ráno do práce. :-D Užívejte počasí, noste roušky a pamatujte! HLAVNĚ SE Z TOHO NEPOSRAT!

21.4. 2020
Ahoj bando! Dlouho jsem nedal info, má sezonu (viz. nahoře) už začala. Začal jsem jezdit s přítelkyní a musím uznat že Domča jede moc krásně i ve dvou. Já nejsem žádný vychrtlík a přítelkyně je taky jak se říká "krev a mléko" ! :-D Konec konců, Domča si s námi poradí úplně bez problému, umíme se ve dvou kochat krajinou, ale když máme chuť, tak se Domča nechá i trochu "vzít pod krkem" . Testovali jsme s přítelkyní kameru, přídám vám sem nějáké záběry z kamery a můžete se podívat jak jak se Domča "chová" ve dvou. Já osobně si nestěžuji, jen je to hold cítit... Je to prostě "jednobuch" a když jedeme ve dvou tak to "musíme" držet trošku v otáčkách. Je to cítit ale přežít se to dá bez problému, s přítelkyní jezdíme poměrně krátce a tak máme na kontě jen něco málo přes 150km + - .
Videa na svůj Youtube kanál se budu snažit přidávat co nejaktivněji a řekl jsem si že bych sem mohl "naházet" pár fotek z mé akční kamery. Jedná se o levnější kamerku a tak je to samozřejmě znát, jak na fotkách tak na kvalitě obrazu. Kupoval jsem ji z druhé ruky a dal jsem za ni něco málo přes tři stovky, takže pro mou potřebu je to zatím víc než dostačující. :-D Jedná se konkrétně o Lamax Action x7 Mira. Tak, dost bylo keců a přikládám nějáké fotky a samotný odkaz na zmiňovaný Youtube kanál, přeji příjemnou zábavu a kolama dolů!

JÍZDA VE DVOU

18.5 2020
Ahoj bando! K dnešnímu dni mám na Domče najeto cca 1700km. Stalo se toho víc než dost, nějáké zatáčky, nějáké výlety, sportovní jízda ale i "bublání" si krajinou nám nechybělo. Dokonce jsem stihl vyzkoušet i padáky a pořídit si novou kamerku. (Gopro Hero 3+ Black Edition) . Musím říct že Dominátor mi padne naprosto skvěle, jak už jsem psal dříve, když jedu s přítelkyní, skoro o ní ani nevím, pokud se zrovna nejede nějáký táhlý kopeček, ale myslím si že výkon je víc než slušný. Užívejte, objevujte ale hlavně opatrně, mám ještě cca rok do rozšíření na velké "A" . Už jsem tak něják koukal co bych si pořídil, zatím je v mém hledáčku "Transalp" , "TDM 850" a "V - Strom" . No, abych nepředbíhal, rok je ještě dlouhá doba a třeba se mi Domča tak zalíbí že mi zůstane. Přál bych si to strašně moc, přece jen to je má první "velká" motorka a bude těžké ji nechat "jít" . :-/ Ale bojím se že když si "čuchnu" k dvouválci tak bude vymalováno. Jak už jsem psal, užívejte, objevujte a hlavně kolama dolů!!! EDIT: Zapomněl jsem se podělit o mé velké "zjištění", je sice známo že Dominátor jako takový si sem tam něco málo "zobne" , tím myslím olej. Já jsem přišel na to, že ani ten můj vlastně nedokáže "odolat" a přitom ani nekouří... sem tam si prostě něco "vezme" a musím něco dolévat. Zatím to není zase takový "extrém" abych se musel držet za hlavu, rekord mám nějáké 2dcl. takže to je celkem v "normě" . Začal jsem s sebou vozit v báglu energii sbalenou na cesty (olej) a jsme v pohodě. :-D

5.8 2020
Zdarec bando!!!
Dlouho bylo ticho ale už jsme zpátky! :-) Domča jezdila, jen jsem něják opomněl sdílet své "zážitky" ze silnic. :-D Jak říkám, stalo se toho dost, absolvovali jsme nějáký ten terén, nějáký ten asfalt a samozřejmě i nějákou tu šotolinku (jak je u mě zvykem, tak jsem si tam i ustlal, ale paráda máme padáky a tuhý kořínek. :-) )
Pořídil jsem novou kamerku (GoPro Hero 3+ Black Edition) , po Lamaxu už neštěkne ani pes, záběry se absolutně nedají porovnávat. Má to své kouzlo, když nastavím 60fps a full HD tak je to bomba! No, asi zpátky k motorce, pod tento svůj zpoždění "report" vám hodím jak můj akrobatický kousek, tak takovou mou malou "obchůzku" kolem Domina. :-D OK, dneska máme slunečno a mě nezbývá nic jiného než po práci a samozřejmě taky po obědě, vytáhnout Domču a jet naproti novým zážitkům! :-) Tak ať vám to jezdí a kolama dolů!!!

Obchůzka :-)

Akrobacie. :-D

24.2 2021
NAZDAR BANDO!!!
Chtěl jsem Vám jen říct že jsem neumřel a Domča samozřejmě taky ne! Právě naopak, příští týden jede Domča do servisu, udělá se velký servis. Budeme dělat řetězku, samozřejmě všechny filtry a taky máme nové bačkůrky! (Mitas - E08) Hned jak budeme po motorické stránce naprosto v pořádku, protože chci udělat znovu kompletní karburátor (čištění, seřízení), tak samozřejmě ventily (seřízení) a možná se bude měnit řídící jednotka (CDI). Také jsem pořídil nová lanka (spojkové, plynové - uzavírací) protože už to mají za sebou... Také se mi povedlo sehnout super díly za supr peníze! Putují ke mě až z "Dojčlandu" (Německa samozřejmě :-D ) Jedná se konktérně o kryt bzrdového kotouře, origální blastery (kryty páček) a další krabice dílů! (Šusplech, blinkry, kryt řetězu atp.) A teď to hlavní! Domča dostane zbrusu nový kabátek, půjde na celolak! Hned jak budeme se vším hotovy, určitě se můžete těšit na fotky/videa! :-) PS: Přidám sem takovou malou vsuvku, nedavno jsem něco sháněl a jelikož už jsem byl bezradný, tak jsem zavolal do autorizovaného servisu značky Honda. Potřeboval jsem právě nějáké lanka, pán byl velice ochotný a tak jsem mu diktoval číslo VIN, mezitím jsem se tak lehounce zmínil že se jedná o rok 1996 (Dominátora samozřejmě :-D ). Pán mi sdělil že se podívá, že mi dá vědět do 15 minut. Cca po 10 minutách telefon, tak jsem ho šťastný zvedl a pán mi říká "Mám pro vás dvě zprávy..." V tu chvíli jsem stál jako opařený, říkám si, ty joo... jestli to lanko už nejde sehnat tak si to asi hodím... :-D Pán mi sdělil že rozhodně nemám Domču z roku 1996... Říkám, vždyť to mám napsané v TP, pán se jen pousmál a říká mi "Tam můžete mít napsané co chcete, podle systému máte rok výroby 1993" Říkám, wow tak to mám super babičku! :-D Pán se začal smát a říká, no nějáký věk už holka má, říkám tak to by mě zajímalo jak se tohle mohlo vůbec stát, samozřejmě jsem se k tomu absolutně nedopídil. :-D Ale to je asi jedno, hlavní je, že lanka jsem sehnal a zjistil jsem že jezdím na pěkné babičce a věřte nebo ne, začala mě moje babička ještě více bavit a už se těším až bude absolutně v pořádku! :-) Díky za vaši pozornost. :-)

28.2 2021
Ahoj bando, dnes jsem nemohl jinak než využít dnešního počasí. Vzal jsem Domču, přítelkyni a vyrazili jsme! :-) Bohužel k naší smůle a samozřejmě mé blbosti, jsem nedal nabít kameru, takže pro vás bohužel nemám žádné video. :-D Dnes jsme si užili krásné počasí, najeli jsme cca 50km +- není to moc, ale ani málo, stačilo nám to aby jsme si "osvěžili" jak se vlastně jezdí ve dvou. :-) Hned po naší asi tříhodinové vyjížďce, jsme Domču naložili a zítra putuje na větší servis. Už se na holku moc těším, až se mi vrátí zpátky domů tak zanedlouho poputuje na celolak. Přikládám fotku Domči jak si lebedí v dodávce. :-D Mějte se a kolama dolů! :-)

4.4 2021
Tak kucí a holky, už je Domča doma!!! Hned jak přijela z Ústí ze servisu, ani chvíli jsem neváhal a hned jsme se jeli projet. Nikdy bych nevěřil, že i když zůstanu v okrese, uvidím tolik krásy najednou, možná jsem byl "oblbnutý" , protože po cca měsíčním čekání na Domču jsem se konečně dočkal a můžu říct že to opravdu stála za to! Za jediný den, jsem najel po okrese cca 230km, což bych řekl je minimálně uspokojivé. Samozřejmě jsem měl s sebou i kameru a tak jsem natočil a sestříhal takové krátké video z mého "tripu". Teď máme duben a to znamená, že počasí si z nás dělá srandu, dva dny zpátky jsme si to s Domčou drandili za nádherného počasí, a teď pozoruji za okny sníh, no snad to nebude trvat věčně. Jak jsem psal, posílám Vám video z vyjížďky a budeme se těšit na krásné počasí a mnoho dalších kilometrů! :-)

Doplňující informace:
Co se všechno v servise událo?- Motorka byla servisována - JS MOTO s.r.o.
Ústecká 678
403 17 Chabařovice
Výměna řetězové sady, vyčištění a seřízení karburátoru, přezutí gum - (Mitas E-08) , výměna plynového lanka uzavíracího, výměna spojkového lanka, problém se startováním byl také vyřešen. Nakonec za to mohla fajka od svíčky, tudíž proběhla výměna fajfky a kabelu. Cukání motorky byl vyřešen po seřízení ventilových vůlí a karburátoru. Sumo sumárum, se servisem jsem víc než spokojen a proto můžu firmu JS Moto víc než doporučit, cena byla velice přívětivá a jednání včetně s komunikací proběhlo minimálně uspokojivě. Měl jsem v plánu celolak motorky, nakonec tomu tak nebylo protože mi byla sdělena poměrně dlouhá čekací doba, cca měsíc. Když už jsem věděl že mechanické problémy jsou vyřešeny a počasí už nám začíná přát, Domča už byla na cestě zpátky domů. :-) Možná se k tomu vrátíme o zimní časy a nebo si Domču nechám v původním laku. Uvidíme jak to všechno bude, plánuji recenzi na Dominátora a chtěl bych to udělat formou videa, takže sbírám co nejvíce informací, poznatků a zkušeností o které bych se pak s Vámi podělil. :-)

17.4. 2021
Ahoj bando!
Nedávno jsem byl vyzkoušet po servisu jízdu s přítelkyní, musím říct že Domča jezdí parádně a MITASky perfektně drží! :-) Přidávám kraťoučký sestřih a pár fotek. Hezký zbytek dne. :-)

21.6 2021
AHOJ BANDO!!!
Tak nám konečně začínají "prázdniny" a to samozřejmě znamená, že by to chtělo nějákou tu moto dovolenou! Abych se hned takhle na začátku přiznal, jsem zatím takový moto "panic", čímž chci říct, že jsem ještě na žádné moto dovolené nebyl. :-D A právě tohle léto to musíme napravit! Proto jsem Domče pořídil velice slušivý kufr o objemu 32l. :-)

Chystáme se s klukama někam do Jizerských hor, jsem na dovolenou velice natěšený a doufám že se nám povede vytvořit hodně kvalitních fotek a videí! :-) Pojedeme ve třech lidech, trasa nám je neznáma, doufám že to tak i zůstane. :-) Plán je zatím jen takový "hrubý", pojede se směr Jizerské Hory na čtyři dny. Plánujeme spaní pod širákem, budeme se snažit udělat si to co nejvíce "Adventure" , cíl neznámý, spaní pod širákem, vařič, lahváček a samo že mašiny a příroda! Doufám že nám vyjde počasí, ono jet to ve 40 stupních by byla docela vražda, jednak pro nás ale taky pro stroje, o to víc když Domča je chudák vzducháč. :-)

Abych nemluvil jen o tom co se teprve chystá, mám tu pár věcí které už jsme absolvovali. Já a kolega (V-Max) , jsme si dali společnou "rozcvičku" právě na tu dovolenou. Bylo to asi 140km ale bylo to víc než parádní!!! Mám pro Vás hnedle pár fotek pro takovou menší "kochajdu". :-)

Na závěr Vám chci jen říct, že se moc těším na nadcházející moto sezonu a určitě se budu snažit předávat co nejvíce informací! Zatím se mějte a hodně šťastných kilometrů a hlavně bez nehod!

13.12. 2021
Ahoj kluci a holky!
Před pár dny jsem dal Domču na inzerát, né že by se mi už nelíbila nebo s ní něco bylo špatně. Ale jak už to tak občas bývá, zakoukal jsem se do jiné...
Nejspíše sem časem přihodím nějáké fotky/videa z mé "motodovolené" na Šumavu. Ale právě tam nastal onen osudný "zlom"... Zjistil jsem že mi moc jednobuch nesedí na "cestování", je to dost "nekomfortní" minimálně z mé strany, co 100km musel jsem sesednout, protáhnout se a něják o tom přemýšlet. Tím nechci v žádném případě Dominátora schazovat! To ani omylem, ono je to možná dost i o zvyku, přece jen se dá procestovat republiku klidně na pincku že jo. :-) Ale já jsem v tomhle bohužel něják "zjistil" že bych se chtěl "posunout dál", co se týče "komfortu". Takže jsem zcela přirozeně začal koukat na "vyšší" level a tím je Transalp. Ale teď přijde to "jenže", JENŽE... Když to vezmu kolem a kolem, vlastně bych si moc "nepomohl", přece jenom když bych vytáhl přítelkyni a jak už jsem psál výš, něco vážíme. Ten výkon by mi asi stejně chyběl a tak jsem si usmyslel, že bych mohl vyzkoušet něco pro mě "NOVÉHO" a tím je "čistokrevná silniční" motorka. Zašilhal jsem tedy po další šikmooké krásce, a ona má "vysněná" se stala Yamaha TDM 850. Nicméně, pokud se Domča neprodá, vlastně mi to ani nebude vadit, samozřejmě že bych si nejraději nechal obě motorky, jenže z mé finanční stránky by to byla sebevražda. (Už teď mám dvě auta a další motorka by byla cesta do finančního pekla :-D ) Takže s těžkým srdcem jsem Domču dal na inzerát a uvidím jak se to vyvrbí, něják to prostě nechám "vyšumět" však ono se to "vyřeší". :-) Takže je tohle dost možná poslední "rozloučení" s Domčou. Motorka je to nádherná, posez uspokojivý ale kdyby bylo sedlo krapet širší vůbec by to nevadilo. (Tohle už Transalp vyřešil), říkám se že motor do "V" a 650ccm je dle mého dost "komfortní" kombinace. Ale jak už jsem psal když bych vytáhl přítelkyni bál bych se že si moc nepomůžu. Takže zatím asi takhle: Domča mě dost naučila, svezl jsem se kde jakou polní cestou, zažili jsme spolu nádherné rozpálené asfaltové cesty, taky jsme si spolu zablbnuli v blátě, zkusili nějáké ty brody a to už nám nikdo nevezme. Vždycky o ní budu mluvit jen v tom nejlepším. Pokud přemýšlíte o Dominátoru určitě neuděláte chybu, je to nenáročná motorka, když budete dodržovat bohužel tak krátké servisní intervaly, vrátí vám to, to mi věřte!

23.12 2021
Tak je to tady...
S těžkým srdcem jsem dnes Domču pustil a místo ní jsem osedlal Italskou bestii jménem Aprilia Caponord ETV 1000! Můžu vám říct že je to nebe a dudy, víc na mém profilu! :-)

EDIT: 29.5 2022
V pátek jsem Domču přivezl, vrátil jsem Kapouše protože to byla pěkná kasička... Domča je nyní doma, ještě jsem se s ní patřičně rozloučil a přidávám inzerát.

Tompol91
Tompol91 napsal 01.09.22 v 09:47

Ahoj, chválím mašinu, pěkná

chci se ale zeptat, ty mitasky, E-08, chtěl jsem je taky, ale našel jsem jen TL typ ale má tam přeci být TT né? Máš tedy v bezdušových pláštích nacpané duše nebo jsi někde sehnal 08 s označením TT?

Tompol91
Tompol91 napsal 01.09.22 v 09:46 8b.

Ahoj, chválím mašinu, pěkná

martyzadak
martyzadak napsal 13.09.21 v 20:53

Krásný kousek, mám úplně stejnou a taky jí miluju

tomcruise77
tomcruise77 napsal 17.04.21 v 14:45 10b.

Parádní foto galerie

BigBangMk5
BigBangMk5 napsal 16.03.20 v 12:31 9b.