Triumph Rocket III Classic (2005)

Vlastník Joxerveliky
Vloženo 27.11.2020
Aktualizováno 5.12.2020

Toužil jsem po Rocketu dlouho, ale v hlavě jsem to měl nastavené tak, že si ho nemohu dovolit. Až nová životní situace mi dala podnět k tomu, abych si ho pořídil, život je přece krátký a je nesmysl ho pročekat.

První dojmy - Je nádhernější a monstróznější, než jsem čekal. První rande bylo jen tak polehoučku, oťukávání, žádný spěch a hlavně velmi velký respekt. Po první jízdě zjišťuji, že ta motorka umí být hodná a kultivovaná, tedy dokud se jezdec chová slušně :) Nebudu tlačit na pilu a nechám našemu sbližování volný průběh :) Po dalších projížďkách jsme ještě větší kamarádi, počáteční nezvyk a bolavé ruce mizí. Nejdřív jsem měl z toho nezvyku tendenci Rocketa jaksi manipulovat a dost jsme se při jízdě přetahovali, postupně jsem však začal polevovat a nechal vedení na něn, každá další jízda se tak blíží k dokonalému zážitku!

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo na ní pomyslí, kdykoliv se zamyslí.

Doplňky na motorce - Originál vyhřívané hefty, originál ukazatel paliva.

Venku je kolem nuly, takže zatím nic moc najeto nemám, ale pocity jsou obrovské, zrovna jako tato kráska. Konečně mám obstojného parťáka, na kterém nevypadám jak vosa na bonbónu :)
Motorku jsem koupil s tím, že bude potřebovat investice. Postupně zjišťuji, že za spotřební komponenty dám zhruba tolik, co u jednoválce za generálku motoru :D
Předpokládám, že základní servis si budu moct dělat sám, jako vždy, jen si budu muset obstarat nějaký pořádný servisní stojan.
Přes zimu plánuji vyměnit dosluhující baterku a 10 let! staré pneumatiky, na jaře udělám před sezónou olej a svíčky.

Sbližování pokračuje rychlejším tempem, než jsem si myslel. Já ji prostě miluju! :D
Těším se na novou zadní gumu, snad se zlepší to naklápění.
Lak na hliníkových částech koroduje, motorka pravděpodobně někde dlouho stála vystavena drsným povětrnostním vlivům, škoda. V plánu je opískování hliníkových částí a nalakování do černé (něco do matu, něco do lesku, to se ještě uvidí).

bruttopyr
bruttopyr napsal 13.12.20 v 18:19 10b.

Zdvihový objem Rocketu je důkazem, že Down-sizing v praxi funguje!

rade35
rade35 napsal 04.12.20 v 22:30 10b.

snad se jednou svezu

D297
D297 napsal 04.12.20 v 11:31 9b.

moc hezká, to je další level motorkáře

Paulano
Paulano napsal 04.12.20 v 07:32 10b.

Pořádný kus pěkný mašiny!

Joxerveliky
Joxerveliky napsal 03.12.20 v 14:21

Všem děkuji za povzbudivé komentáře