Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 04.10.2021, Uskutečněno: 02.10.2021, Stav tachometru: 20400 km, Zhlédnuto: 17x

Mohl tady být report z dalšího srazu, ale termín srazu vycházel na můj týden s dětmi, tak se holt nedalo nic dělat. Střídavá péče není holubník. Škoda, počasí bylo ideální, ale hodit děti na krk babičce a zdejchnout se na celý víkend, to by mi asi neprošlo.
Tak jsem alespoň v sobotu navlíkl staršího synka do svých pohorek a svých rukavic (helmu a moto bundu už má vlastní), a vyrazili jsme na pohodovou vyjížďku po silnicích dostatečně hlavních, aby tam nečíhaly nějaké záludnosti, ale dostatečně vedlejších, aby tam nejezdilo auto za autem.
Vyjeli jsme z Písku na Týn nad Vltavou, odtamtud potom kolem JE Temelín na Hlubokou nad Vltavou. Myslel jsem, že si uděláme pěknou fotku pod siluetou zámku, ale zámek je na kopci, zdola moc vidět není, a bůhví, jestli se k němu dá vůbec rozumně dojet. Tak alespoň fotku u přístaviště, a jede se dál. Kolem rybníka Bezdreva přijíždíme na hlavní silnici Písek - Budějovice, odkud vzápětí uhýbáme na 145-ku směr Vimperk. Vzhledem k uzavírce silnice č. 4 u Čkyně odbočujeme v Husinci na silnici 144 na Volyni, abychom narazili na další uzavírku. Ta se dá objet po uzoučké, ale nově opravené silničce, a po chvíli úspěšně dorážíme do Volyně. Tam se napojujeme na známou "čtyřku", a po ní valíme až na Kbelnici, kde odbočujeme na Dobev a dále na Písek.
Celá vyjížďka proběhla v dokonalé pohodě, až na moment, kdy nám asi 50 m před motorku vyběhly na silnici dvě srnky, a ta první se navíc v půlce zastavila, a začala zmatkovat. Zažít tohle jako začátečník na motorce, se synkem za zády, a s autem v zrcátku, to opravdu nechcete! Úplně jsem cítil, jak mi stéká po zádech pot, až mezi půlky. Naštěstí ta druhá srnka tu první přesvědčila, ať maže dál za nosem, tak jsme to nakonec všichni přežili ve zdraví.
Celkem najeto asi 140 km, kochacím tempem v dokonalém počasí, a batůžek alespoň zažil nějaké vzrušení.
Vzhledem k datumu to byla asi poslední letošní delší vyjížďka, ale snad se ještě svezu alespoň okolo komína.

Milan1963 (273) napsal 04.10.2021 v 22:48+1

Pěkné .

• Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • Zahájení sezóny 2024

Sice jsem nějaká tréninková kolečka okolo komína už letos najel, ale první pořádnou vyjížďku se mi poštěstilo uskutečnit až teď o velikonocích. A protože se letošní Guzzi sraz má konat v Juniorcampu Nová Živohošť u Slaps

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024