Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 29.09.2021, Uskutečněno: 25.09.2021, Stav tachometru: 20100 km, Zhlédnuto: 13x

Předpověď na víkend 25. - 26. září byla víc než dobrá, synci byli u mámy, a přítelkyně měla jiné plány, takže jsem neváhal a vypravil se strávit víkend na jihu. V plánu byly nejen drobné domácí práce, ale taky (hlavně) svezení na motorce, příležitostí už se letos nejspíš moc nenaskytne. Tentokrát jsem měl v plánu Slapy (č 48), Štěchovice (č. 38) a Vrané (č. 25), tedy pravděpodobně tři poslední přehrady v dostupném akčním rádiusu.
V sobotu jsem si vyprosil oběd o něco dříve (stejně to bylo pozdě :-o ) a jak to jen šlo, vyrazil přes Zvíkov na Milevsko, dále pak směr Sedlčany a dále na Neveklov. Kousek před ním zastavuji v obci Křečovice, vesničce střediskové, a dělám první fotku u brány s rudou hvězdou, stejně ji tam nechali jenom proto, aby se tam lidi mohli vyfotit. Po Neveklově následuje Rabyňská vyhlídka, krásné místo nad meandrem Vltavy, a pak už první přehrada, Slapy. Přejíždím přehradu a napojuji se na populární silnici 102. Další zastávka jsou Štěchovice, na levém břehu nic moc, takže přejíždím i na ten pravý, kde je alespoň trochu vidět něco, co by mohlo připomínat přehradu. Potom se vracím zpátky na sto dvojku a podél řeky valím až na Vrané. Tedy, valím. Valil bych, kdyby nebyl co kilák nějaký semafor, frézování, překop, nebo jiná radost. U vrat VD Vrané dělám fotku, a při té příležitosti si všímám v samém rohu displeje mrňavého čísílka. Cože, 15:54?!!! To dorazím domů málem za tmy! Zahloubávám se tedy do mapy a nakonec volím zpáteční cestu přes Nový Knín na Dobříš, a po "čtyřce" domů. Trochu jsem se bál, ale provoz byl slabší a cesta proběhla v pohodě.
Celkem najeto cca 200 km (Sports Tracker po poslední aktualizaci nějak blbne, takže nemám přesný údaj), dobyty 3 přehrady, počasí pěkné, chvílemi ale přece jenom trochu foukalo. Na okreskách nic moc, občas jsem měl docela staženou řiť. Jak jsem psal už dříve, chybí mi zkušenosti a jsem posera, co se dá dělat. Asi to ještě pár tisíc kiláků zabere, než se přestanu bát...

V neděli mi to nedalo a vyrazil jsem na chvíli kolem komína, nějak samo mě to zavedlo k Honzově chatě. Na chvíli jsem se posadil na šutr, ale asi jsem tam neměl vůbec jezdit. Ještě jsem se s tím nesrovnal (pokud někdy vůbec), a po zbytek dne jsem měl náladu pod psa. Jinak ale fajn svezení, i jsem si trochu spravil chuť po těch sobotních kostrbatých okreskách...

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024