Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Vloženo: 04.05.2024, Uskutečněno: 28.04.2024, Stav tachometru: 32330 km, Zhlédnuto: 85x

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase.
Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dopoledne přes Putim a Bavorov, a do Volyně přijel (se zastávkou u hájovny pod hradem Helfenburk) mírnou oklikou, ale zato bez bloudění. Další cesta vedla na Vimperk, a dále pak přes Lipku a Borovou Ladu na Kvildu, což je má oblíbená zimní běžkařská destinace. I teď je tu citelně chladněji, a cestu místy lemují zbytky sněhu. Na náměstí v Kvildě už parkuje několik motorek, v čele s krásnou veteránskou BSA, a v hospodě potom narážím i na jejich majitele. Prohodíme pár slov, já si dávám špagety (Itálie musí být!), a po obědě vyrážím dál směr Modrava, dále na Srní a Prášily. To už jsme opět v kraji, kudy v dávných letech vedly trasy silničního "Krále Šumavy". V Srní poznávám hasičárnu, u které byla na jednom z ročníků občerstvovačka, pověstné "Prášilské kostky" už jsou ale bohužel minulostí.
Na křižovatce za Prášily se dávám doleva na Gerlovu Huť, tam potom začínám kolečko plné zatáček přes Železnou Rudu, Nýrsko, Janovice nad Úhlavou, dále přes Běšiny a Čachrov zpátky na "Gerlovku". Odtamtud potom na Sušici, a dál následuje už zase jenom rychlý přesun po hlavní silnici domů.
Celkem najeto solidních 276 km, počasí pěkné, silnice čisté. Určitě se sem zase brzy vrátím.

Milan1963 (277) napsal 04.05.2024 v 16:31

Pěkná trasa !

• Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • Zahájení sezóny 2024

Sice jsem nějaká tréninková kolečka okolo komína už letos najel, ale první pořádnou vyjížďku se mi poštěstilo uskutečnit až teď o velikonocích. A protože se letošní Guzzi sraz má konat v Juniorcampu Nová Živohošť u Slaps

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024